Elektrik, su, doğalgaz, internet faturalarınızı bakanlık yardımıyla ödemek isteyenler bu habere sevinecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 260 TL'ye kadar fatura desteğinde bulunuyor. Bu sayede TC kimliğiniz ile fatura yardımınızı alabilirsiniz. Fatura desteğinde başvurular nereden yapılacak?

Bakanlıktan gelen haberle birlikte faturalarınıza ek olarak destek sağlanıyor. Çocuklu aileler bu habere çok sevinecek. Hanedeki kişi sayısına göre daha fazla fatura yardım parası almanız mümkündür. Peki Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sağladığı bu destekte başka hangi detaylar önümüze çıkıyor?

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Başvurular e-Devlet'ten Yapılacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sağladığı fatura yardımı için e-Devlet üzerinden başvuru sağlamanız gerekmektedir. e-Devlet şifresi olmayanlar ve giriş yapamayanlar PTT'ye giderek kendilerine şifre temin edebilir. 

Kaç TL Fatura Yardımı Yapılacak?

Hanedeki kişi sayısına göre yardım yapıldığını belirtelim Buna göre aşağıdaki listeyi kullanarak sizler de kaç TL ödeme alabileceğinizi öğrenebilirsiniz:
1 kişilik aileler için 130,09 TL,
3 kişilik aileler için 173,46 TL,
4 kişilik aileler için 216,82 TL ve
5 kişilik aileler için 260,19 TL fatura yardımı yapılacaktır.

TC Kimlik ile Ödeme Alabilirsiniz

PTT'den alınacak ödemeler için TC kimliğinizi kullanabilirsiniz. Eğer başvurunuz kabul edildi ise yalnızca TC kimliğiniz yeterli olacaktır. Gelir durumunuzu başvuru yaparken göz ardı etmeyiniz. Çünkü hanede kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden  daha düşük olması gerekiyor.