Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

28 Aralık 2020 Pazartesi 23:36:15

Son Güncelleme: 28/12/2020 23:36:17

Aile Bakanlığından 4. Faz Pandemi Sosyal Yardım Ödemesi geliyor! İşte yeni miktar ve başvuru ekranı duyurusu

4. Faz Sosyal Korona virüs sebebiyle ekonominin olumsuz olarak etkilenmemesi ve ihtiyaç sahiplerinin zorluk çekmemesi adına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1000 TL sosyal yardım para ödemesi yapılmaktadır. Ancak son dakika gelişmelerine göre dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar için de 1000 TL sosyal yardım parası yapılması yönünde yeni bir talep oluşturuldu.al Yardım Ödemeleri Geliyor: Dul, Yetim, Emekli ve Evde Bakım Maaşı Alanlar, Başvurular Hemen Yapılacak!

Bakanlık 4. faz sosyal yardım müjdesini duyurdu. Aile Bakanlığı 3. faz sosyal yardım başvurularını sona erdirip yeni başvuruları 4. faz olarak duyuracağını açıkladı. 4. Faz sosyal yardımlar için Bakanlık büyük bir destek verdi. Bakanlıktan gelen bilgiye göre son kez bir yardım daha olacak ve miktarı 1250 TL olacağı açıklandı.

4. Faz Yardımlar Pazartesi Başlıyor!

4. Faz yardımlar için başta Emekliler, ihtiyaç sahipleri, dul ve  yetimler olmak üzere 1250 TL olarak ödenecek. Özellikle Emekliler Pandemi döneminde oldukça zor anlar yaşadı. İlk olarak ödemeleri Emeklilere verileceği açıklandı.

TÜED ne dedi?

Pandemi Sosyal yardım kapsamında günümüzde korona virüs sebebiyle pek çok vatandaşa 1000 TL sosyal yardım ödemesi yapıldı. Ancak gelir şartı olması durumu ile alakalı olarak yeni bir talep Türkiye Emekliler Derneği tarafından geldi. TÜED Araştırma Merkezi yazılı bir şekilde açıklama yaparak, düşük maaşlı dul ve yetim aylığı alan vatandaşlarında bu sosyal yardımdan faydalanması gerektiğini ve talebini bildirdiğini açıkladı. Böylelikle dul ve yetim aylığı alanlar 1000 TL alabilecek mi? Sorusu gündemimizde ki yerini aldı. TÜED gelirin olması sağlanan yardımlar için engel olmamasını belirterek bu sefer 4. Faz yardım talebinde gerekli şartların esnetilmesi hakkında talebini bildirerek dile getirdi.

Korona virüs sebebiyle ekonominin olumsuz olarak etkilenmemesi ve ihtiyaç sahiplerinin zorluk çekmemesi adına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1000 TL sosyal yardım para ödemesi yapılmaktadır. Ancak son dakika gelişmelerine göre dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar için de 1000 TL sosyal yardım parası yapılması yönünde yeni bir talep oluşturuldu. Bu talep TÜED tarafından yazılı açıklama şeklin de yapılmasıyla birlikte 4. Faz sosyal yardım çalışmalarının olması ve bu sefer dul ve yetim maaşı alan vatandaşların faydalanması için talep oluşturuldu. TÜED, emekliler, maddi desteğe ihtiyaç olanlar ve dul ve yetim maaşı alan vatandaşlar için oluşturduğu bu talep hakkında detaylı bilgiyi haberimizden öğrenebilirsiniz…

Dul ve Emeklilere 4. Faz Sosyal Yardım Desteği!

Türkiye Emekliler Derneği, Araştırma merkezi tarafından yaptığı basın açıklamasında devlet korona virüs salgın hastalığı kapsamında mücadele sürecinde olmasıyla birlikte birçok vatandaş için sağlanan 1000 TL’lik yardımların dul ve yetim maaşı alan vatandaşlar içinde yapılması konusuna değindi. 3. Faz ödemesi düşük gelire sahip vatandaşlar için yapılacağı açıklamasında bulunulmuştu. Ancak TÜED tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda düşük yetim ya da dul aylığı alan vatandaşlarında 4. Faz ödemesinde bu sosyal yardımdan faydalanması gerektiği açıklamasında bulundu. Böylelikle dul ve yetim maaşı alanlar da bu kapsam da olduğunu düşünerek yani düşük gelirli olduğunu söylemesiyle birlikte şu ifadeleri kullandı:

“Bugüne kadar açıklanan üç ayrı sosyal yardım paketi açıklanmış ve kapsamdakilere 1000 lira ödeme yapılmıştır. Gelir ve aylık almak, sosyal destek paketinden kapsam dışı kalmayı gerektirmemelidir. Dördüncü destek paket kapsamına, sosyal güvenlik sisteminden dul ve yetim aylığı düşük kalanlar değerlendirilmeye alınmalı, asgari ücretin üçte birinden az gelire sahip hanelere 1000 lira sosyal destek yapılmalıdır.”

İfadeleri ile dikkatleri üzerine çekti. Bakalım önümüzde ki günlerde konuşulması gereken konular arasında yer alan 4. Faz ödemesinde bu konu dikkate alınacak mı? Dul ve yetim maaşı alan vatandaşlar sosyal destek kampanyasından faydalanabilecek mi?

TÜED basın açıklamasında son olarak emeklilik sistemine geçiş ile ilgili yapılan son düzenlemeler hakkında detaylı bilgi verdi. Yapılan son düzenlemeler doğrultusunda 2019 Şubat ayında alınan karar doğrultusunda en düşük emekli maaşı 1000 TL olmasının yanı sıra, 2020 Mart ayında ise 1500 TL’ye yükseltildiğini ifade etti. Ancak bu düzenlemelerin dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar için yetersiz olduğunu da vurgulamadan geçmedi.

Devamını Oku
2 Yorum yapıldı

2 Yorum

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yukarı