Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

12 Ocak 2021 Salı 11:30:34

1000 TL İçin Başvuru! Dar Gelirli, İhtiyacı Olan, T.C. Kimlik No İle Başvuru Yapana 1.000 TL Ve Temel İhtiyaç Kredisi Başvuruları

E-Devlet T.C. ile pandemi desteği başvuru ekranı: ihtiyacı bulunan, T.C. kimlik no ile başvuru yapana 1000 TL ve temel ihtiyaç kredisi ile ilgili detaylar gündeme geliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, vatandaşların e-Devlet kapısı üzerinden başvuruda bulunabileceğini duyurdu ve ihtiyaç sahiplerine 1.000 TL ödeme verileceğini belirtti. 1.000 TL Sosyal destek parası hangi tarihte yatırılacak merak ediliyor.

Pandemi sosyal destek sonuç sorgulama ekranı başvuru işlemlerini önceden yapanlar tarafından araştırılıyor. 3. faz sosyal yardım programına 6 milyonu geçen başvuru yapıldı. Hükümetten bütçe toplantılarında esas ihtiyaç desteği kredisi ve 1.000 TL nakit destek başvurusuna yönelik duyuru yapıldı. Gerçekleştirilen duyuruda, 6.2 milyondan fazla vatandaşa destek ödemesi verildiğine ve başvuruların hala devam ettiğine değindi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı covid-19 döneminde muhtaç ve ihtiyaç sahibi olan kişilere 1.000 TL sosyal yardım parası ödemeye başladı.

Bu başvurular e-Devlet aracılığıyla alınırken aynı zamanda da sorgulama işlemi e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların paraları PTT tarafından teslim ediliyor. Bir zarf içerisinde teslim edilen bu ödemeler için başvurular sürüyor.

Pandemi Destek Parası Başvuru Sonuçları Hangi Tarihte Duyurulur?

Binlerce vatandaşın müracaat ettiği covid-19 salgınından olumsuz etkilenen vatandaşlara maddi olarak destek vermek amacıyla pandemi destek parası için başvurularda bulunan kişiler, uzun süredir başvurularının neticelenmesini bekliyorlar. Geçen Mayıs ayında dahi başvurularını yapan vatandaşların henüz sonuçları sisteme girilmedi. E-devlet üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yaptığı duyurulara göre pandemi destek parası başvurularının ilk iki fazı yapıldı. Şu an ise 3.fazının verilmesi için çalışmalar sürüyor.

İhtiyaç Sahiplerine 1.000 TL Ödeme Verildi Ve Başvurular Alınmaya Devam Ediyor!

Pandemi döneminde ihtiyaç sahibi olan ailelere gerçekleştirilen 1.000 TL’lik nakdi destek ödemesine yönelik açıklamalar yapan Ak Parti Milletvekili Yaşar Kırkpınar,

“İhtiyaç sahibi 6,2 milyon ailemize 1.000’er TL’lik nakdi yardım gerçekleştirildi. En düşük emekli aylığı 1.500 TL’ye getirildi. Bu bağlamda kısa çalışma ödeneğinin kapsamı genişletilerek süresi de uzatılmış oldu. En düşük emekli aylığını 1.500 TL olarak belirttik. Bu kapsamda 18,7 milyar TL tutarında ki kısa çalışma ödeneği, 4,4 milyar TL kapsamında nakdi ücret desteği ve 3,6 milyar TL kapsamında ise işsizlik ödeneğiyle işçilerimize destek verdik. Dolayısıyla istihdamın sürekliliği ve güçlü bir şekilde bu büyük krizden minimum düzeyde etkilenmesi adına adımlar atıldı.”

Başvurular Devam Ediyor!

1.000 TL pandemi sosyal destek için başvurular sürüyor. Geçen gün açıklamalarda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, T.C. ile başvuruda bulunana 1.000 TL yardım sağlanacağını ifade ederek, “Faz 1, Faz 2’de bütünleşik sistemde bulunanlarımız haricindekiler erişemezler diye e-Devlet üzerinden bir sistem açtık. Faz 3 altında ve orada herhangi bir siyasi mülahaza, herhangi bir şey gözetmeden herkese başvuruya açık hale getirdik. İsteğimiz yalnızca bir T.C. numarasıyla birlikte başvuru yaptılar.” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı