Fetullah Gülen öldü haberleri hem sosyal medyaya hem de basına bomba gibi düştü. Peki Fetullah Gülen öldü mü? Fetullah Gülen neden öldü? Haber doğu mu yalan mı?

Sosyal medyada ve bazı internet tabanlı haber sitelerinde “Fetullah Gülen öldü” iddiaları gündeme geldi. Haberler kısa sürede yayılırken FETÖ elebaşının ölüp ölmediği merak edilmeye başlandı. Peki Fetullah Gülen öldü mü? Fetullah Gülen neden öldü? Haber doğu mu yalan mı?

New Jersey’de bulunan Tughrbooks isimli kitap yayıncısı, uzun zamandan beri ABD’de yaşayan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in öldüğünü duyurdu. Taziye mesajının da paylaşılması üzerine sosyal medya ve arama motorunda “Fetullah Gülen öldü mü?” sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. Peki Fetullah Gülen neden öldü? Haber doğu mu yalan mı?

Fetullah Gülen öldü mü?

Fetullah Gülen öldü iddiası FETÖ’ye yakın bir internet sitesi tarafından ortaya atıldı ve taziye mesajı da paylaşıldı. Ancak firari FETÖ’cü Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı sosyal medyadan bir paylaşım yaparak Fetullah Gülen’i daha bir saat önce ziyaret ettiğini ve hayatta olduğunu söyledi. Dumanlı; "Sonra gördüm ki bazı zevzekler gün boyu öldü haberi yaymışlar. Bunlara haber vereyim, çoğunuzun helvasını yiyecek kadar sağlıklı, yaşıyor" dedi.

fetullah-gulen-oldu-mu-fetullah-gulen-neden-oldu-haber-dogu-mu-yalan-mi-3

Gözden kaçırmayın

Emekliye müjdeli haber son dakika geldi: EMEKLİ olan kişiler, 10.000 TL ödemeleri bankadan hesaplarına atabilecek Emekliye müjdeli haber son dakika geldi: EMEKLİ olan kişiler, 10.000 TL ödemeleri bankadan hesaplarına atabilecek

Hasta olduğunu açıklamıştı

Fetullah Gülen öldü haberleri sonrası firari bir çok cemaatçiden de açıklama geldi. Cemaate ait bazı hesapların hacklendiği ve bu nedenle Fetullah Gülen öldü haberlerinin yayıldığı öne sürüldü.

Diğer yandan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen en son yayınladığı bir videoda çok hasta olduğunu açıklamıştı.