Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

25 Aralık 2020 Cuma 21:09:12

2. El Otomobil Fiyatları Sert Düşecek! İlk sinyal böyle verildi!

2. El otomobil fiyatları sert düşecek! 2. El otomobil fiyatlarından ilk sinyal böyle verildi! İşte merakla beklenen 2. el otomobil fiyatların geleceği tarih. Hükümetin adımlarıyla araba almak isteyenler çok daha rahat araç sahibi olabilecek!

Dünyada son yıllarda yaşanan ekonomik dalgalanmalar birçok sektör üzerinde etkisini gösterdi. 2019 yılının son çeyreğinde ilk olarak Çin’de çıkan ve daha sonrasında dünyanın dört bir yanına yayılan korona virüs salgını ile birlikte 2020 yılı birçok ülke ve kişi için oldukça zor geçti. Birçok ülkenin ekonomisi bu durumdan kötü bir şekilde etkilenirken iş dünyasında çalışma saatlerin kısalması da üretimleri gözle görülür bir şekilde azalttı. Ülkelerin birbirleriyle yaptıkları ticari anlaşmalar ve iş ilişkileri de bu süreçten kötü yönde etkilendi.

Ekonominin kötüleşmesi ve üretimin azalmasının etkisi altında kalan sektörlerden birisi de otomobiller ve her türlü araçlar oldu. Otomobil sektörü bu durumdan kötü etkilenirken virüs salgını sebebiyle ithalat ve ihracatta düşüş yaşandı. Araba sektöründeki bu azalma 2. el otomobil fiyatları üzerinde de değişiklik olmasına neden oldu. Son dönemlerde gözle görülür bir şekilde zamlar yapıldı. 2. el otomobil satın almak isteyen kişiler bu durumdan son derece olumsuz etkilendi. Galericiler, ikinci el araba satışı yapan firmalar ve kişiler, otomobil üreticileri arasında sıkı bir rekabete sebep oldu.

Yeni yıl yaklaşırken birçok kişi 2. el otomobil fiyatları düşecek mi sorusunu sorgulamaya başladı. Otomobil sektöründe yaşanan olaylardan dolayı son dönemlerde önemli bir fiyat artışı gerçekleşirken hem sıfır araçlarda hem de ikinci el araçlarda oldukça yüksek fiyatlar tepki topladı. İnternet üzerinden veya yüz yüze satış yapan ikinci el araba satıcıları belirlemiş oldukları yüksek fiyat ile diğer kişilerin de daha yüksek fiyat belirlemelerine sebep oldu. 2. el otomobil fiyatları son dönemlere göre daha da uygun bir hâle geleceği birçok kişi tarafından tahmin edilmeye başlandı.

2. El Otomobil Fiyatları Düşecek Mi?

2020 yılında oldukça yüksek fiyatlarla satışa sunulan sıfır otomobiller ikinci el otomobillerin fiyatı üzerinde de doğrudan etki etti. Dünyaca ünlü otomobil markaları bile daha önceki yıllarda çok uygun fiyatlara satışa sundukları otomobilleri 2020 yılı itibariyle yaklaşık olarak iki katına çıkarttı. Bu olaylardan sonra araba markası ve modeli fark etmeksizin birçok otomobilde fiyat artışı gerçekleşti.

  1. el otomobil almak isteyen kişiler ise yeni yıla girilmek üzereyken 2. el otomobil fiyatları düşecek mi sorusunun cevabını araştırarak edindikleri bilgiler doğrultusunda alım işlemlerini ertelemeyi düşünmektedir. Yıl içerisindeki dalgalanmalar ile birlikte bir artıp bir inen otomobil fiyatları ikinci el otomobil almak isteyen kişilerin kafasını karıştırmıştı. Yılın son günlerine geldiğimizde ise bu durumun daha ne kadar böyle süreceği merak konusu olmaya devam ediyor.

İthalat Dönemi ile Birlikte 2. El Otomobil Fiyatları Düşüş Yaşayacak

Sıfır araç almak için gücü bulunmayan kişilere veya araç alım satım işiyle meşgul olan kişilere müjdeli haber geldi. 2. el otomobil fiyatları düşüş yaşayacak. ÖTV indirimi ile birlikte devletin müdahalesi sayesinde indirim beklenirken büyük zamlar yaşanmıştı. Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç indirimler yapılacağını belirterek müjdeli haberi verdi. Erkoç yapmış olduğu açıklamalarda şu sözlere yer verdi:

‘’sıfır araç fiyatlarında % 3 ile % 10aralığında indirim yapılacak. Sıfır araçlarda sunulan bu kampanyalar ve avantajlar ikinci el otomobil fiyatlarına da yansıyacaktır. 2. el otomobil almak isteyenler için uygun bir zamandayız.’’

Erkoç yapmış olduğu açıklamalar ile birlikte indirimlerden söz ederken ‘’2.el otomobil fiyatları düşecek’’ diyerek de otomobil alıcılarını sevindirdi. Araçlarını satmak isteyen kişiler için ise biraz daha acele edilmesi gerektiğinin mesajını da vermiş oldu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı