2020 Yılında Kiracılara 1150 TL Kira Yardımı ödemesi!

Devletten kiracılara müjde! 2020 yılında kiracılara 1150 TL devlet yardımı! Kira yardımı ödemesi için başvurular başlıyor. 2020 yılı içinde Devletten kiracılara 1150 TL ödeme gerçekleştiriliyor. Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Belediyeler aracılığıyla kiracılara kira yardımı ödeniyor.

2020 Yılında Kiracılara 1150 TL Kira Yardımı ödemesi!

Devletten kiracılara müjde! 2020 yılında kiracılara 1150 TL devlet yardımı! Kira yardımı ödemesi için başvurular başlıyor. 2020 yılı içinde Devletten kiracılara 1150 TL ödeme gerçekleştiriliyor. Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Belediyeler aracılığıyla kiracılara kira yardımı ödeniyor. Peki kimler kira yardımından yararlanabilir? Kiracılara kira ödemesi için başvurular nereden yapılıyor? Kiracılara yapılan 1150 TL kira yardımı ödemesiyle ilgili detaylar haberimizde...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yeni ev alacaklara ve kiracılara destek ödemelerine devam ediyor! Şehirden şehire değişen destek ödemeleri ile kentsel dönüşüm nedeniyle kiracılara kira yardımı veriliyor. Büyük şehirlerde bu yardım ayda 1150 TL'ye kadar çıkarken az nüfuslu küçük şehirlerde 600-715 TL aralığında değişiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sağlanan bu ödemeler 18 ay boyunca sürüyor. Bu ödemeler duruma göre en fazla 36 aya kadar çıkabiliyor. Kentsel dönüşüm kapsamında evi kentsel dönüşüm alanında bulunan vatandaşlar, kira yardımı için başvuruda bulunmak zorundalar. Ödemeler otomatik olarak bağlanmıyor! Vatandaş başvurusunu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine, Belediyelere ya da Sosyal Yardımlaşma Derneklerine yapabiliyorlar. 

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE KİRA YARDIMI ÖDEMESİ

2019 yılı içerisinde kentsel dönüşüm için kira yardımı ödemesi ayda 1150 TL olarak ödeniyordu. Kira yardımı ödemesinin en düşük tutarı 715 TL idi. 2020 yılında bu ödemenin daha da artması bekleniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2020 yılı kira yardımı ödemelerini yenilemesi bekleniyor.

Ankara, İstanbul ve İzmir'de kira yardım ödemesi aylık 1,150 TL olarak belirlenmiş durumda. Bunun yanı sıra sınırlı ayni hak sahiplerine tek seferlik 5 bin 425 TL ödeme de yapılıyor. 

KİRA YARDIMI ÖDEMESİ NE ZAMAN BAŞLAR?

Devletten kira yardım ödemesi, tahliye kararı verilmesi ya da yıkım işleminin başlaması ile devletin kira yardımı da başlamaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUHAMMED yusuf can
MUHAMMED yusuf can - 2 hafta Önce

Sisodjdhudheheu