Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

4 Ekim 2020 Pazar 16:59:41

5 Milyon Emekliye, Çalışan Memura ve İşçiye Çift Maaş Sistemi! 10 Yıl Yetecek Erken Emeklilik Geliyor

Memur, İşçi ve Emekliye müjde! Emeklilik sistemi sil baştan değişiyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın duyurduğu Emeklilik sisteminde reform açıklaması sonrası sizler için masada duran teklifi hazırladık. Emeklilik için 10 Yıl Yetecek. Erken Emekli olmak isteyenlere gün doğuyor. İşte son emeklilik yolu.

Memur, İşçi ve Emekliye müjde! Emeklilik sistemi sil baştan değişiyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın duyurduğu Emeklilik sisteminde reform açıklaması sonrası sizler için masada duran teklifi hazırladık. Emeklilik için 10 Yıl Yetecek. Erken Emekli olmak isteyenlere gün doğuyor. İşte son emeklilik yolu.

Heyacanlı bekleyiş sürüyor!

Erken emeklilik için 10 gün önce ilk defa Berat Albayrak’ın ağzından duyduğumuz Erken Emeklilik için reform değişiklikler geliyor sürprizi belli oldu. Emekli olmak için 10 yıl yetecek bir sistemin üzerinden ilerlendiği öğrenildi. Yeni Ekonomi Paketinde duyurulacak sistemde çift maaş ve çift emeklilik geliyor. Tamamlayıcı emeklilik adı altında 10 yıl daha çalışanlara çift maaş ve ilk kez emekli olacaklara 10 yıl emeklilik gelecek.

Yaş Sorununa Çift Maaş çözümü!

Emeklilikte 3600 ve 7200 prim günüyle günümüzde emekli olunabiliyor. 1999 öncesi ve 2008 sonrası olan modellerde 2008 şartları çok ağır olduğu biliniyor. Ancak Berat Albayrak yeni reform paketinde Emekli olanlara çift maaşlı çözüm üretecek. İlk emekliliğini dolduranlar (Prim günü), yaşı beklemek için ve geçinmek için çalışmak zorunda kalıyordu. Bununla ilgili ilk adımı atacak olan Berat Albayrak, o çalıştığı sürede 10 yıl beklemek zorunda kalanlar için çift emeklilik şartı getirerek yüreklere su serpecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Şubat ayında YEP’i 2020 için duyuracak. Verdiği Emeklilikte reform sisteminde, ikinci maaş müjdesi geliyor. İkinci emeklilik için şu an emekli olanlarada, emekliliği bekleyenlere de mutlu edip bir daha yaş problemi açılmayacak.

Tamamlayıcı emeklilik tüm dünyada en aktif kullanılan emeklilik. Almanya’da yaşayanların çok daha iyi bildiği emeklilik sistemi 2020 yılında yürürlüe girecek gibi görünüyor. Bu sistemde Emeklilik için 10 yıl yetecek bir sürpriz daha açıklanacak.

Erdoğan Çalışmaları hızlandırın!

Konu ilk olarak Recep Tayyip Erdoğan’a açan Berat Albayrak, iki üç gündür görünmüyordu. Ankara’dan gelen bilgilere göre Erdoğan’ın Berat Albayrak’a bu işi bitir dediği öğrenildi. Berat Albayrak çalışmalar sürüyor diyerek daha da sistemin hiç bir açığı olmadan herkesi mutlu edecek çift maaş sistemini devreye sokacak. 

Şu an masada Tamamlayıcı emeklilik için 3 farklı sistem üzerinde çalışılıyor. İlk olarak zorunlu emeklilik (Şu an ki), çalışmak istemeyenelr için 25 yıl Prim günü 10 yıla çekilecek, ikinci olarak devlet ve işveren yük olmayacak bir kolaylık ve 10 yıl çalışıp 56 yaşını bekletecek bir sistem. 56 yaşından sonra çift maaş almak isteyenler eski sisteme göre çalışmalarına devam edecek. Ancak bu sisteme kimse hayır demeyeceği biliniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı