2020 Esnaflara Özel Kredi Kampanyaları Yapan Bankalar

Esnaflara Özel kredi kampanyaları yapan bankalar hangileridir? Esnaf kredisi almak için ne gerekiyor? Her esnaf bankalardan kredi alabiliyor mu? Şimdi sizlere bu krediler hakkında bilgiler vereceğiz.

2020 Esnaflara Özel Kredi Kampanyaları Yapan Bankalar

Esnaflara Özel kredi kampanyaları yapan bankalar hangileridir? Esnaf kredisi almak için ne gerekiyor? Her esnaf bankalardan kredi alabiliyor mu? Şimdi sizlere bu krediler hakkında bilgiler vereceğiz. Bankalardan kredi almak isteyenler müşteriler yaptıkları işlere göre kredi imkanlarından faydalanmaktadırlar. Bu durumda esnaflar da esnaf kredisi alabilmektedirler. Bireysel müşterilerin ihtiyaç kredisi olduğu gibi esnaf olan, vergi levhası bulunanların da esnaf kredisi adında tüm ihtiyaçlarını karşılayan krediler bulunmaktadır. Her bankada bu müşterilere özel bölüm ve özel kredi hizmetleri bulunmaktadır.

Esnaf olan vatandaşlar kredi başvurusu yapacakları zaman,  ister ihtiyaç için, ister iş büyütmek için, ister borçlarını kapatmak için, isterse de araç alımları için bankalardan kredi başvurularında bulunabilirler. Genel olarak esnaf olan vatandaşlara şartlara uygun olmaları durumunda 250.000 TL’ye kadar tek kalemde kredi verilmektedir.

Esnaf Kredisi İçin Genel Şartlar Nelerdir? Nasıl Alınır?

Bankalardan hangi şartlarda olursa olsun kredi ürünleri kullandığınızda sizin sicilinize bakılacaktır. Kredi sicili bozuk olan müşterilerin başvuruları anında olumsuz olarak sonuçlanır. Bu yüzden kredi alacak müşterilerin daha önceden bir kredi notu oluşması gerekiyor. Ayrıca bir icralık durumu olmaması ve şirketin, kendinin vergi borcu olmaması gerekmektedir.

Bazı bankalar 1 yıllık vergi levhası ile kredi verirken bazı bankalar 3 yıllık olması durumunda kredi vermektedir. Eğer kredi politikalarına uygun olduğunuzu düşünüyorsanız 60 ay vadeli esnaflar için ihtiyaç kredisi kampanyasına başvurular yapabilirsiniz. Şimdi sizlere hangi bankalardan kolay kredi alabilirsiniz bunun bilgilerini verelim.

Garanti BBVA KOBİ Destek Kredisi

Esnaf kredisinde en çok tercih edilen bankalardan birisi Garanti Bankası’dır. Bu banka isim değişikliği sonrasında artık Garanti BBVA olarak hizmet vermeye başlamıştır. Sizde bu bankadan 100.000 TL’ye kadar aynı gün onaylı kredi kullanabilirsiniz. Bunun için kredi notunuzun iyi olması ve şirketinizin en az 2 yıllık olması gerekmektedir. 100.000 TL üzerinde kredi almak istiyorsanız bankaya ipotek vermeniz gerekiyor. İpotek karşılığı 1.000.000 TL’ye kadar kredi almanız mümkün.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi 2020 Yılı Kampanyası

Ülkemizin kamu bankası olan Ziraat Bankası uygun faiz oranları ile KOBİ ve Esnaflara 150.000 TL’ye kadar kredi imkanı vermektedir. Bu bankadan kredi alacakların da en az 2 yıllık esnaf olmaları ve kredi sicillerinde sıkıntı olmaması gerekiyor. Başvurular sadece banka şubelerinden evraklarınız ile yapılmaktadır. İpotekli kredi almak istiyorsanız 5 milyon TL’ye kadar esnaf kredisi kullanabilirsiniz. Bunun için banka ile görüşmeniz gerekecektir.

Akbank SMS ile ESNAF Kredisi

Eğer bankaya gitmeden ne kadar kredi alacağınızı merak ediyorsanız Akbank SMS kredi başvurusu yaparak 50.000 TL’ye kadar başvuru yapabilirsiniz. Bunun için mesaj kısmına GONLUNEGOREODE yazıp boşluk bıraktıktan sonra TCKN yazıp 4425’e göndermeniz gerekiyor. Bu şekilde başvurunuz yapılacaktır. 5 dakika içinde kredi sonucunuz değerlendirilecek ve onay alacaktır. Onay alması durumunda evraklar ile kredinizi banka şubesinden kullanabilirsiniz. Akbank Esnaf kredisi alacak olan müşteriler kredi taksitlerini balon ödemeli, artan ödemeli, azalan ödemeli ve ara ödemeli olarak kullanabilirler. Ayrıca 6 ayda bir ödeme seçeneği ile sizin nakit durumunuza göre ödeme tablosu oluşturabilirsiniz.

Finansbank Esnaf Kredisi Kampanyası- SMS ile Anında Kredi

Son olarak başvuru yapacağınız bankalardan birisi QNB Finansbank’tır. Bu bankadan da TC KİMLİK numaranızı 7646’ya mesaj atıp kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 0 850 222 19 00 numaralı telefonu arayarak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İki türlüde kredi sonucu cep telefonunuza gelecektir. Kredi onayı almanız durumunda kimlikle banka şubelerinden kredinizi kullanabilirsiniz. QNB Finansbank esnaf kobi kredisi 120 ay vadeye kadar verilmektedir.

YORUM EKLE