Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

25 Ekim 2020 Pazar 11:25:12

Aile Bakanlığı’ndan beklenen açıklama geldi! Herkese 1000 TL sosyal yardım parası verilecek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı korona virüs salgını sebebiyle ihtiyacı olan vatandaşlara birçok  yardımda  bulundu ve hala da yardımlar yapmaya devam ediyor.  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı korona virüs salgını sebebiyle geçtiğimiz aylarda vatandaşlara 1000 TL yardım parası verdi.  Vatandaşlar bir ve ikinci fazı aldılar ve şimdi bu yardımdan faydalanmaya Lara tekrar bir müjde geldi.  Aile Çalışma ve Sosyal Bakanlığı ihtiyacı olan vatandaşlara tekrar bin TL yardım dağıtacak. Peki, bu yardımı kimler alabilecek?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı korona virüs salgını sebebiyle ihtiyacı olan vatandaşlara birçok  yardımda  bulundu ve hala da yardımlar yapmaya devam ediyor.  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı korona virüs salgını sebebiyle geçtiğimiz aylarda vatandaşlara 1000 TL yardım parası verdi.  Vatandaşlar bir ve ikinci fazı aldılar ve şimdi bu yardımdan faydalanmaya Lara tekrar bir müjde geldi.  Aile Çalışma ve Sosyal Bakanlığı ihtiyacı olan vatandaşlara tekrar bin TL yardım dağıtacak. Peki, bu yardımı kimler alabilecek? Başvuru nereye yapılacak?  Şimdi sizlere bu konu hakkında daha detaylı bilgiler aktaracağız. Bu halde haberimizin devamında mutlaka okumaya devam ediniz.

1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır konusu vatandaşlar tarafından merak edilen ve sıklıkla araştırılan bir konu olmaktadır. Korona virüs salgını sebebiyle birçok vatandaş bu durumdan olumsuz bir şekilde etkilendi ve geçilmekte zorluk çeker duruma geldi. Bu  devlet  ihtiyacı olan vatandaşının yardımına koştu ve salgın devam ettiği için hala yardım dağıtmaya devam ediyor.  Geçtiğimiz aylarda korona virüs salgını sebebiyle ihtiyacı olan vatandaşlara 2 defa 1000 TL’lik yardım dağıtıldı. Şimdi ise 3 defa dağıtılacak. Bu yardımı  almak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden başvuruda bulunacaklar. E-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra orada bulunan başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması çok önemlidir.

Eğer E-devlet şifreniz mevcut değil ise PTT’ye giderek şifre talep edebilir ve daha sonra ise e-devlet üzerinden başvuru formuna giriş sağlayabilirsiniz. Başvuru formunda  sizlerden cep telefonu oturduğumuz yerin adresi bulunduğunuz il ve ilçe gibi bilgiler istenecektir. Özellikle bu bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde girildiğinden Emin olmalısınız.  Başvuru formunu alt bölümünde banka hesabınızın olup olmadığı sizlere sorulacaktır. Eğer Banka hesabınız mevcut ise orada bulunan eve çıktığını işaretlemeniz yeterlidir. Eğer başvuru formunuzu onaylanır ise sizlere hesabınız yolu ile bu para aktarılacaktır. Eğer banka hesabınız yok ise PTT sizin adınıza 1000 TL verilecektir. Kimliğiniz ile gidip PTT’den bu parayı alabilirsiniz.

Korona virüs salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı ve birçok Vatandaş da olumsuz bir şekilde etkiledi. Vatandaşlar kişisel Bakımlarını ve gıdalarını almakta zorluk çekiyorlar. Bu dönemde enflasyon oranlarında da inanılmaz yükselme meydana geldi ve her şey pahalı olmaya başladı. Özellikle asgari ücret ile çalışan vatandaşlar bu durumdan inanılmaz derecede etkilendi ve borçlarını ödeyemez duruma geldi.

Devlet her zaman vatandaşa yardım etmek için çaba gösterdi. İhtiyacı olan vatandaşlara devlet korona virüs salgını başından itibaren birçok yardımda bulundu. İki defa korona virüs salgını sebebiyle ihtiyacı olan vatandaşlara bin TL yardım dağıtıldı. Şimdi ise bu bin TL’lik yardım tekrardan dağıtılacak.  Bu yardımdan yararlanmak için önce dağıtılan yardımı almamış olmak gerekmektedir. Eğer korona virüs salgını sebebiyle devletin verdiği 1000 TL’lik yardımı geçtiğimiz aylarda aldıysanız bu yardım için başvuru yapmanıza gerek yoktur. Çünkü bu yardımı almak için daha önce verilen 1000 TL’lik yardımından faydalanmak şartı bulunmaktadır.

Aynı  zamanda Bu yardımı almak için gelirimizin düşük olması ve yardıma ihtiyacınız olması şartı vardır. Eğer gelirsiniz düşükse ve bu dönemde geçirmekte zorluk çekiyorsanız e-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız tavsiye edilir. Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra sizlere kısa bir süre içerisinde olumlu veya olumsuz geri dönüş sağlanacaktır. Eğer cevap olumlu olur ise sizin banka hesabınıza 1000 TL’lik yardım yatacak fakat banka hesabınız mevcut değil ise sizlere PTT ile gönderimi yapılacaktır.

Devamını Oku
2 Yorum yapıldı

2 Yorum

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    En Çok Okunanlar

    Güncel Haberler

    Yukarı