Dünyanın en popüler lüks giyim markası Christian Dior, Filistin asıllı Amerikalı model Bella Hadid ile olan anlaşmasını iptal etti. İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalara sessiz kalmayan Bella Hadid, milyonlarca dolarlık anlaşmadan oldu. Güzel yıldız, ‘’Kariyerim sona erse bile Filistin’i destekleyeceğim’’ ifadelerini kullanmıştı.

Dünyaca ünlü moda markası Christian Dior radikal bir karara imza attı. Christian Dior, yıllardır marka yüzü olan Bella Hadid ile yollarını ayırdı. İsrail gazetesi Maariv tarafından yayınlanan habere göre Christian Dior’un Filistin destekçisi Bella Hadid ile anlaşmasını iptal ettiği belirtildi. Bella Hadid’in yerine markanın yeni yüzü May Tager oldu. İsrailli model May Tager’in Dior kampanyasında baş model olacağı ifade edildi.

1560871266022-untitled-1

Bella Hadid Sessiz Kalmamıştı

27 yaşındaki Bella Hadid, İsrail ile Filistin arasındaki çatışmaların ilk gününden beri destek açıklamaları yayınlamaya başlamıştı. Babası, Filistin kökenli olan güzel model ‘’Kariyerim sona erse dahi Filistin’i desteklemekten vazgeçmeyeceğim’’ açıklaması ile gündeme gelmişti. Filistin’i desteklemesinden dolayı bazı kesimler tarafından tepki alan Bella Hadid, ‘’Modellik kariyerimin sona ermesinden korkmuyorum. Filistin’deki insanlar için sesimi yükseltmeyi sürdüreceğim’’ demişti. İsrail Başbakanı Netanyahu hakkında da konuşan Bella Hadid, ‘’Netanyahu, 2. Hitler oldu. Modern zamanların Hitleri haline geldi. 3 milyona yakın Filistinli için yeni bir mezarlık yaratmaya çalışıyor. Filistin savaşmaya devam etmezse yok olacak’’ diye konuşmuştu.

Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu! Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu!