Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

8 Ekim 2020 Perşembe 22:08:05

4 D’li Taşeron işçilerine bakanlıktan müjdeli haber geldi! Artık son karar verildi! İşte detaylar

Taşeron işçileri uzun süredir bu haberi bekliyordu. Geçtiğimiz günlerde taş ören işçilerini ilgilendiren inanılmaz ve sevindirici bir haber geldi. Bakanlıktan gelen açıklama özlük hakkı ile alakalı bir şekilde gerçekleştirildi. Aile ve sosyal hizmetler bakanı olan Zehra zümrüt Selçuk geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundu ve bu açıklamada, enflasyon oranlarını, maaşlara uygulanacak olan zamları konuştu. İşte haberimizin detayları aşağıdadır. Bunun için mutlaka haberimizin devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Taşeron işçileri uzun süredir bu haberi bekliyordu. Geçtiğimiz günlerde taş ören işçilerini ilgilendiren inanılmaz ve sevindirici bir haber geldi. Bakanlıktan gelen açıklama özlük hakkı ile alakalı bir şekilde gerçekleştirildi. Aile ve sosyal hizmetler bakanı olan Zehra zümrüt Selçuk geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundu ve bu açıklamada, enflasyon oranlarını, maaşlara uygulanacak olan zamları konuştu. İşte haberimizin detayları aşağıdadır. Bunun için mutlaka haberimizin devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Enflasyon oranları gittikçe artıyor. Bunun için işçiler korunacak mı? Bu konu hakkında herhangi bir uygulama olacak mı? Özlük hakları ile ilgili ne diyeceksiniz? Yüksekokul mezunları için çalışmalar mevcut mu? Enflasyon fark oranları konuşuluyor mu? Bu konu hakkında açıklamalar nelerdir? Aile ve sosyal hizmetler bakanı Zehra zümrüt Selçuk’a bu sorular yöneltildi. Bu soruları Zehra zümrüt Selçuk cevapladı. İşte detaylarr

Korana virüs sebebi ile her şey alt üst oldu. Salgında sebebi ile enflasyon fırladı. Özellikle işçiler bu durumdan kötü bir şekilde etkiledi. Birçok kişi işten çıkarıldı ve gelir elde edemedi. Her şey adeta durdu. Bu sebeple taş örende çalışan işçiler maaşlarına zam istiyor. Bu zammın 1000 TL kadar olması dileniyor. Taş ören işçileri bu konu hakkında her zaman detaylı bir şekilde araştırma yapıyor ve bu konuyu merak ediyor.  Şimdi siz değerli okurlarımıza bu konular hakkında daha detaylı bilgiler vereceğiz. İşte merak ettiğiniz bütün soruların cevabı

Bakan Zehra zümrüt Selçuk açıklamalar yaptı!.

Bakan Zehra zümrüt Selçuk’a birçok soru yöneltildi. Bakan Zehra zümrüt Selçuk teker teker bu soruları yanıtladı. Selçuk Anayasa kararname geldiğini ve bu kararname ile alakalı düzenlemeler yapılacağını söyledi. Taşeron işçilerine 696 sayılı kanun İle bu kararnamenin 6 ay önce yürürlüğe girdiğini dile getirdi. Sendikalardan 6 ay önce hiçbir ses çıkmadığını ve uygulamanın yürürlüğe olan itibariyle girdiğini söyledi. Taşeron işçileri maaşlarına 1000 lira zam istediklerini söyledi. Bu konu hakkında henüz tam net bir bilgi yok fakat bu konular hakkında çalışmalar yapılıyor. Kısa bir süre içerisinde sizlere bu konular hakkında detaylı bir şekilde açıklamalarda bulunacağız diyerek sözlerini sonlandırdı.

Korana virüs sebebi ile birçok kişinin olumsuz bir şekilde etkilendiğini ve gelirlerinin düştüğünü söyledi. Taş ören işçiler ide doğal olarak maaşlarına 1000 TL zam istediğini söyledi. Bu konu henüz gündemde değil fakat ileriki zamanlarda gündemde olacağa benziyor. Yakın zamanda bu konu gündeme geldiğinde sizler yeni açıklamalarda bulunacağız ve sizleri bu konu hakkında aydınlatacağız dedi.

1 Kasımda süreçler nasıl ilerleyecek?

Gelen bilgiye göre kararname kısa bir süre içerisinde açıklandı. Açıklanan kararname de kamuda görev yapan bir çok kişinin sendikası değiştirildi. Bu sebeple ise herkes 1 Kasımı beklemeye başladı. Ne olup biteceği 1 Kasımda açıklanacak.  Herkesin bildiği üzere 4dli taş örende çalışan vatandaşlar kadroya dâhil edilecekler. Bu durum taş örende çalışan işçileri mutlu etti. Peki, bundan sonraki süreç nasıl gerçekleşecek? Vatandaşlar bu seferde bu konu hakkında detaylı bilgiler öğrenmek istiyor ve bu konu hakkında araştırma yapıyor.  1 Kasımın gelmesi ile beraber işçiler toplu bir şekilde toplu sözleşmelerini imzalayacaklar.  Daha sonra ise sürecin neler olduğu hakkında tekrardan açıklama yapılması bekleniyor. Bu konu hakkında detaylı bilgiler öğrenmek istiyorsanız bizi takip edin. Bu konu hakkında herhangi bir açıklama geldiğinde sizlere detaylı bir şekilde tekrardan açıklama yapacağız.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı