Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

11 Ocak 2021 Pazartesi 22:30:36

Son Güncelleme: 11/01/2021 22:30:17

2. El Araba Fiyatları Allak Bullak oldu! Bu dönemde ÖTV indirimi böyle gelecek! İkinci el araç fiyatları şok edecek

İkinci el araba fiyatlarına hükümetten dev çözüm önerisi masada. 2. El araba fiyatları Kasım ayının 2. haftasında da yüzde 15 yükselmeyi başardı. Araç fiyatlarına istediği gibi zam yapan ve pandemi nedeniyle sıfır araç gelmemesiyle fiyatlarda absürd fazlalıklar olan ancak bu halde bile satışları azalmayan araçlara hükümetten çözüm önerisi geldi. Sıfır araçlara ÖTV indirimi geliyor.

2. el Araba fiyatlarında son dakika gelişmeler. 2. el araba fiyatları allak bullak olacak! Hükümetten her ne olursa olsun durmayan araç fiyatları sonrası dev bir adım geldi. ÖTV indirimi geliyor. Çok yüksek miktarlarda yüzde 70’e yakın bir ÖTV alınmayacak ancak bir şartla. İşte masadaki son 2. el araba fiyatları çözümü.

Satmama sözüne ÖTV indirimi!

Hükümet 2. el araba fiyatlarını düşürmek ve Sıfır araçlara rağbeti tekrar artırmak için ÖTV indirimi getiriyor. Bayilerde de galericilerde de geçerli olacak ÖTV indirimi şartlı ÖTV indirimi olarak düşünülüyor. Aracını 2 yıl satmama sözü veren vatandaş yada esnafa yüzde 30, Aracını 3 yıl satmama sözü veren vatandaşa yüzde 40, aracını 4 yıl satmama sözü verene yüzde 50 ve aracını 5 yıl satmama sözü verene yüzde 70 ÖTV indirimi uygulanacak.

2. El Araba fiyatları düşecek!

2. El araba fiyatlarında indirim beklerken Kasım ayında yine fiyatlar şok etti. En ucuz ve en pahalı arabaya yüzde 15 ile yüzde 30 arasında zam geldi. 2. el araba piyasasının kendinden çok farklı ilerlediğini gözüyle gören hükümet, indirim gelmesi beklenirken zam sonrası daha da radikal ve sert hamleler yapacağı öğrenildi. Kasım ayı zammı sonrası Sıfır araç getirmek içinde hükümet devreye girecek.

ÖTV indirimi 2. el araç fiyatlarını düşürecek!

Araba fiyatlarında zam alıcı ve satıcı dengesiyle alakalı. Araçlara zam geldikçe alan varsa malın sahipleri fiyatları çekinmeden yükseltebiliyor. Bu sebeple hükümetin 2. el araba alanlara öyle bir cazip teklifle sıfır araçlara yönlendirmesi bekleniyor ki 2. el araç fiyatlarına bir indirim gelsin. Araçlarda yapılacak ÖTV indirimi sonrası sıfır aracı 2. el araçtan çok farklı bir şekilde ucuza aldırmak niyetinde.

300 bin TL araçta;

Şu an 300 bin TL bayi çıkışlı bir araç 350 bin TL satılıyor.

Aracın ÖTV ve KDV’si 180 Bin TL’yi buluyor. Burada yapılacak yüzde 50 indirim bile 90 bin TL. Şu anda 300 Bin TL satılan bir aracı 4 yıllık satmama sözüyle 210 Bin TL alabileceksiniz. Hal böyle olunca 2. el araç fiyatları da sert bir şekilde düşecek.

2. El otomobil ithalatı başladı ve Dolar düşüyor!

Araba fiyatları kasım sonuna kadar yerle bir olması bekleniyor. Dolar, Merkez Bankası faiz kararı sonrası sert bir düşüş yaşarsa ve 2. el otomobil ithalatı başlamasıyla birlikte 2. el araba fiyatları yerin dibini görecek. Hükümetten gelen ÖTV indirimiyle birlikte 2. el araba fiyatları çok sert düşecek.

2. El otomobil ithalatı ve Doviz düşüşleri sonrası araç alacaklara beklemeleri tavsiye ediliyor.

 

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yukarı