Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

11 Kasım 2020 Çarşamba 13:30:54

1000 TL pandemi yardımı ne zaman ödenecek ?

Koronavirüsün gelmesiyle yaşanan geçim sorunlarına az da olsa yardımcı olabilmek adına vatandaşlara 1000 TL pandemi yardımcı yapılacak. Başvurularına yapan vatandaşlar, ödemelerin ne zaman yapılacağını merakla bekliyor. Pandemi yardımı ne zaman hesaplara yatacak ?

Koronavirüsün bir anda hayatımıza girmesiyle ekonomik olarak birçok kişi büyük sorunlar yaşamaya başladı. Yaşanan maddi sorunlarına, geçim derdine bir nebze olsun yardımcı olabilmek adına devlet, başvuran ihtiyaç sahibi vatandaşlarına 1000 TL yardım ödemesi yapacak. Geri ödemesiz olan bu 1000 TL pandemi yardımından hemen hemen herkes faydalanabiliyor. Başvuran vatandaşlar ödemelerin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki, 1000 TL pandemi yardımı ne zaman hesaplara yatırılacak ?

Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına aldı. Milyonlarca insan işini kaybetti, ücretsiz izne ayrıldı. Bunun sonunda da büyük bir çoğunluk ekonomik açıdan zorluk yaşamaya başladı.Yaşanan zorluklar beraberinde vatandaşları kredi çekmeye, yardım paketlerini araştırmaya itti. Devlet, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarına geri ödeme şartı olmadan 1000 TL pandemi yardımı yapacağını duyurdu.PTT şubelerine gidip alabileceğiniz bu yardım paralarını vatandaşlar bir zarfın içinde alıyorlar. 1000 TL tutarındaki bu yardım parasını alabilmek için belli şartlar aranıyor. Bu şartlardan biri gerçek bir ihtiyaç sahibi olmanız. Eğer gerçekten ihtiyaç sahibiyseniz bunun için için e-devletten yardım parasına başvurmanız gerekiyor.

E-devlet internet sitesine girip yardım parası ekranını açtığınızda;

“Değerli e-Devlet Kapısı Kullanıcısı;

Koronavirüs (Covid-19) salgınının vatandaşlarımız üzerindeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Pandemi Sosyal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı tamamlanmıştır. 3.fazda ise, e-Devlet Kapısı üzerinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu aracılığıyla sosyal yardım başvuruları alınmaya başlanmıştır.” yazısı çıkacaktır. Bu bilgilendirme mesajından sonra ödemeleri ne zaman, nasıl alacağınızı öğrenmiş oluyorsunuz.

Pandemi yardımı başvuruları ne zaman yapılacak ?

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

0 olan vatandaşların Pazartesi,

2 olan vatandaşların Salı,

4 olan vatandaşların Çarşamba,

6 olan vatandaşların Perşembe,

8 olan vatandaşların Cuma

günlerinde başvuruları alınacaktır.

Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir seçim olmadan herkes başvurusunu yapabiliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı