100 bin kişiye daha 1000 TL Pandemi sosyal ödemesi yapılacak! Başvurmayanlar hemen başvuru yapın!

Korona virüs salgını sebebiyle başlatılmış olan 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemeleri ile alakalı yeni açıklamalar geliyor. 1000 TL Pandemi ödemesi ile alakalı yapılan açıklamalarda 100 bin kişiye daha 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi yapılacağı ifade edildi. İlk başvuru yapan 100 bin kişiye Pandemi ödemesi yapılacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı açıklamalara göre henüz ulaşılamamış ihtiyaç sahiplerinin olması ve bu kişilerin tamamına 1000 TL Pandemi ödemesi yapılması gerektiğini ifade etti.

100 bin kişiye daha 1000 TL Pandemi sosyal ödemesi yapılacak! Başvurmayanlar hemen başvuru yapın!

Korona virüs salgını sebebiyle başlatılmış olan 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemeleri ile alakalı yeni açıklamalar geliyor. 1000 TL Pandemi ödemesi ile alakalı yapılan açıklamalarda 100 bin kişiye daha 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi yapılacağı ifade edildi. İlk başvuru yapan 100 bin kişiye Pandemi ödemesi yapılacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı açıklamalara göre henüz ulaşılamamış ihtiyaç sahiplerinin olması ve bu kişilerin tamamına 1000 TL Pandemi ödemesi yapılması gerektiğini ifade etti. Normal şartlarda bir defa alan bir kez daha başvuru yapabiliyor ancak ödemelerden yararlanamıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı açıklamalara göre bundan böyle düzenli bir şekilde ödemeler yapılabilecek. Şu an 10 bin kişiye ödemeler yapıldı, 100 bin kişiye daha 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerinin yapılacağı ifade edildi.

Korona virüs salgını sonrasında başlatılan 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemeleri ile alakalı yeni gelişmeler yaşanıyor. 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren toplam 6 milyon vatandaşımıza 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi yapıldığı ifade edilmişti. Ancak henüz 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerinden yararlanamayan vatandaşlarımızın olduğu düşünülüyor.  Sosyal devlet olmanın karşılığını iyi bir şekilde veren devletimiz, mağdur durumda olan ve maddi yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın tamamına 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi yapıldı. Ancak herkes bu ödemelerden yararlanamadı. Yararlanamayan kişiler için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı açıklamalara göre toplam 100 bin kişiye daha hemen 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi yapılacak. Toplam 3 fazda verilen 1000 TL ödemelerinde ilk aşamada başvurusuz ödemeler yapıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca ödenen ödemelerin şimdi ise sadece başvuru kaynağı ile yapıldığı biliniyor. O nedenle hemen sizde başvuru yaparak 100 bin kişilik kontenjanın içine girebilirsiniz.

İŞTE ÇALIŞMA BAKANI’NIN AÇIKLAMALARI

"Bu süreçte en etkin çalışan yer sosyal yardımlar oldu. Bu 3 faz halinde yapıldı. 3. faz devam ediyor. 1.6 milyon haneye ulaştık. Toplamda 6 milyon haneye biner liradan 6 milyar lira verdik. Hem sosyal yardımlar, hem nakdi ücret desteği hem diğer hizmetleri toplarsak biz 20 milyar liralık bir kaynağı vatandaşlarımıza ulaştırdık. Faz 3 devam ediyor. Bunun değerlendirmelerini aldıkça SYDV 'lere iletiyoruz. İhtiyaç olduğunu tespit edince 1000 TL 'yi ödüyoruz."

1000 TL PANDEMİ SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi 100 bin kişiye daha yapılacak. Adınıza çıkıp çıkmadığını sorgulamak veya başvuru yapabilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanın.

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra açılan sayfadan kimliğimi şimdi doğrula kısmına giriş yaparak sonucunuzu görebilirsiniz.

SÜREÇ DEVAM EDİYOR NE DEMEK?

Eğer başvurunuzda Süreç Devam Ediyor yazıyor ise başvurunuz incelenmek üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına iletilmiştir. Bir nebze daha beklemeniz gerekecek.

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada işten çıkarmalara da değindi. Alınan yeni bir kararla işten çıkarmaların 3 ay daha yasaklanacağını söyleyerek, "Fesih kısıtı sayesinde vatandaşların işlerini kaybetmelerini engelledik. İşverenlerin maliyetlerini azaltacak önlemler aldık. 1 milyon 358 bin kişi nakdi yardım desteği alıyor. Fesih kısıtı pandemi döneminde çalışanlarımızı korumak için önemli bir unsurdu. Bir süre daha uzatmayı düşünüyoruz." dedi.

YORUM EKLE