Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

7 Eylül 2020 Pazartesi 10:57:00

Aile Bakanlığı müjdeyi verdi! Bu Ailelere 12 ay boyunca 565 TL ödeme yapılıyor! Hemen bu formu gönderin hakkınızı alın!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca hazırlanmakta olan 565 TL’lik aile yardımı ödeme programı kapsamında on binlerce aileye çeşitli ödemeler yapılıyor. Özellikle mağdur durumda olan vatandaşlarımızın büyük bir bölümünü kapsayacak olan yardım tutarları ile beraber vatandaşlarımızın çocuklarının ve ailenin en temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi hedefleniyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca hazırlanmakta olan 565 TL’lik aile yardımı ödeme programı kapsamında on binlerce aileye çeşitli ödemeler yapılıyor. Özellikle mağdur durumda olan vatandaşlarımızın büyük bir bölümünü kapsayacak olan yardım tutarları ile beraber vatandaşlarımızın çocuklarının ve ailenin en temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi hedefleniyor. Siz de ihtiyaç halinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gerekli başvuruyu yaparak her ay 565 TL ödeme alabilirsiniz. Öncelikli olarak hazırlanmış olan program kayıt şartlarına göre sadece çalışamayan ve işsiz olan vatandaşlarımızın bu yardım programından faydalanabileceği belirtilmişti. Ancak şu aşamada ise tamamı ile ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlarımız hatta memur çalışan ve memur emeklisi gibi her ay sabit gelir elde eden vatandaşlarımızın da bu gelirlerden faydalanabileceği belirtiliyor.

Korona virüs salgını sonrasında ekonomik olarak maddi güçlükler çeken vatandaşlarımızın ailelerinin en temel ihtiyaçlarını giderebilmeleri ve mağduriyet durumlarından hızlı bir şekilde kurtulabilmeleri amacı ile başlatılan yardım kampanyaları sayesinde her bir vatandaşımızın her ay 565 TL ödeme alabileceği belirtiliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılacak kısa bir başvuru sonrasında mağdur durumda olan her bir aileye 12 ay boyunca 565 TL ödeme yapılacak. Bu ödemelerin tamamı devlet hazinesinden yapılacak ve vatandaşlarımızın bu ödemeleri tekrar ödememesi sağlanacak. Bu sayede vatandaşlarımız bir yıl içerisinde devletimizden toplam 6 bin 780 TL gelir elde etmiş olacak. mağdur durumda olan vatandaşlarımızın çocuklarının en temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri, eğitim ve sağlık gibi harcamalarını gerçekleştirebilmeleri ve mağduriyet durumunun ortadan kaldırılması için başlatılan yardım programı kapsamında en az 2 milyon aileye 12 a y boyunca 565 TL ödeme yapılacağı belirtiliyor.

565 TL YARDIM BAŞVURUSU NEREDEN YAPILACAK?

565 TL yardım başvurusu için vatandaşlarımızın daha önceden fakirlik testi yaptırmış olmaları gerekmektedir. Fakirlik testi yaptırmış olan vatandaşlarımızın TC kimlik belgeleri ile beraber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gidere gerekli başvurularını gerçekleştirmeler i gerekiyor. Gerekli başvurular için herhangi bir belge ibrazı gerekmeden tüm kayıt işlemleri gerçekleştirilecektir. Başvuru yapacak olan kişilerin sadece daha önceden fakirlik testi yaptırmış olması ve başvuru yapmaya giderken yanlarında TC kimlik belgelerini yanlarında götürmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde yapılacak olan başvuruların olumsuz sonuçlanacağı aşikar.

KİMLER 565 TL YARDIM ALABİLECEK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından yapılan açıklamalarda ilk aşamada sadece işsiz olan vatandaşlarımızın bu yardım tutarından yararlanabileceği belirtilmişti. Ancak yardım paketinde yapılan iyileştirme çalışması ile beraber şu aşamada fakirlik testi yaptırmış olan her vatandaşımızın bu yardımdan faydalanabileceği ifade edildi. Bu kapsamda memur çalışanlar ya da memur emeklileri dahi 12 ay boyunca 565 TL maddi yardım alabilecekler. Hemen siz de gerekli başvuruları gerçekleştirerek her ay 565 TL para desteği alabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı