Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

22 Mayıs 2020 Cuma 21:12:36

1000 TL para yardımı almak isteyenler bu listeye dikkat! Hemen bunları karşılayanlar 1000 TL destek alabilecek!

Korona virüs sebebiyle milyonlarca vatandaşımızın işsiz kalması üzerine devletimiz vatandaşa 1000 TL yardım yapmaya başladı. Ekonomik sızıntının ana sebeplerinden bir tanesi olan Korona virüs sadece ülkemizi değil dünyanın tüm ülkelerini çevrelemiş durumda. Korona virüs 19 salgınından olumsuz etkilenen vatandaşlar için devlet tarafından başlatılan 1000 TL yardım ödemeleri için süreç devam ediyor.

Korona virüs sebebiyle milyonlarca vatandaşımızın işsiz kalması üzerine devletimiz vatandaşa 1000 TL yardım yapmaya başladı. Ekonomik sızıntının ana sebeplerinden bir tanesi olan Korona virüs sadece ülkemizi değil dünyanın tüm ülkelerini çevrelemiş durumda. Korona virüs 19 salgınından olumsuz etkilenen vatandaşlar için devlet tarafından başlatılan 1000 TL yardım ödemeleri için süreç devam ediyor. Bu ödemeleri almak için e-Devlet üzerinden başvuru yapılması gerekiyor. PTT şubeleri ve çalışanları aracılığı ile verilecek olan bu yardım ödemelerinden faydalanmak isteyen kişilerin aşağıdaki ayrıntılara dikkat etmesi gerekiyor. Eğer aşağıdaki tüm koşulları karşılayabiliyorsanız hemen 1000 TL maddi yardımı alabilirsiniz. PTT aracılığıyla ödenen bu yardım ödemelerinden yararlanmak isteyen yapmaları gereken tüm aşamaları hatırlatıyoruz. İşte 1000 TL para yardımı alma ile alakalı tüm detaylar…

PTT 1000 TL MADDİ YARDIM BAŞVURUSU

PTT’den 1000 TL maddi yardım alabilmek için öncelikle e-Devlet kapısı sistemi şifrenizi biliyor olmanız gerekiyor. Eğer şifrenizi biliyor ve giriş yapabiliyorsanız e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama kısmına ‘Pandemi sosyal destek ödemeleri’ araması yazarak karşınıza çıkan Başvuru sorgusuna tıklamanız gerekiyor. Ancak her vatandaşımız her gün başvuru yapamıyor. T.C. kimlik numarasının son hanesine göre başvurular yapılıyor. T.C. numarasının son rakamı 0 olanlar Pazartesi, 2 olanlar Salı, 4 olanlar Çarşamba, 6 olanlar Perşembe son rakamı 8 olanlar ise Cuma başvurularını yapacaklar. Cumartesi ve Pazar günleri ise e-Devlet üzerinden hiçbir koşul olmadan tüm vatandaşlar başvurularını yapabilecekler.

1000 TL PANDEMİ SOSYAL DESTEK ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerinden faydalanmak isteyen kişilerin mutlaka aşağıdaki şartları taşıması gerekiyor. 1000 TL sosyal yardım başvurusu almak isteyen vatandaşların sağlamaları gereken koşullar şunlar;

  • 1. ve 2. faz yardım ödemelerinden 1000 TL almamış olmak.
  • Kamuda memur yada kadrolu kamu işçisi olmamak.
  • Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı almıyor olmak.
  • SGK’dan emekli yaşlı maaşı alanlar
  • Hane geliri belli bir seviyenin üzerinde olanlar.

4. FAZ SOSYAL YARDIM BAŞLAYACAK MI?

1000 TL sosyal yardım başvurusunda bulunan ve kapsam dışı ya da gelir şartı kapsamında uyum sağlamayan vatandaşlar için 1000 TL ödeme yapılıp yapılmayacağı merak içerisinde araştırılmaya başlanmış bulunmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal hizmetler bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından bu konu ile alakalı olarak net bir açıklama bulunamadı.

Ancak 4. Faz sosyal yardımın yapılmayacağı konusu değerlendirme sürecinde olmasıyla birlikte hayata geçirilmesi düşünülmemektedir. Korona virüs salgın hastalığından sonra normalleşme sürecine girilmesi ile birlikte pek çok sayıda iş yeri açılarak ekonominin düzelmesine sebep olacaktır. Böylelikle herkes işlerinin başına yavaş yavaş dönme fırsatını elde edecektir. Sosyal yardım başvurusu yapmasına rağmen başvurusu olumsuz olan vatandaşlar tarafından bu zorlu süreç içerisinde 4. Faz yardım ödemelerinin olup olmayacağı hakkında gerekli araştırmalar yapılmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu konu ile alakalı yeni bir adım daha atacak mı? 1000 TL sosyal yardım kampanyasından faydalanamayan bireyler bu başvurudan yararlanma olanağına sahip olabilecek mi?

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı