Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

7 Ekim 2020 Çarşamba 12:45:44

Aile Bakanlığı'ndan müjde! 12 ay geri ödemesiz 15.000 TL kredi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunarak iş kurmak isteyen kişilere 15.000 TL vereceklerini dile getirdi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bu yardımda almak için Belli şartların bulunması gerekmektedir. Peki, 15.000 TL yardımı almak için hangi şartlar gereklidir? Kimler 15 bin TL'ye almak için başvuru yapabilir?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunarak iş kurmak isteyen kişilere 15.000 TL vereceklerini dile getirdi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bu yardımda almak için Belli şartların bulunması gerekmektedir. Peki, 15.000 TL yardımı almak için hangi şartlar gereklidir? Kimler 15 bin TL’ye almak için başvuru yapabilir?

Kurmak isteyen kişilere aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tam 15 bin TL para yardımı sağlayacak. Vatandaşlar bu konu hakkında detaylı bilgiler öğrenmek istiyorlar. İş kurmak isteyen kişiler 15.000 TL para yardımı almak için hangi şartların gerekli olduğunu araştırmaya başladılar. Eğer iş kurmak için ve 15.000 TL yardımı almak için kişiler başvuru yaptılar ise ve başvuruları kabul edilir ise Kısa bir süre içerisinde ödemeler gerçekleşecektir. Birçok kişi 15.000 TL yardımı almak için başvuruda bulundu ve başvuruları kabul edilip ödemeler yapıldı. 15.000 TL Yardım almak için kişilerin bakanlığa gidip müracaatta bulunmaları gerekmektedir.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sunduğu 15.000 TL yardım 12 ay geri ödemesiz şekilde olacaktır. Kişiye 15.000 TL yardım verilecek ve devlet 12 ay boyunca ödemeleri başlatma yağacaktır. 15.000 TL yardımı alan vatandaşlar 12 ayın sonunda ödemelerine yapmaya başlayacaklardır. Yardım almak isteyen kişilerin Öncelikle bakanlığa gidip müracaat yapmaları gerekmektedir. Müracaatları kısa bir süre içerisinde sonuçlanacaktır. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 15.000 TL kredi imkânı 48 ay vadeli olarak vatandaşlara sunulacaktır.

Kurmak isteyen ve gelirim müsait olmayan kişilere devlet tarafından yardım sağlanıyor. Bu yardım her il ve ilçede sosyal yardım vakıfları ile gerçekleştiriliyor. İş kurmak isteyen ve durumu müsait olmayan kişiler aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına giderek müracaatta bulunuyorlar. Müracaatın ardından incelemeler ve araştırmalardan geçiyor. Sizlere kısa bir süre içerisinde olumlu veya olumsuz bir şekilde geri dönüş sağlanıyor. Vatandaşlar tarafından ve iş kurmak isteyenler tarafından bu haber dikkat çekmeyi başardı ve bu kişiler sürekli bu konu hakkında araştırmalar yapıyorlar.

Devlet Tarafından iş kurma destek paketlerine başvurular nasıl gerçekleşecek?

İş kurmak isteyenlere iş kurma için 15.000 TL kredi imkânı tüm ilçelerde bulunan destek vakıfları tarafından vatandaşlara verilecektir. Bu Yardım almak için Belli şartlar bulunmaktadır. Aynı zamanda bir kaç belge lazımdı ve bu belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması şartı bulunur. Daha sonra ise sosyal destek vakıflarına giderek 15.000 TL’lik yardımı almak için müracaat etmeleri lazımdır. Müracaatın ardından devlet tarafından inceleme ve araştırma başlatılır. Araştırma ve incelemenin sonucunda sizlere olumlu veya olumsuz bir şekilde geri dönüş sağlanır. Eğer siz 15.000 TL’lik yardımı almaya hak kazanıyor iseniz sizlere ödemeniz Kısa bir süre içerisinde aktarılır.

Devlet tarafından verilen iş kurma paketine başvuruda kimler bulunabilir?

Devletin imkân tanıdığı 15.000 TL’lik iş kurma kredisi için şartlar bulunmaktadır. Bu şartları bulunan kişiler Bu müracaatı yapmaya hak kazanacaklardır. İşte devlet tarafından verilen iş kurma paketini başvuruda kimler bulunabilir sorusunun cevabı

Başvuruda bulunmak için mutlaka 18 yaşının üzerinde olunması gerekmektedir

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak şarttır

İş kurma danışmanlığı kapsamında eğitimi yerine getirmiş olmak gerekmektedir

İşgec ile işletmesini bir sene içerisinde açması şarttır

KOSGEB programlarında olması şarttır

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı