FETÖ’cü Enes Kanter: Vatansızım!

FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü 6 Paralel Devlet Yapılanması) mensubu olan ve "Benim babam Fetullah Gülen" diyerek kendi ailesini reddeden basketbolcu Enes Kanter, "Türkiye artık benim vatanım benim evim diyemem. Ben vatansızım." dedi.

Spor 03.05.2021 - 06:05 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Fetullahçı Terör Örgütü 6 Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) elebaşı Fetullah Gülen'in manevi evladı olarak bilinen ve kendisinin de "Benim babam Fetullah Gülen" ifadesini kullanan Enes Kanter, İsveç'in devlet televizyonu SVT kanalına açıklama yaptı.

"Vatansızım"'

Amerikan vatandaşı olmayı beklediğini söyleyen terörist Enes Kanter, "Türkiye artık benim evim, benim vatanım diyemem. 28 Haziran 2021 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmayı bekliyorum. Şu an ben vatansızım." diye konuştu.

Enes Kanter açıklamalarında ayrıca, İsveç'in takımlarından Milan'da top koşturan yıldız oyuncu Zlatan İbrahimoviç'in, dünyaca ünlü basketbolcu LeBron James ile ilgili söylediği "LeBron James gibi önemli figürlerin siyasete bulaşmamaları gerekiyor. Bu durumu ben şahsen olumlu görmüyorum." ifadelerini eleştirdi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün kanlı siyasetinin ve tehlikeli tuzağının propagandasını uluslararası alanda sözcülüğünü yürüten Enes Kanter, Zlatan İbrahimoviç'in doğru düşünmediğini söyleyerek, "İnsan hakları, demokrasi, cinsiyet eşitliği, siyahilerin hayatı, ifade özgürlüğü gibi siyaset üstü konularla ilgili konuşuyoruz biz. Bunlar siyaset değildir. Bunlar temel insan haklarıdır." dedi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@