Son yıllarda Türk takımlarının Avrupa'da başarısız olması nedeniyle Türkiye'nin FIFA ve UEFA sıralamalarındaki düşüşü sürüyordu. Dün akşam Azerbaycan'ın Karabağ takımını deplasmanda 3-2 mağlup eden Sivasspor'un bu galibiyeti ülke puanını artırdı.

Son yıllarda Türk takımlarının Avrupa'da başarısız olması nedeniyle Türkiye'nin FIFA ve UEFA sıralamalarındaki düşüşü sürüyordu. Dün akşam Azerbaycan'ın Karabağ takımını deplasmanda 3-2 mağlup eden Sivasspor'un bu galibiyeti ülke puanını artırdı. UEFA Avrupa Ligi'nde I Grubu'nda mücadele eden Sivasspor, 6 puanla üçüncü sırada yer aldı.


Son zamanlardaki galibiyetler işe yaradı!


Şampiyonlar Ligi'nde Manchester United ile yaptığı H Grubu'nda yaptığı son maçta 4-1 yenilen Başakşehir, bir önceki maçta rakibini 2-1 mağlup etmişti. A Milli Takımımızın Rusya'ya diz çöktürmesi ve Sivasspor'un da dün deplasmanda Karabağ'ı 3-2 yenmesi milli puana katkı yaptı. Bu galibiyetler sonucunda Türkiye, 1487 puana ulaşarak FIFA Dünya Sıralaması'nda 32'inci oldu.


FIFA Dünya Sıralaması'nda son durum!


FIFA Dünya Sıralaması'nda ilk üç basamakta halen daha aynı takımların olduğu görülüyor. İlk sırada 1780 puanlı Belçika bulunurken, onu 1755 puanla Fransa takip ediyor. Sıralamanın üçüncü basamağında ise 1743 puanlı Brezilya yer alıyor. Sıralamada 9'uncu olan Meksika ile 10'uncu olan İtalya uzun zamanın ardından ilk 10'a girmiş oldu. Bundan sonra FIFA Dünya Sıralaması'nın 10 Aralık'ta açıklanacağı kaydedildi.