4. Faz 1,000 TL Pandemi sosyal yardım ödemeleri başlıyor! Bakan’dan açıklama geldi!

Korona virüs sürecinde hızlı bir şekilde başlatılan 1,000 TL Pandemi sosyal destek para yardımları konusunda neredeyse 4. Aşamaya gelindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatı ile başlatılan ve Korona virüs sürecinde işinden çıkartılan, mevcutta işsiz olan ve ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara dağıtılan 1,000 TL Pandemi sosyal yardım paraları ile alakalı yeni gelişmeler yaşanıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde başlatılan ve en son aşamada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına devredilen yardım ödemeleri ile alakalı yeni açıklamalar yapıldı

4. Faz 1,000 TL Pandemi sosyal yardım ödemeleri başlıyor! Bakan’dan açıklama geldi!

Korona virüs sürecinde hızlı bir şekilde başlatılan 1,000 TL Pandemi sosyal destek para yardımları konusunda neredeyse 4. Aşamaya gelindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatı ile başlatılan ve Korona virüs sürecinde işinden çıkartılan, mevcutta işsiz olan ve ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara dağıtılan 1,000 TL Pandemi sosyal yardım paraları ile alakalı yeni gelişmeler yaşanıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde başlatılan ve en son aşamada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına devredilen yardım ödemeleri ile alakalı yeni açıklamalar yapıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; yaptığı açıklamada 5,5 milyon vatandaşımıza 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi yapıldığını ve ödemelerin devam edeceğini anlattı. İşte 4. Faz Pandemi sosyal destek ödemelerine ilişkin diğer tüm açıklamalar…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde başlatılan ve son derece titizlikle yürütülen yardım parası dağıtma operasyonu, birinci faz ve ikinci faz aşamalarında sadece Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına kayıtlı olan muhtaç ve ihtiyaç sahibi olan ailelere para yardımı yapıldı. İnsanların bu aşamada kayıt yapmalarına ve talepte bulunmalarına müsaade edilmedi. Sebebi ise ilk iki aşamada yani birinci faz ve ikinci faz para yardımlarında sadece kuruma kayıtlı kişilere yardım yapılmasıydı. Birinci faz ve ikinci faz ödemeleri çok yüksek bir hızla tamamlandı. 3 milyon vatandaşa birinci faz ve ikinci faz para yardımlarında yardımlar yapıldı. Vatandaşlarımız bu yardımlardan faydalanabilmek için herhangi bir başvuru yapamamış olsa da 3 milyon vatandaşımıza bu iki aşamada maddi yardım yapıldı. Şu an açık olan üçüncü faz 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerinde ise hepsi ile beraber toplam 5,5 milyon vatandaşa 1000 TL Pandemi sosyal destek parası verilmiş oldu. Bu sayede devletin sırtından büyük bir yardım yükü indi, vatandaşlarımızın ise en temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri 1,000 TL Pandemi para ödemeleri gerçekleştirilmiş oldu. Tüm vatandaşlarımız yani sadece başvuru yapmış ve 1000 TL alabilmiş vatandaşlarımız için herhangi bir sorun yoktu. Ancak şu ana kadar:

1000 TL PARA ALAMAYANLAR İÇİN YENİ 4. FAZ ÖDEME GELİYOR!

1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesinden faydalanan vatandaş sayısı evet 5,5 milyon ancak yapılan toplam başvuru sayısı 12,4 milyondur. 6,9 milyon vatandaşımızın 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerinden faydalanamadığı çok açık bir şekilde görülüyor. İşte tüm birinci faz, ikinci faz ve üçüncü faz 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerinden faydalanamayan 6,9 milyon vatandaşımızın nasıl 1000 TL para alabileceği kulislerde her geçen gün konuşuluyor. Özellikle 1000 TL alamayan vatandaşlarımızın dahi kendi aralarında konuştuğu ve kimlerin ne şartlar altında para yardımı aldığı ve kimlerin alamadığı konuşuluyor ve herkes her şeyin farkında.

KİMLER 1000 TL PANDEMİ PARA YARDIMI ALAMAZ?

Normal şartlarda devletimizin belirttiği şu şekildedir:

  • Kamu görevlileri, memurlar ve sözleşmeli kamu işçileri ile taşeron işçiler
  • Emekli vatandaşlar
  • SGK veya İŞKUR’dan herhangi bir ödeme alan vatandaşlar (Evde bakım maaşı, engelli maaşı gibi)
  • 2’den fazla evi olan vatandaşlar ve yüksek gelire sahip olan kişiler

4. FAZ PANDEMİ SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ BAŞLAYACAK MI?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada henüz 4. Faz Pandemi sosyal destek ödemeleri ile alakalı bir gelişmenin olmadığını belirtti. İlerleyen tarihlerde böyle bir çalışma olursa mutlaka kamuoyunun bilgilendirileceği ifade edildi.

YORUM EKLE