6 Kurumdan 1450 TL Geri Ödemesiz Maddi Yardım! Her Başvuran Faydalanacak

Yoksul, muhtaç, geliri düşük veya hiç olmayan vatandaşlara yardım eden devlet kurumları var. Bu devlet kurumlarına yazılı başvuru yapılmalıdır. Bu başvuru prosedürlerini, yardım sağlayan resmi kurumları ve detayları sizlerle paylaşıyoruz.

6 Kurumdan 1450 TL Geri Ödemesiz Maddi Yardım! Her Başvuran Faydalanacak

Yoksul, muhtaç, geliri düşük veya hiç olmayan vatandaşlara yardım eden devlet kurumları var. Bu devlet kurumlarına yazılı başvuru yapılmalıdır. Bu başvuru prosedürlerini, yardım sağlayan resmi kurumları ve detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Ülkemizde yaşanan korona virüs salgını nedeniyle ekonomik dalgalanmalar sonucu maddi sıkıntı yaşayan, ailesini geçindirmek için zor durumda olan ve yardıma muhtaç birçok aile bulunmaktadır. Devletimiz bu ailelere yardım elini uzattı ve giyim, gıda, yakıt, sağlık, eğitim gibi konuların yanı sıra maddi yardımlarla yardımlarına devam etti. Aynı zamanda herhangi bir geliri olmayan ailelere maddi yardım sağlayan birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Yoksul ailelere devlet yardımı başlıklı yazımızda tüm yardımlar son dakika sizlerle…

Muhtaç İnsanlara Yardım Eden Kurumlar

Devletimiz maddi yetersizlik nedeniyle geçinmekte güçlük çeken ve herhangi bir geliri olmayan ailelere yardım ediyor. Ayrıca mali destek sağlayan kurum ve kuruluşlarda da bulunmaktadır. Bu kurum ve kuruluşların listesini aşağıdaki maddeler halinde siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.

  • Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
  • Vakıflar Genel Müdürlüğü
  • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
  • Türkiye Sokak Çocukları Vakfı
  • Sosyal Hizmetler
  • İHH Vakfı

Belediyeler Mali Yardım

Ayrıca korona virüs nedeniyle gıda, gıda ve nakdi yardımlar Büyükşehir Belediyeleri tarafından da sağlanmaktadır. Belediyelerden gıda, erzak ve nakdi yardım için açılan başvuru formları doldurularak talepler alınacak ve yerinde incelemelerin ardından ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırılacaktır.

Bakanlık Yardımı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, maddi durumu yetersiz ailelere korona virüs salgını nedeniyle milyonlarca haneye 1000 TL ödedi. Bakanlık tarafından açıklama yapıldı. Bu sosyal yardımlar için başvurular e-devlet üzerinden yapılacaktır. Maddi yardıma ihtiyacı olan ve geliri olmayan ailelerin tespiti ve bu ailelerin incelenmesi sonucunda yardıma muhtaç oldukları tespit edilecek.

Mahalle muhtarları ve bakanlıkların belirlediği ailelere her ay düzenli olarak maaş yardımı yapılmaktadır. 2022 sayılı kanun kapsamında her ay düzenli olarak sosyal yardım sağlanmaktadır. Bu yardımlardan yararlanan ihtiyaç sahibi ailelere 1000 TL korona virüs sosyal yardım yapılmıştır. Salgın dönemimde sosyal yardımlar bakanlık tarafından 3 aşamalı olarak yapılacak. Herhangi bir kurumdan yardım alamayan ihtiyaç sahiplerine talep üzerine yapılacak sosyal yardım ödemesi başvuruları e-devlet üzerinden yapılacaktır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardımları

Mali durumu yetersiz yoksul ailelere destek veren önde gelen kurumlardan biri olan bir kurumdur. Bu kuruluş, fakir fon altında biriken yardım parasını başvuranlara ve gerçekten ihtiyacı olan ailelere dağıtır. Bu kuruma başvuran ailelerin gerçekten ihtiyaç duyup duymadıklarını anlamak için başvuru formunu dolduran kişinin bilgileri incelenir ve bu kişi incelemeye tabi tutulur. Denetçiler tarafından gözlemlenen ve incelenen bu kişinin gerçekten yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilirse, yardım fonundan yararlanma başvurusu olumlu sonuçlanacaktır. Başvuruları onaylanan aileler düzenli olarak mali yardımdan yararlanabilirler.

Yoksullara Sağlanan Yardım Hizmetleri

  • Mutfağı Yardımı
  • Burs Hizmetleri
  • Evsel Kuru Gıda Desteği
  • Yurtdışında Kuru Gıda Yardımı

Sosyal Yardım Vakıflarının Yardımları

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, herhangi bir sosyal güvencesi olmayan, geliri olmayan ve ailesini geçindiremeyen vatandaşlarımıza gıda ve akaryakıt yardımı ile maddi yardım sağlamaktadır. Başvuru formunu dolduran vatandaşlar, denetim personeli tarafından takip edilir ve başvurularının olumlu sonuçlanmasında herhangi bir engel yoksa maddi yardım desteği sağlanır.

Bir hafta ile bir ay arasında gıda yardımı, yakıt yardımı, maddi yardım, eğitim yardımı, engelli ihtiyacı yardımı, afet yardımı yapılacaktır. Şartlı eğitim yardımı ve şartlı sağlık yardımı süresi 14 gün olarak belirlendi.

YORUM EKLE