FETÖ üyesi Yüksel Sezer yakayı ele verdi!

Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik operasyonlar tüm Türkiye'de devam ediyor. Ankara'da yapılan bir operasyonda 3 yıldır polisin radarında olan eski 1.

Gündem 14.11.2020 - 09:13 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik operasyonlar tüm Türkiye'de devam ediyor. Ankara'da yapılan bir operasyonda 3 yıldır polisin radarında olan eski 1. sınıf emniyet müdürü Yüksel Sezer yakayı ele verdi. Firari Sezer'in Çankaya'nın Ata Mahallesi'nde yakalandığı bildirildi. Yakalanan Sezer'in, başka birine ait olan bir kimlik taşıdığı görüldü.


FETÖ içinde 'A5' kategorisinde yer alıyordu!


Yakalanan Sezer'in Strateji Daire Başkanlığında 1. sınıf emniyet müdürü olarak görev aldığı ve ByLock kullandığı bildirildi. Sezer'in FETÖ içinde 'A5' kategorisinde olduğu aktarıldı. Bu kategorinin örgütte en güvenilen insanları ifade etmek için kullanıldığı belirtiliyor. Zira yakalanan Sezer'in, Fetullah Gülen'in Pensilvanya'daki evindeki güvenlik açıklarını bulmak için ABD'ye gideceği öğrenildi.Yakalanan Sezer'in halen daha polis olduğu dönemde Sivas'ta görev yaparken "usulsüz dinleme" nedeniyle cezaya çarptırıldığı kaydedildi. Sezer'in Ankara'da çeşitli zamanlarda 8 ayrı protestoya katıldığı ortaya çıktı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@