Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

23 Ekim 2020 Cuma 12:53:15

Son Güncelleme: 23/10/2020 12:54:26

Aile Bakanlığı 4. Faz Pandemi Sosyal Yardım Ödemeleri Duyurdu! İşte yeni miktar ve başvuru ekranı

4. Faz Sosyal Korona virüs sebebiyle ekonominin olumsuz olarak etkilenmemesi ve ihtiyaç sahiplerinin zorluk çekmemesi adına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1000 TL sosyal yardım para ödemesi yapılmaktadır. Ancak son dakika gelişmelerine göre dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar için de 1000 TL sosyal yardım parası yapılması yönünde yeni bir talep oluşturuldu.al Yardım Ödemeleri Geliyor: Dul, Yetim, Emekli ve Evde Bakım Maaşı Alanlar, Başvurular Hemen Yapılacak!

Korona virüs sebebiyle ekonominin olumsuz olarak etkilenmemesi ve ihtiyaç sahiplerinin zorluk çekmemesi adına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1000 TL sosyal yardım para ödemesi yapılmaktadır. Ancak son dakika gelişmelerine göre dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar için de 1000 TL sosyal yardım parası yapılması yönünde yeni bir talep oluşturuldu. Bu talep TÜED tarafından yazılı açıklama şeklin de yapılmasıyla birlikte 4. Faz sosyal yardım çalışmalarının olması ve bu sefer dul ve yetim maaşı alan vatandaşların faydalanması için talep oluşturuldu. TÜED, emekliler, dul ve yetim maaşı alan vatandaşlar için oluşturduğu bu talep hakkında detaylı bilgiyi haberimizden öğrenebilirsiniz…

Bakanlık 4. faz sosyal yardımlar geliyor!

4. Faz sosyal yardımlar için Bakanlık devrede. Bakanlıktan aldığımız bilgiye göre son kez bir yardım daha olacak ve miktarı 1250 TL olacak

TÜED ne dedi?

Pandemi Sosyal yardım kapsamında günümüzde korona virüs sebebiyle pek çok vatandaşa 1000 TL sosyal yardım ödemesi yapıldı. Ancak gelir şartı olması durumu ile alakalı olarak yeni bir talep Türkiye Emekliler Derneği tarafından geldi. TÜED Araştırma Merkezi yazılı bir şekilde açıklama yaparak, düşük maaşlı dul ve yetim aylığı alan vatandaşlarında bu sosyal yardımdan faydalanması gerektiğini ve talebini bildirdiğini açıkladı. Böylelikle dul ve yetim aylığı alanlar 1000 TL alabilecek mi? Sorusu gündemimizde ki yerini aldı. TÜED gelirin olması sağlanan yardımlar için engel olmamasını belirterek bu sefer 4. Faz yardım talebinde gerekli şartların esnetilmesi hakkında talebini bildirerek dile getirdi.

Dul ve Emeklilere 4. Faz Sosyal Yardım Desteği!

Türkiye Emekliler Derneği, Araştırma merkezi tarafından yaptığı basın açıklamasında devlet korona virüs salgın hastalığı kapsamında mücadele sürecinde olmasıyla birlikte birçok vatandaş için sağlanan 1000 TL’lik yardımların dul ve yetim maaşı alan vatandaşlar içinde yapılması konusuna değindi. 3. Faz ödemesi düşük gelire sahip vatandaşlar için yapılacağı açıklamasında bulunulmuştu. Ancak TÜED tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda düşük yetim ya da dul aylığı alan vatandaşlarında 4. Faz ödemesinde bu sosyal yardımdan faydalanması gerektiği açıklamasında bulundu. Böylelikle dul ve yetim maaşı alanlar da bu kapsam da olduğunu düşünerek yani düşük gelirli olduğunu söylemesiyle birlikte şu ifadeleri kullandı:

“Bugüne kadar açıklanan üç ayrı sosyal yardım paketi açıklanmış ve kapsamdakilere 1000 lira ödeme yapılmıştır. Gelir ve aylık almak, sosyal destek paketinden kapsam dışı kalmayı gerektirmemelidir. Dördüncü destek paket kapsamına, sosyal güvenlik sisteminden dul ve yetim aylığı düşük kalanlar değerlendirilmeye alınmalı, asgari ücretin üçte birinden az gelire sahip hanelere 1000 lira sosyal destek yapılmalıdır.”

İfadeleri ile dikkatleri üzerine çekti. Bakalım önümüzde ki günlerde konuşulması gereken konular arasında yer alan 4. Faz ödemesinde bu konu dikkate alınacak mı? Dul ve yetim maaşı alan vatandaşlar sosyal destek kampanyasından faydalanabilecek mi?

TÜED basın açıklamasında son olarak emeklilik sistemine geçiş ile ilgili yapılan son düzenlemeler hakkında detaylı bilgi verdi. Yapılan son düzenlemeler doğrultusunda 2019 Şubat ayında alınan karar doğrultusunda en düşük emekli maaşı 1000 TL olmasının yanı sıra, 2020 Mart ayında ise 1500 TL’ye yükseltildiğini ifade etti. Ancak bu düzenlemelerin dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar için yetersiz olduğunu da vurgulamadan geçmedi.

Devamını Oku
2 Yorum yapıldı

2 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı