Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

30 Ekim 2020 Cuma 11:47:19

4. Faz 1000 TL Pandemi ödemesi geliyor! Aile Bakanı açıkladı

4. Faz Pandemi ödemeleri başlıyor. Aile Bakanlığı son dakika yaptığı açıklama da 4. faz Pandemi destek duyurularını yapacağını duyurdu. Sabah saatlerinde duyuran Aile Bakanlığı, 4. faz pandemi destek yardımları Hazine ve Maliye Bakanlığının vereceği bütçeyle bu hafta duyurulacak. 1000 TL ödemeler için tarih bekleniyor.

4. Faz Pandemi ödemeleri başlıyor. Aile Bakanlığı son dakika yaptığı açıklama da 4. faz Pandemi destek duyurularını yapacağını duyurdu. Sabah saatlerinde duyuran Aile Bakanlığı, 4. faz pandemi destek yardımları Hazine ve Maliye Bakanlığının vereceği bütçeyle bu hafta duyurulacak. 1000 TL ödemeler için tarih bekleniyor.

Pandemi süreci içerisinde devlet tarafından pek çok vatandaşımız için 1000 TL pandemi destek ödemeleri yapılması ile beraber bu zorlu süreç içerisinde destek olundu. 1000 TL destek ödemeleri 3 faz şeklinde gerçekleştirilmesinin ardından pek çok vatandaşımız bu olanaklardan yararlanırken halen bu fırsatları değerlendiremeyen vatandaşlarımız bulunmaktadır. 3. faz sonrasında pek çok vatandaşımız tarafından 4. faz 1000 TL pandemi sosyal destek ödemeleri ne zaman yapılacak? 4. Faz sosyal yardım başvuru şartları nelerdir? 4. Faz sosyal destek ödemesi yapılacak mı? Gibi pek çok soru gündemimizde ki yerini almasıyla beraber birçok vatandaşımızı yakından ilgilendiren önemli unsurlar arasında bulunmaktadır.

4. Faz Destek Ödemeleri yapılacak!

Aile Bakanlığı merakla beklenen müjdeyi duyurdu. 1000 TL Yardım alamayanlar önce olmak üzere maddi durumu düşük olanlara da 4. faz yardımlar başlayacak. İlk etapta hiç para ödemesi alamayanlara yardım yapılacak. Ancak maddi durumu düşük olanlara 4. faz yardımlarda yapılacak. İlk önce hiç alamayanlar hemen ardından 1000 TL bir kez alanlar tekrar ödeme almaya başlayacak.

Özellikle korona virüs ile mücadele dönemi içerisine girilmesinin ardından pek çok vatandaşımız maddi açıdan güçlük çekmeye başlamış bulunmaktadır. Bu zorlu süreç içerisinde devlet tarafından yapılan destek ödemelerine ihtiyaç duyulmasıyla beraber birçok vatandaşımız için umut kaynağı olunmaktadır. Korona virüs pek çok vatandaşımızı ekonomik açıdan olumsuz etkilemesi üzerine destek ödemeleri her geçen gün artış göstererek devlet tarafından ihtiyaç sahibi olan ailelere ulaştırılmaktadır. Devlet ve devletin alt birimlerince yapılan destek ödemeleri pek çok vatandaşımızın en çok tercih edilen ve talep edilen destekleri arasında bulunmaktadır. İşte 1000 TL 4. Faz Pandemi sosyal destek ödemeleri hakkında ayrıntılar…

1000 TL PANDEMİ DESTEK ÖDEMESİ YAPILACAK MI?

Son zamanlarda meydana gelen ekonomik kriz sonrasında pek çok vatandaşımız böylesine bir zorlu bir süreç içerisine girmesinin ardından araştırmalarını sürdürmektedir. Pandemi Sosyal destek ödemeleri 3 faz şeklinde gerçekleşmesiyle birlikte 1. Ve 2. Faz Pandemi sosyal destek ödemeleri için devlet tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi olan bireyler için verildi. Başvuru işlemlerini açmayan devlet kendi belirlemiş olduğu ihtiyaç sahibi olan aileler için 1000 TL pandemi sosyal yardımlarını sahiplerine ulaştırdıktan sonra 3. Faz sosyal yardım ön plana çıkmaktadır. 3. Faz Pandemi sosyal yardım ödemeleri 1. Ve 2. Faz sosyal yardım ödemelerinden yararlanamayan ve dar gelir sahibi olan vatandaşlarımız için başvuruya açılmasının ardından pek çok vatandaşımız başvuru yapma hakkına sahip olabildi. Peki, 1000 TL pandemi sosyal destek ödemesi yapılacak mı? Konuya dair herhangi bir resmi bir açıklama yapılmamasıyla beraber herhangi bir açıklamanın yapılması durumunda haber adresimiz üzerinden öğrenme fırsatını bulabilirsiniz.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU ŞARTLARI

 • 1000 TL sosyal yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız aşağıda belirtilen kriterlere göre değerlendirileceklerdir:
 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden “T.C. Kimlik Numarasının” son hanesine göre alınmaya başlanmıştır.
 • Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilecektir.
 • Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Sosyal Destek Programı’na T.C. kimlik numarasının son hanesi “0” olanların pazartesi, “2” olanların salı, “4” olanların çarşamba, “6” olanların perşembe ve “8” olanların cuma günü başvuru yapabileceğini belirtmişti.
 • Başvurular e-devlet sistemine girişte vatandaşın önüne çıkan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu ekranından yapılabiliyor. Aynı zamanda arama çubuğu üzerinden de erişilebilir.
 • Aynı haneden birden çok başvuru yapılması halinde, tek başvuru olarak değerlendirilecektir.
 • Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:
 • Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,
 • 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,
 • 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,
 • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),
 • İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar.

 

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

  Bir cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  En Çok Okunanlar

  Güncel Haberler

  Yukarı