Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

8 Aralık 2020 Salı 23:07:18

Son Güncelleme: 08/12/2020 23:06:42

1000 TL Pandemi Destek Başvuruları Sonuçlandı! Sosyal Yardım 3. Faz Ödemeleri alamayanlar ödeme alacak! e-Devlet T.C. İle Pandemi Yardımı Sürüyor

Aile Bakanlığından son dakika 1000 TL Pandemi desteği müjdesi. Aile Bakanlığı duyurduğu 1000 TL yardımı kimler kalacak. Bugün açıklanan 1000 TL yardım paralarını almayanlara büyük müjde verildi. Peki 1000 TL Pandemi yardımı kimler nasıl alacak? Özellikle cumartesi ve pazar günleri 1000 TL yardım alamayanlar için büyük bir müjde var.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koronavirüs sürecinde muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1000 TL Sosyal yardım ödemesi yapmaya başladı. Başvurular e-Devlet üzerinden gerçekleştirilirken aynı zamanda sorgulama işlemi de e-Devlet kapısı üzerinden yapılıyor. Başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin ödemeleri PTT aracılığıyla yapılıyor. Bir zarf içerisinde teslim edilen bu ödeme için başvurular hala sürüyor. 3. Faz 1000 TL Sosyal yardım başvuru sonucu öğrenme ve başvuru yapma için detaylar haberimizde sizlerle…

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ihtiyaç sahibi kişilere koronavirüs salgını sonrasında 1000 TL Sosyal yardım ödemesi yapmaya başladı. Bu ödemenin 1. ve 2.fazda olan ödemeleri yapıldı ancak 3.faz ödemelerinin ne zaman başlayacağı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Pandemi destek ödemesi başvuru sonucu olumlu olan vatandaşlar PTT aracılığıyla ödemelerini bir zarf içerisinde alıyorlar. 3.Fazda pandemi destek başvurusu alımları hala devam ediyor mu sorusu vatandaşlar tarafından araştırılıyor.

Konuya ilişkin açıklama yapıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1. ve 2.faz sosyal yardım ödemelerinin gerçekleştirildiğini 3.faz pandemi destek ödemelerinin ise en kısa zamanda verileceğini belirtti.

Pandemi Destek Başvuruları Hala Devam Ediyor Mu?

Covid-19 salgını döneminde gerçekleştirilen yardımlar kapsamında ihtiyaç sahiplerine ödenen pandemi destek parası normalleşme sürecinde de vatandaşlar tarafından sıkça araştırılıyor. Pandemi destek başvurusunda bulunmak isteyen ve pandemi destek başvurusu hala alınıyor mu sorusuna yanıt arayan vatandaşlar için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1.000 TL Sosyal yardım ödemesinin hala devam ettiğini belirtti. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk açıklamaların ardından şimdiye kadar verilen pandemi desteği ile ilgili de bilgiler verdi.

Pandemi Destek Ödemesi Başvuru Sonuçları Hangi Tarihte Açıklanacak?

Binlerce ihtiyaç sahibinin başvurusunu yaptığı koronavirüsten olumsuz etkilenen kişilere maddi olarak destek sağlamak adına verilen pandemi destek ödemesi için yapılan başvurularının sonuçları uzun bir süredir merakla bekleniyor. Geçen Mayıs ayı içerisinde dahi başvuruda bulunan vatandaşların henüz sonuçları sisteme kaydedilmedi. e-Devlet kapısı üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalara göre, pandemi destek ödemesi başvurularının ilk iki fazı gerçekleştirildi.

Şu anda 3.faz ödemelerinin gerçekleştirilmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Pandemi destek ödemesi almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, pandemi destek başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet adresinde de pandemi destek başvurularının 3.fazı ne zaman gerçekleşeceğine dair net bir tarih açıklanmadı. Ancak ihtiyaç sahibi vatandaşlar konuya ilişkin gündeme gelen gelişmeleri takip etmeye devam ediyor.

PANDEMİ DESTEK BAŞVURU SONUÇLARINI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN!

PANDEMİ DESTEK BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

e-Devlet Başvuru Ekranında Olan Bilgiler!

Değerli e-Devlet kapısı Kullanıcısı:

Covid-19 salgınının vatandaşlarımız üzerindeki sosya ekonomik yükünü azaltmak amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın duyurduğu Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi çerçevesinde; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafınca Pandemi Sosyal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı gerçekleştirilmiştir.

3.faz için ise, e-Devlet kapısı üzerinde bulunan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu aracılığıyla sosyal yardım başvuruları alınmaktadır. T.C. Kimlik numarasının son hanesi 0 olan vatandaşlar için Pazartesi, 2 olan vatandaşlar için Salı, 4 olan vatandaşlar için Çarşamba, 6 olan vatandaşlar için Perşembe, 8 olan vatandaşlar için ise Cuma günleri başvuruları alınabilecektir.

Hafta sonları yani Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmadan bütün vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvuruda bulunabilecektir.

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yukarı