500-1200 TL Karşılıksız Maaş ve Sosyal Yardımda Bulunacak! Hemen Başvurun

500-1200 TL Devletten 20'den fazla karşılıksız maaş ve sosyal yardımda bulunuyor. Herkesi ilgilendiren Emekliler, İşsizler, Geliri olmayanlar, Öğrenciler ile toplumun tüm kesimlerine yardım ve maaş ödemesi yapıyor. 2020 Şubat ayında 20'den fzlaa sosyal yardım çeşidini sizler için hazırladık.

500-1200 TL Karşılıksız Maaş ve Sosyal Yardımda Bulunacak! Hemen Başvurun

500-1200 TL Devletten 20'den fazla karşılıksız maaş ve sosyal yardımda bulunuyor. Herkesi ilgilendiren Emekliler, İşsizler, Geliri olmayanlar, Öğrenciler ile toplumun tüm kesimlerine yardım ve maaş ödemesi yapıyor. 2020 Şubat ayında 20'den fzlaa sosyal yardım çeşidini sizler için hazırladık.

2020 Şubat ayında Devlet Yardımı Alabilirsiniz!

Eğitimden, sağlığa, özel amaçlı yardımdan Aile yardımları ve yabancılara dahil bir çok yardım zamlı olarak bu ay yapılacak. Bütçeden 70 Milyar'ı aşan yardımlar için tüm vatandaşlarımız yararlanabiliyor. Sizler için bu yardımlara nasıl başvuru yapılır? Sadece kimlik belgesi ve ikamet adresiyle alınabilecek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına müracaat etme yollarını anlatacağız.

Sigortasız Yaşlı Ödemesi 700 TL Ödeniyor

Emekliliği bulunmayan vatandaşlara herhangi bir sigorta pirimi ödemesine gerek kalmadan sosyal yardım yapılıyor. SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı primi olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumu emekli olamayan 65 yaş üstü yaşlılara erkek-kadın farketmeden 700 TL ödeme yapıyor. Her ay düzenli olarak 701 TL bulan ödemeyi hemen alabilirsiniz.

Asker ailelere ve Kadınlara Yardım Yapılıyor

Eşi Vefat etmiş kadınlara yeni yılda büyük müjde. Şubat 2020'de 275 TL olan Muhtaçlık aylığını PTT üzerinden alabilirsiniz. 2 Ayda bir ödenen para 550 TL düzenli nakit yardımını ömür boyu alabilirsiniz. Zorunlu askerlik hizmetini yürüten er ve erbaş ailelerine 2 aylık periyotlarda 550 TL iki ayda bir PTT aracılığıyla ödeme alabilirsiniz. Asekre giden kişinin eşi varsa 550 TL ödemeyi alabilir. Askere giden kişi bekar ise sadece başvuru önceliği olan anneye, anne yoksa babaya ödeme PTT üzerinden yapılır.

Bedava Sağlık Hizmetleri!

SGK, Sağlık yardımları bulunuyor. Gelir testi sonucu geliri 701 TL geçmeyenler için Sağlıktan faydalanma imkanı bulunuyor. Hasta olan yaşlılar ve 18 yaş altı üstü bireyler başvurarak sağlıktan direk yararlanma imkanı sunuluyor.

Sağlıkta Nakit Ödeme de var!

Sosyal Güvencesi olmayan Fakir ve muhtaç ailelere çocuklarına sağlık kontröllerini yapmak için, anne olmaları için ve hamilelik sürecinde devlet yardımı yapılıyor. Doğumun yapılacak hastaneye kadar ödeme var. Gebelik döneminde aylık 75 TL ve doğum için 150 TL, çocuk için aylık 50 TL 12 ay boyunca alınabiliyor.

Engelli Yakını Aylığı yapılacak!

18 yaş altı engelliler için, sosyal güvencesi olmayan hane içinde kişilerein 700 TL altındaki gelirlerinde yüzde 40 engelliler için 550 TL ödeme yapılacak. Sağlık raporu Sağlık kurullarında alınan tüm aileye Engelli yakını aylığı hemen alabilir.

Hastalara 1500 TL ödeme yapılıyor!

SSPE ve Tüberküloz hastalığı yaşayanlar için düzenli nakti yardımı yasalaştı. Tüberküloz ve SSPE hastalı olanlar için hastaya bakma yükümlü kişiler başvurarak 1500 TL ödeme alabiliyor. Vakıf mütevelli heyeti ve Halk SAğlığı yönetim sisteminden hastalık bilgilerini çıkartarak hastanın bulunduğu il/ilçe Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından başvurarak bu ödemeyi alabilirsiniz.

Törer Yardımı 1200 TL çıkartıldı!

Terör olaylarından etkilenen ailere acil gıda, giyim, yol, eğitim ve barınma kapsamında tüm ihtiyaçlarını karşılaşayacak ödemeler yapılıyor. 1200 TL Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Mütevelli Heyeti tarafından başvurular onaylananlara 1200 TL ödeme hemen yapılıyor.

Engelli Aylığı 805 TL çıkartıldı!

Sosyal Güvencesi olmayanlar için 805 TL engelli aylığı alabilirsiniz. 40 ve 69 arası engeliye 537 TL, 70 ve üzerine Engelliye 805 TL ödeme yapılıyor.

SGK Ödemelerine yüzde 12 ZAM!

Şubat 2020 büyük müjde SGK'den geldi. Bugün duyurulan bilgiye göre SGK'dan alınan Süt parası, Cenaze Parası, Anne Parası fiyatları Şubat 2020'de yüzde 12 artırıldığı duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2020, 12:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet özdal
Ahmet özdal - 1 hafta Önce

Ben % 99 ağır engelli 13 yaşındaki oğluma bir kuruş yardım alamıyorum 10 senedir mücadele ediyorum ona yardım buna yardım reklamdan başka birşey değil

Bayram Sarıcoban
Bayram Sarıcoban - 2 hafta Önce

Okul yardım aylıgı sgk olan yoksul ailer için değil.