2 Milyon Bütçe Onaylandı! Sosyal Yardımlaşma Vakfı Devlet Destekli 960 TL Kira Yardımı Ödemesi Yapıyor!

2 Milyon Bütçe Onaylandı! Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır? Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kira Yardımı Alabilmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir? Korona virüs (Covid-19) sebebiyle tüm dünyada kara günler ilan ediliyor. Sadece korona virüsten ölen önemli insanların çoğalması, on binlerce insanın ölmesi tüm dünyayı derinden etkiliyor. Ülkemizde de manzaralar aynı,  binlerce vatandaşımız hasta yatağında yatıyor.

2 Milyon Bütçe Onaylandı! Sosyal Yardımlaşma Vakfı Devlet Destekli 960 TL Kira Yardımı Ödemesi Yapıyor!

Korona virüs (Covid-19) sebebiyle tüm dünyada kara günler ilan ediliyor. Sadece korona virüsten ölen önemli insanların çoğalması, on binlerce insanın ölmesi tüm dünyayı derinden etkiliyor. Ülkemizde de manzaralar aynı,  binlerce vatandaşımız hasta yatağında yatıyor. Büyük bir çoğunluğu daha önceki yaşamında hiç hastane yüzü dahi görmemiştir. Ancak sadece hastanede yatanlar değil aynı şekilde dışarı kalanlar ve evlerinde kalmak zorunda olanlarda mağdur ve zor durumda. Bir yandan para kazanmaları gerekiyor, evlerin geçinmesi gerekiyor. En temel ihtiyaçların dahi karşılanabilmesi için bugün aylık 2500 TL kazanabilmek gerekiyor. Ayrıca bu parayı kazanmanın amacı sadece en temel ihtiyaçlar, bakın burada lüks harcama yapmaktan bahsetmiyoruz. İnsanlar şu an evlerinde ve çalışamıyorlar. Çalışamadıkları için ise faturalarını ödeyemiyorlar, kiralarını ödeyemiyorlar ve evlerine alışveriş yapamıyorlar. Devlet yardımları tam olarak burada lazım oluyor. Devletimiz tüm vatandaşının yanında olarak tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Belediyeler ve kaymakamlıklar gıda ve nakit para ihtiyaçlarını karşılıyor. Tüm ülke çapında ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1000 TL Pandemi sosyal yardım ödemesi yapıyor. Devlet hız kesmeden halkına yardım yapıyor. Korona virüs sebebiyle işinden olmuş tüm vatandaşlarımız, işi aksamış olan tüm vatandaşlar ve işinden kovulmuş olan vatandaşlarımıza özel olarak devlet destekli kira yardımı geliyor. Son başvuru tarihi ise bitmek üzere bu sebeple hemen başvuru yapmalısınız. Haberimizin detayı için aşağıya kaydırın.

Devlet Destekli Kira Yardımı Nedir?

Devletimiz tüm zor durumdaki vatandaşları için kira yardımı yapıyor. Kira yardımı tutarı 960 TL’dir. Ancak başvurular için gerekli şartları taşıyabilmelisiniz. Aksi takdirde Devlet’ten kira yardımı talebi geçersiz sayılacaktır. Devlet kira yardımı başvurusu sonucu sorgulama sayfaları için arama yapan kullanıcılarımızın tamamının yanlış sayfalara yönlendirildiğini anladık. Hem iş yeri hem ev hem konutlar için kira yardımı yapacak olan devletimizin kimseyi mağdur etmeyeceği gün gibi ortadadır. Devlet kararı ile kapatılan tüm dükkânların ve işletmelerin kirası devletimiz tarafından ödenir.

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Devletten kira yardımı nasıl alınır sorusu ile internette arama yapan kullanıcılarımıza şunu belirtmeliyiz. Devletimizden kira yardımı alabilmek için fakirlik belgesine ihtiyacınız var. Eğer fakirlik belgeniz var ise:

BURADAN KİRA YARDIMI BAŞVURUSU YAPABİLİRSİNİZ

Buradaki linke tıkladıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sitesine yönlendirileceksiniz. İlk sayfada açılan kısımda “Tüzel kişilik ve Kendim İçin” seçeneği var. Kira yardımı talep ettiğiniz kirada oturduğunuz eviniz ise “Kendim İçin” seçeneğine basın. Eğer dükkan ve işletme için kira yardımı alacaksanız “Tüzel kişilik” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Tüm bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra sağ alt kısımda bulunan “İleri” seçeneğine basın. Karşınıza gelen sayfada yardım talepleri var. Burada arama yaparak “Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” seçeneğini buluyoruz. Oradan sonra ise başvurumuza devam ediyoruz ve başvuruyu sonlandırıyoruz. Ancak burada verilecek olan kira yardımı sadece evini kentsel dönüşüme verecek olan kişiler için geçerlidir. O sebeple eğer kentsel dönüşüm ile alakanız yok ise lütfen makaleye devam edin.

Sosyal Yardımlaşma Vakfı Kira Yardımı Yapıyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakıfları vasıtası ile kira yardımı talep edebilirsiniz. ALO 170 numaralı hat ile ayrıca görüşebilir ve tüm sorunlarınızı ayrı ayrı belirtebilirsiniz. Sosyal Yardımlaşma Vakıfları her kaymakamlıkta bulunur. Eğer yok ise mutlaka İlçe de olmak zorunda. O nedenle Türkiye’nin neresinde olursanız olun Sosyal Yardımlaşma Vakfı kesinlikle var. Başvurularınızı bizzat bu vakıflara yapmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 01:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan tarhan
Serkan tarhan - 6 ay Önce

Kira mı odeyemiyorum zor durumdayım çalışan yok

Ayse
Ayse - 5 ay Önce

Umarim az onceki mesajimi yorumumu yayinlarsinizda belki insanlar dogru ve tam aciklayici tecrubelerimden verdigim bilgilerden yararlanir da nerelere basvurabilecegini ne sureclerden gececegini hak kazanirsa nekadar ve neler alabilecegini bilir ayrica asagida ki beyin t yoruma 58 begeni 38 begenmeme bu begenmeyenler neyi begenmemis statuleri neymis nasil varliklarmis cok merak ettim adam kirami odeyemiyorum isim yok diyor neyi begenmemisler acaba Allah herkese sagduyu merhamet ve empati saglayacak akil ve fikir vermiyo neyazikki manevi anlamda kor sagir ve dilsizler insanlar kinadigini yasamadan olmezler kimin ne olacagi belli olmaz dusmez kalkmaz bir Allah tir Allah islah etsin nediyim baska

MİNE tatlı
MİNE tatlı - 5 ay Önce

Zor durumdayız eşim korona yüzünden calısamıyo 3tane evladım var en küçüğü 3yasinda sütünü bezini alamıyoruz kira ödeyemiyoruz yardımcı olun

Fatma çelik
Fatma çelik - 5 ay Önce

Covid 19 nedeniyle işimize ara verildi kiramı odeyemiyorum

s enem işlak
s enem işlak - 5 ay Önce

kiramı ödeyemiyorum çalışanım yok engelli maaşıyla geçiniyorum 3 çocugum var

Hatice dogan
Hatice dogan - 5 ay Önce

7 ay İstanbul'a geldik 2 çocuğum var eşimden ayrıyız çalışmıyorum sosyal yardımlardan yararlanıyoruz onun dışında hiç bir gelirim yok maddi manevi sıkıntılar yaşıyorum evimiz kira 600

Yusuf özbaş
Yusuf özbaş - 5 ay Önce

İşte çalışamıyorum bundan dolayı da kiramız ödeyemiyorum yardım ederseniz sevinirim

Ümmügülsüm gürel
Ümmügülsüm gürel - 5 ay Önce

Kiramı ödeyemıyorm