Kamuoyunda inandırıcılığını yitiren TÜİK sonrası gözlerin çevrildiği bağımsız araştırma grubu olan, Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG), mayıs ayı enflasyon verilerini açıkladı ve arkasından TÜİK rakamları da geldi.

ENAG'ın açıkladığı verilere göre mayıs ayında yıllık enflasyon yüzde 160'ın üzerine çıkarken

Bağımsız araştırma grubu olan ve vatandaşın TÜİK'ten daha çok güvendiği Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) da her ay, kendi hesapladığı enflasyon oranıyla kamuoyunun karşısına çıkarmaya devam ediyorken açıklanan oranların TÜİK ile arasında büyük bir makas olması dikkat çekiyor.

ENAG'a göre, Tüketici Fiyat Fiyat Endeksi (TÜFE) Mayıs ayında %5.46 arttı ve TÜFE’nin son 12 aylık artışı ise %160.76 olarak gerçekleşti.

Bu arada ünlü ekonomist Selçuk Geçer “İstanbul'da enflasyon Mayıs ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 87,35 arttı. Göreceksiniz Cuma günü açıklanacak TÜİK enflasyonu yüzde 80 üstünde olacak. ENAG enflasyonu yüzde 200 ü aşacak... Yaşadığımız enflasyon yüzde 250 ye vuracak. Cümleten geçmiş olsun” diyerek dün uyarmıştı.

NİSAN AYINA ORANLA YILLIK ENFLASYON YİNE ARTTI

LC Waikiki Skandalı İçin Açıklama Geldi! Portestolar İse Sürüyor! LC Waikiki Skandalı İçin Açıklama Geldi! Portestolar İse Sürüyor!

ENAG'ın paylaştığı verilere göre Nisan ayında Tüketici Fiyat Endeksi, E-TÜFE'deki 12 aylık artış oranı yüzde 156.86 olarak kaydedilirken, aylık enflasyonun ise yüzde 8,68 arttığı açıklanmıştı.

Paylaşılan verilerde beklendiği üzere en çok yükseliş yaşanan kalemin konutta olduğu açıklandı.