Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

17 Ekim 2020 Cumartesi 23:25:25

1000 TL Sosyal Yardım Ödemesi alan yada alamayanlar müjde! e-Devlet Pandemi yardımları sürüyor

1000 TL Yardım Alamayanlar için Son Fırsat! Bakandan müjde pazartesi günü hesaplarda açıklaması! Devlet'ten yardımlar peş peşe geliyor. Daha önce 2 milyon 111 aileye ardından 2 milyon 300 bin aileye 1000'er TL nakit para desteği, toplamda 4 milyar 400 milyon TL'lik ek kaynakla verilmişti. Şimdi de 3. faz Devlet yardımları sürüyor! İlk 2 faz desteklerden yararlanamayan vatandaşlar 3. faz Devlet yardımlarından yararlanıyordu! Peki kimler, nasıl başvuruda bulunarak Devletten yardım alabilir? Sizler için araştırdık…

1000 TL Yardım Alamayanlar için Son Fırsat! Bakandan müjde pazartesi günü hesaplarda açıklaması! Devlet’ten yardımlar peş peşe geliyor. Daha önce 2 milyon 111 aileye ardından 2 milyon 300 bin aileye 1000’er TL nakit para desteği, toplamda 4 milyar 400 milyon TL’lik ek kaynakla verilmişti. Şimdi de 3. faz Devlet yardımları sürüyor! İlk 2 faz desteklerden yararlanamayan vatandaşlar 3. faz Devlet yardımlarından yararlanıyordu! Peki kimler, nasıl başvuruda bulunarak Devletten yardım alabilir? Sizler için araştırdık…

1250 TL Ödemeler geliyor!

Bakanlıktan 4. faz ödemelerin 1250 tl olacağı duyuruldu.

3. Faz Başvuruları sürüyor! Bunları yapın, bunları yapmayın!

1000 TL korona maddi yardımı için başvuruda bulunmak istiyorsanız öncelikle E-Devlet üyeliğinizin bulunması gerekiyor. Aynı aileden 1 kişinin e-Devlet üyeliğinin bulunması yeterli. Aynı aileden 2 kişinin başvuruda bulunması halinde bu başvurular 1 sayılacak ve tek bir başvuru sonuçlandırılacak. E-Devlet üyeliği olmayanlar, PTT şubelerine müracaat ederek e-Devlet şifrelerini 3 TL ücreti mukabilinde edinebilirler.

Koronavirüsle mücadele kapsamında Hükümet, sosyal devlet anlayışı çerçevesinde ihtiyaç sahipleri için destek paketlerini bir bir hayata geçiriyor. İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu 2 milyon 111 bin haneye 1000 TL’lik nakit desteği, ardından genişletilerek 2. faz da 2 milyon 300 bin aileye daha ulaştırılmıştı. Böylece toplamda 4 milyon 400 bin ihtiyaç sahibi aileye 1000 TL’lik nakit para desteği sağlanmış oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen bu yardımlarda şimdi de 3. faz yardımlara geçildi. 3. Faz yardımlar, daha önce yani 1. ve 2. faz yardımları almamış olan ailelere ve vatandaşlara ulaştırılacak.

3. FAZ YARDIMLAR GELİYOR! KİMLER YARARLANACAK?

3. faz Devlet yardımlarından daha önce Devlet desteği alamamış ihtiyaç sahibi ailelerin yararlandırılması amaçlanıyor. Koronavirüs nedeniyle mağduriyet yaşanan aileler öncelikli olarak destek alıyor. Yine 3. faz yardımların da aile başına 1000’er TL’lik nakit yardımı olması bekleniyor. Sosyal yardımlarla ilgili araştırmalar son günlerde giderek büyüyor. Vatandaşlar, 3. faz yardımlardan nasıl yararlanılır? Devlet yardımları için başvuru nasıl yapılır? Sorularının yanıtını araştırıyor.

4 MİLYON 400 BİN AİLEYE BİN LİRA DESTEK ÖDEMESİ

Koronavirüs salgınıyla mücadelenin başladığı ilk günden bu yana, salgına en etkin ve hızlı cevap veren ülkelerden biri olan Türkiye, gerek sağlık gerek sosyal hayat alanında aldığı önlemlerle salgının etkilerini kırmaya çalışıyor. Diğer taraftan salgının ekonomik yaraları da Devlet tarafından açıklanan sosyal yardımlar çerçevesinde sarılmaya çalışılıyor. Şu ana dek kısa bir sürede 4 milyon 400 bin aileye 1000’er TL’den toplamda 4,4 milyar TL’lik sosyal yardım ödemesi ulaştırıldı. 

4,4 milyon aileye yardım için başvuru alınmadı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan düzenli olarak sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi aileler ile Koronavirüs sürecinde mağduriyet yaşayan vatandaşlar tespit edilerek yardımlar hızla ulaştırıldı.

3. FAZ YARDIMLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK? 

Üçüncü faz yardımlarla ilgili araştırmalar sürüyor. Kaç aileye yeni yardımların ulaşacağı ise henüz açıklanmadı. Üçüncü faz ile daha fazla ihtiyaç sahibi aileye ulaşılması hedefleniyor. Koronavirüs salgınından önce yaşadığı hayat standartları bir anda ters-düz olan ve Koronavirüs nedeniyle işini kaybeden, maddi zorluğa düşen vatandaşlar, üçüncü faz yardımlardan en çok yararlandırılacak kesim olacak. Devlet, koronavirüs salgınında yaraları 3. faz yardımlarla sarmaya kararlı. Üçüncü faz yardımlarda başvuru süreciyle ilgili bilgi de henüz verilmedi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı