Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

6 Aralık 2020 Pazar 21:34:22

Son Güncelleme: 06/12/2020 21:32:27

1 Milyon Taşeron İşçinin beklediği müjdeli haber! Yüklü Miktarda Ödeme Yapılacak! Taşeron İşçileri Umutlandıran gelişme sevince boğdu

1 Milyon Taşeron İşçiye yüklü miktarda ödeme geliyor. Türkiye’de kamu ve kuruluşlarında çalışan 1 milyon taşeron işçinin merakla beklediği haber geldi. Taşeron İşçiler maaşlarına Asgari Ücretin yüzde beşi kadar zem gelecek. İşte ayrıntılar.

Taşeronlara yüklü miktarda ödeme müjdesi. Türkiye’de çalışan Taşeron İşçiler için merakla beklenen ödemeler belli oluyor. 4D Taşeron işçileri maaşında yüzde beşi kadar ödeme alacak.

TAŞERONLARA EK ZAM MÜJDESİ!

Ekonomik olarak ülkece zor durumdan geçtiğimiz bu günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomiyle savaş dönemine geçiyoruz açıklaması sonrası Taşeron İşçilerin yüzünü güldürecek bir zam daha resmileşti. Günümüz şartlarında zor geçinen sınıf olan ve Türkiye’de 1 Milyondan fazla işçisi bulunan Taşeronlarımıza ek bir zam geldi.

ASGARİ ÜCRETE ORANLA ZAM!

4D Taşeron işçiler için devlet tarafından ilk açıklama yapıldı. Yüklü ödemelerle maaşlarda artış sağlanacak. 2500 TL alan bir 4D Taşeron işçi heyacanla beklediği zam oranı belli oldu. Maaşlarda Yüzde 4-5 oranında zam yapılması beklenen Taşeron İşçilere, yılda dört kere verilen tediye ödemelerinde büyük sürpriz yaşandı. 52 günlük olarak yatırılan Tediye ödemelerine zam geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Taşeron İşçilerin en büyük destektiçi Tediye ödemeleri zamlı olacak.

14 ARALIK’TAN SONRA ZAMLI ALINACAK!

Bu sene 52 günlük yapılan Tediye ödemeleri 14 Aralık’ta 858 TL olarak alınacak. Ancak müjde bu değil. 2021 yılında TEDİYE ödemeleri 1000 TL geçecek. Özellikle Asgari Ücretle çalışan Taşeron işçilere 1250 TL yakın tediye ödemesi gerçekleşecek.

MECLİSTEN GEÇTİ!

Zamlı Tediye ödemeleri, meclisten jest olarak geçti. Vatadanlara zam konusunda net bir şey söylenmese de TEDİYE ödemeleri 2021 yılından itibaren 1000 TL en düşük ve 1250 TL en yüksek şekilde ödenecek.

TEDİYE NEDİR?

4D Taşeron işçiler için yılda 4 kere olmak üzere 52 günlük yapılan, 6772 sayılı kanun kapsamına giren yasa sayesinde 4D Taşeron işçilere yapılan ödemedir.

RESMİ GAZETEDE TEDİYE ÖDEME TARİHLERİ!

31 Ocak ilk ödeme tarihi
22 Mayıs ikinci taksit
27 Temmuz üçüncü taksit
14 Aralık son taksit

TEDİYE NASIL HESAPLANIR?

TEDİYE ödemeleri, maaşların yüzde 45’ine denk gelir. Çalışanların 13 günlük çalışma ücreti olarak bilinir. Ancak yeni yılla itibaren bu oran yüzde 55’lere çıkartılacak ve vatandaşlar bir nebze rahatlayacak.

Yüzbinlerce işçi için yeni dönem!

Taşeron işçiler için 2 yıllık süre sözleşmeleri bugün itibariyle son buldu. 2021 ve 2020 yılı için toplu sözleşme ve zam oranları bu hafta görüşülecek. Taşeron işçi için bu hafta ayrı bir önem taşıyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı