Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

23 Eylül 2020 Çarşamba 12:08:29

1000 TL Maddi TC Kimlik Numarası ile E-Devlet Sonuç Sorgulama! 1000 TL Destek Doğum Yılının Son Rakamı PTT Ödeme!

Milyonlar tarafından merakla sorulmaya devam eden 1000 TL destek nasıl yapılacak sorusu için yavaş yavaş cevaplar geliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. Açıklamasında 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerinin hızlı bir şekilde başlayacağını belirtti. Açıklamasında detaya yer veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal destek ödemelerinin TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağını belirtti.

Milyonlar tarafından merakla sorulmaya devam eden 1000 TL destek nasıl yapılacak sorusu için yavaş yavaş cevaplar geliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. Açıklamasında 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerinin hızlı bir şekilde başlayacağını belirtti. Açıklamasında detaya yer veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal destek ödemelerinin TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağını belirtti. “0” olanların pazartesi, “2” olanların salı, “4” olanların çarşamba, “6” olanların perşembe ve “8” olanların cuma günü başvuru yapabileceğini belirtti. TC kimlik bilgileri ile sorgulama yapılabilecek. Sosyal destek ödemeleri TC kimlik numaralarının son hanesine göre yapılacak. Ancak 1000 TL sosyal destek ödemelerini alma şartı nedir? Nasıl 1000 TL yardım parası alınır? Tüm detaylar haberimizde…

1000 TL Maddi Destek Nasıl Yapılacak? Kimler Alabilecek? Ödemeler Nasıl Olacak?

1000 TL maddi yardımlar TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak. 1000 TL sosyal yardım ödemesi devletimizin her kanadından yapılmaya başlıyor. Arama motorlarında 1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Şeklinde yapılan aramalarla ilişkin açıklamalar yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamalarda Korona virüsün ülkemizde azalma eğilimine geçtiğini ve destek bazlı 3 faz ödemelerin yapılacağını son iki faz ödemelerin tamamlandığını belirtti. Son olarak ise 3. Faz ödemeleri hızlı bir şekilde başlayacağını belirtti. E- Devlet Pandemi sosyal destek ödemeleri için başvuruların başladığını ve çok büyük bir kesim için sonuçların açıklandığını belirtti. Sosyal medyadan gelen sorulara istinaden çok büyük bir başvuru yapan kesimin ‘Kapsam Dışı’ kaldığını belirtmesi üzerine hala herhangi bir açıklama yapılmadı. Vatandaşlar 1000 TL sosyal ödemelerin nasıl alınacağını soruyor. Büyük bir çoğunluğu PTT kanalıyla alınacak. Ancak başvuru esnasında banka hesap bilgilerini (IBAN) veren kişiler için banka hesaplarını düzenli bir şekilde kontrol etmeleri gerektiğini ifade etti. Başvurular e-devlette Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu ekranından yapılabiliyor. Vatandaşlar ise 1000 TL sosyal yardım başvurusu şartlarını merak ediyor. E-devlet Pandemi sosyal yardım sorgulama ekranı haberimizde…

1000 TL Sosyal Yardım Ödemeleri Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Sosyal Destek Programı’na T.C. kimlik numarasının son hanesi “0” olanların pazartesi, “2” olanların salı, “4” olanların çarşamba, “6” olanların perşembe ve “8” olanların cuma günü başvuru yapabileceğini belirtti. Başvurular e-devlet sistemine girişte vatandaşın önüne çıkan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu ekranından yapılabiliyor. Aynı zamanda arama çubuğu üzerinden de erişilebilir.

1000 TL Pandemi Sosyal Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Bir aileden bir kişi başvuru yapacak. Eğer birden fazla başvuru yapılırsa bakanlık sadece bir başvuruyu kabul edecek.
  • Aile Bakanlığı’nın kısa süre önce tamamladığı ilk ve ikinci ödemelerde 1000 TL alanların başvuruları bu ödemelerde kabul edilmeyecek.
  • 5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri ve 4/C maddesi kapsamındaki memurlar da 1000 TL ödemesi için başvuru yapamayacaklar.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir veya aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.
  • Kısa çalışma ödeneği alanlar, işsizlik maaşı alanlar da bu ödemelerden yararlanamayacaklar.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı