İfşaları ile ünlü Sedat Peker'in son yayınladığı LGBT videosu sonrası sosyal medyaya Fatma Kaplan Hürriyet ismi ve bir meclis konuşması damga vurdu. Fatma Kaplan Hürriyet Kimdir? Fatma Kaplan Hürriyet Hangi Partide? Fatma Kaplan Hürriyet Ne Dedi? Fatma Kaplan Hürriyet "Üç Erkek AKP'li Vekil Kabinde Ne Yapıyordunuz" ne zaman dedi? soruları da başladı.

İzmit Büyüksehir Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet yaptığı bir meclis konuşması ile güne adeta damga vurdu.

Fatma Kaplan Hürriyet Kimdir? Fatma Kaplan Hürriyet Hangi Partide? Fatma Kaplan Hürriyet Ne Dedi? Fatma Kaplan Hürriyet "Üç Erkek AKP'li Vekil Kabinde Ne Yapıyordunuz" ne zaman dedi? soruları arama rekoru kırdı.

Sedat Peker’in 26 Haziran 2022 Pazar günü, yani tam da LGBT'nin Onur Haftasındaki yürüyüşünün engellendiği gün Cem Küçük ile arasındaki savaş sonrası TGRT'nin ve İhlas Holding'in Genel Müdürü olan Prof Dr. Rasim Kaan Aytoğu iddiası ile üç erkeğin olduğu bir LGBT videosu yayınlamıştı.

Bu görüntüler, Sedat Peker ve Cem Küçük halen sosyal medyanın gündemi olmaya devam ederken ortaya çıkan bir TBMM konuşması sosyal medyaya damga vurdu.

TBMM'DE BAŞKANLIK OYLAMASINDA YAŞANMIŞTI!

TBMM’de 9 Ocak 2017 tarihinde; tartışmalı başkanlık anayasası oylamasında gizli oy kullanılması gerekirken, AKP’li vekiller kullandıkları oyları açık etmişler ve bazı AKP’li vekiller oy pusulalarını gösterirken, bazı AKP’li vekiller ise kabine birlikte girmişlerdi.

İşte bu yaşanılanlar üzerine Fatma Kaplan Hürriyet şunları söylemişti;

“Okul tuvaletinde birlikte sigara içen 3 erkek öğrenci öğretmene yakalanır. Öğretmen 3 erkek öğrenciye sorar: ‘Siz içeride sigara mı içiyorsunuz?’ Öğrencilerden biri ‘Hayır hocam’ diye cevap verir. Öğretmen tekrar sorar ‘Sigara içmiyordunuz da 3 erkek 1 tuvalette ne yapıyordunuz?’ bu sefer diğer erkek öğrenci ‘Hocam vallahi sigara içiyorduk’ diye itiraf eder.

Şimdi soruyorum dünkü oylamada, aynı kabinde, birlikte oy kullanan 3 erkek AKP’li vekil eğer birlikte oy kullanmıyorduk, vallahi Anayasa’yı ve gizliliği ihlal etmiyorduk diyorsanız 3 erkek bir kabinde ne yapıyordunuz? 3 AKP’li vekilin bir kabinde birlikte ne yaptığını milletimizin bilmeye hakkı vardır.”

İşte o viral olan konuşma;

Fatma Kaplan Hürriyet Kimdir?

Fatma Kaplan Hürriyet kimdir? - Fatma Kaplan Hürriyet kimdir? kimdir?

20 Mart 1982, Çerkezköy doğumlu ve Çerkes asıllı Türk politikac Fatma Kaplan Hürriyet 31 Mart 2019 seçimlerinde İzmit belediye başkanı seçilmiştir.

2004 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Hürriyet 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimlerinde Kocaeli milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisine girdi ve 25. dönem meclis çalışmalarında TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunda yer aldı.

1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerinde CHP tarafından birinci sıradan Kocaeli milletvekili adayı gösterilerek seçildi. 26. dönem meclis çalışmalarında TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi seçildi. Ayrıca Anayasa Komisyonunda yer aldı.

Translate Hatası Yapan ODTÜ Mezuniyet Pankartları Arapça İle Tekrar Gündem Oldu! Dahası Var! Translate Hatası Yapan ODTÜ Mezuniyet Pankartları Arapça İle Tekrar Gündem Oldu! Dahası Var!

24 Haziran seçimleri öncesinde 14 CHP'li milletvekili ile mecliste grup kurabilmesi için İYİ Parti'ye geçti ve 10 Mayıs 2018 tarihinde yapılan açıklama ile Cumhuriyet Halk Partisi'ne geri döndü.[3] 2018 Türkiye genel seçimlerinde Kocaeli birinci sıradan aday gösterilen Hürriyet üçüncü dönemde de TBMM'ye girdi. 27. dönemde de 26. dönemde olduğu gibi TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi olarak seçildi.

31 Mart seçimlerinde için İzmit Belediye Başkanlığı için Millet İttifakı'den aday gösterildi. Ve seçimi Cumhur İttifakı'nın adayı Sibel Gönül'e karşı kazandı.

Yapılan seçimlerde oyların %49,92 sini alan Hürriyet İzmit belediye başkanı seçilerek 15 Nisan 2019 tarihinde görevine başladı.