Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

31 Ekim 2020 Cumartesi 22:25:50

Son Güncelleme: 31/10/2020 22:25:04

10 Bankadan tam destek! İşte Yayınlanan bankalar borçların faizlerini silip kredi faizlerini indirecek!

10 banka bugün açıkladığı rapora göre Türkiye’de iç pazarın etkinleştirilebilmesi için düşük kredi faiz oranlarıyla vatandaşa kredi verebilecek. Bankalar tarafından bir açıklama yapıldı ve kredi faizlerinin düştüğü kredi başvurularının devam ettiği belirtildi. Bu sayede hem vatandaşlarımızın acil nakit ihtiyaçları karşılanmış olacak hem de iç pazarın bir nebze daha hareketlendirilmesi sağlanmış olacak. Ayrıca bankaların açıkladıkları rapora göre toplam 10 bankada kredi bazında faizlerin düşüş yaşayacağı açıklandı. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler için Kurban Bayramı ve öncesinde alınacak olan tüm kredi tutarlarında düşük faiz kullanılacak.

10 banka bugün açıkladığı rapora göre Türkiye’de iç pazarın etkinleştirilebilmesi için düşük kredi faiz oranlarıyla vatandaşa kredi verebilecek. Bankalar tarafından bir açıklama yapıldı ve kredi faizlerinin düştüğü kredi başvurularının devam ettiği belirtildi. Bu sayede hem vatandaşlarımızın acil nakit ihtiyaçları karşılanmış olacak hem de iç pazarın bir nebze daha hareketlendirilmesi sağlanmış olacak. Ayrıca bankaların açıkladıkları rapora göre toplam 10 bankada kredi bazında faizlerin düşüş yaşayacağı açıklandı. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler için Kurban Bayramı ve öncesinde alınacak olan tüm kredi tutarlarında düşük faiz kullanılacak. Merkez Bankası’ndan konu ile alakalı herhangi bir resmi açıklama yapılmadı ancak Pazartesi günü mesai saatleri içerisinde yazılı açıklama bekleniyor. Bankaların bireysel olarak aldıkları bu kararlar doğrultusunda hem mevcut kredi borçlarının faizleri silinebilecek hem de bundan sonra alınacak olan kredilerin faizleri düşük olacak.

Korona virüs ülkemizde seyrini düşürmeye başladı, bu nedenle insanların yeniden ekonomiye can verebilmesi ve harcama yapabilmesi için hem devlet hem bankalar ellerinden geleni yapıyor. Bu zor günlerin atlatılabilmesi için devlet tarafından vatandaşlara milyarlarca TL yardım yapıldı. Başta 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi ile beraber 3 kamu bankasından alınacak olan krediler ile toplam 11,2 milyon vatandaşa maddi yardım sağlandı. Bu maddi yardımların belirli bir kısmı kredi olarak verildi bir kısmı ise karşılıksız olarak vatandaşlara tahsis edildi. Bu ödemelerin tamamı devletin hazinesinden yapıldı. Kamu bankalarından alınacak olan kredilerde kredi faiz oranı ise devlet tarafından yüzde 0,49 olarak belirlendi. İnsanlar temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için hem Ziraat Bankası hem Vakıfbank hem de Halkbank’a kredi başvurusunda bulundu. Geliri 5 bin TL’nin altında olan tüm vatandaşlarımız bu kredi miktarından yararlanabildi. Ancak geliri beş bin TL altında olmasına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı tüm şartları karşılamasına rağmen kredi alamayan vatandaşlarımız oldu.

BU BANKALAR KREDİ FAİZLERİNİ SİLEBİLECEK!

Türkiye’de toplam 10 özel ve kamu bankası şu ana kadar kullanılmış olan kredilerin toplam faiz borçlarını silecek. Bu konu ile alakalı resmi makamlardan herhangi bir açıklama yapılmadı ancak bankaların duyuru panolarından tüm vatandaşlara duyuru yapıldı. Yüksek olasılıkla önümüzdeki günlerde tüm bankalar resmi bir açıklama yayınlayarak tüm vatandaşlarımıza kredi faizlerinin silinebileceğini açıklayacaklar. Daha önce alınan yüzde 0,49 faizli krediler haricinde geriye kalan tüm kredilerin mevcut faiz borçları silinecek ve vatandaşın sırtından koca bir yük alınmış olacak. 10 bin TL’ye kadar kullanılmış olan kredilerde herhangi bir borç ve faiz silinmesi yapılmayacak.

BANKALAR AÇIKLAMA YAPACAK MI?

Hem özel hem kamu olan toplam 10 banka kredi faiz borçlarının silinebileceğini duyuru alanlarından duyurmuştu ancak herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası aracılığı ile verilen kredi faiz düşürme kararı işe yaramış olacak ki sadece kredi faiz oranları değil aynı zamanda kredilerin faiz borçları da silinmiş olacak. Bu sayede zaten ödeme yapamayan vatandaşlarımıza bir nebze daha moral verilmiş olacak.

HANGİ BANKALAR FAİZ SİLECEK?

Türkiye’de hizmet vermekte olan hem özel hem kamu toplam 10 banka kredilerin faiz borçlarını silecek. Aynı zamanda yeni yapılandırmayla beraber 60 aya kadar vade imkanı verilecek. Bu sayede vatandaşımızın daha kolay ödeme imkanı olabilecek.

  • QNB Finansbank
  • Akbank
  • BBVA Garanti Bankası
  • ING Bank
  • Denizbank
  • İş Bankası
  • Türkiye Ekonomi Bankası
  • Halkbank
  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı