Ekim ayında yaşanan ve hala dünya kamuoyunun en çok konuştuğu konulardan biri olmaya devam eden olay ile ilgili flaş bir haber gündeme düştü.

Geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde ABD'li ünlü aktör Alec Baldwin New Mexico eyaletindeki film çekimleri sırasında, kuru sıkı silahı ateşlemesi sonucu Görüntü Yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne ve Yönetmen Joel Souza'nın yaralanmasına yol açmıştı.

Taşkesenlioğlu Ailesinden Son Skandal! Yangınlarda "Hurda" Diye Kullanılmayan THK Uçakları İle Yemeklere Gitmişler! Taşkesenlioğlu Ailesinden Son Skandal! Yangınlarda "Hurda" Diye Kullanılmayan THK Uçakları İle Yemeklere Gitmişler!

Çekimleri süren Rust isimli filmin setinde meydana gelen korkunç olayda filmin yapımcısı da olan başrol oyuncusu Alec Baldwin'in kullandığı tabancadan çıkan mermiler filmin yönetmeni ile görüntü yönetmenine isabet etmişti. Tüm dünyanın halen konuştuğu bu olayda daha sonra kameraların da kayıtta olduğu öğrenilmişti.

74

Oscar'a aday gösterilen dünyaca ünlü oyuncu Alec Baldwin film çekimleri sırasında kullandığı silahla istemeden sebep olduğu trajedi nedeniyle büyük "kalp kırıklığı" yaşadığını ifade ederken “Eş, anne ve çok takdir edilen meslektaşımız Halyna Hutchins'in hayatını alan trajik kazayla ilgili yaşadığım şok ve üzüntüyü ifade edecek hiçbir kelime yok" demişti.

ABD kamuoyu bir süredir merminin silaha bilerek konulup konulmadığı üzerinde duruyordu. Ekim ayında yaşanan ve hala dünya kamuoyunun en çok konuştuğu konulardan biri olmaya devam eden olay ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

72

Baldwin'in merminin silaha nasıl girdiği ile ilgili bilgisinin olmadığını söylemesi üzerine olayı araştıran Santa Fe Bölge Savcısı Mary Carmack-Altwies,  Baldwin dahil setteki kimsenin temize çıkmadığını belirtmiş ve soruşturma tamamlandığında herhangi bir kişinin hakim karşısına çıkabileceğini bildirmişti.

Katıldığı televizyon programında suçsuz olduğunun altını çizen Baldwin savcının bu açıklaması sonrası Twitter hesabını kapatarak herkesi şaşırttı.

Sonuç itibari ile her durumda zaten Alec Baldwin filmin yapımcısı da olduğundan, iş güvenliği konusu sebebi ile bile hakim karşısına çıkacak.

71

Alec Baldwin'e yöneltilecek suçlamanın ve verilecek cezanın soruşturma sonrası belli olacağı bilinirken, olayla ilgili şüpheler ise henüz kesinleşmedi. Film setlerinde, kullanılan silah ve benzeri tehlikeli aletlerle ilgili teknisyen bulundurulduğu biliniyor ancak olay anının kayıtları incelemesi sonrası okların bu görevliye döndü mü henüz bilinmiyor.

İlginç olan bir rastlantı da filmin konusu zira yaşanılanlar ile filmin konusu paralellik gösteriyor. Filde  68 yaşındaki Alec Baldwin, kazara birini vuran 13 yaşındaki torununu kaçıran bir dedeyi canlandırıyor.