Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

28 Aralık 2020 Pazartesi 00:55:10

Son Güncelleme: 28/12/2020 00:54:41

Aile Bakanlığından müjde! Tüm Ailelere 1300 TL Sosyal yardım desteği verilecek! Başvuru şartları ve ayrıntıları!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan ihtiyaç sahibi vatandaşlara müjdeli haber geldi. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üzerindne Aralık ayında destekler hız kesmeden devam ediyor. 1000 TL pandemi yardımı büyük ilgi görmeye devam ederken, sosyal destek ödemesi için aile Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı dev kaynak desteği geldi. 200 Milyon liralık destek şartları ve detayları yayınlandı.

Yaşadığımız en zorlu günlerde vatandaşlar geçinmede oldukça zorlanıyor. Hal böyle olunca bu süreçte devlet var gücüyle destek olmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara yardımlar sürekli olarak devam ediyor. Son olarak Aralık ayında Aile Bakanı Selçuk müjdeyi verdi. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfından ek ödeme müjdesi geldi.

AİLE BAKANI SELÇUK’TAN MÜJDE! SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKIFLARI 200 MİLYON LİRALIK KAYNAK AKTARILDI!

Yazılı olarak yapılan açıklamada Bakan Selçuk Türkiye genelinde 81 ilin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına sosyal yardım faaliyetlerinde kullanılmak üzere 200,8 Milyon liralık ek kaynak aktarıldığı dile getirildi. Aralık ayında tüm vatandaşlara dağıtılacak maddi yardım ayrıntıları belli oldu.

İlk olarak ihtiyaç sahibi olan kişilere verilecek yardım paraları dağıtılması tek noktadan yapılacak. Aralık ayında pandemi nedeni ile muhtaçlık kritlerlerini karşılayanlara ödenecek nakit para için detaylar yayınlandı. Aralık ayı ve her ay düzenli olarak Bakanlık Vakıflara düzenli yardım ödemeleri için kaynak aktatırılacağı ve 2021 yılında da desteklerin süreceği öğrenildi.

4. FAZ 1000 TL YARDIM BAŞVURULARI 2021 YILINA KALDI!

Konuyla ilgili Asgari Ücret görüşmeleri sonrası açıklamalarda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 4. faz ödemeleri 2020 yılında açmayacağız. Yıl sonuna kadar 3. faz yardım başvuru ekranı e-devlet üzerinden TC kimlik numarasıyla herkesin başvuru yapması sağlanacak ancak 4. faz yardımlar 2021 yılında duyurulacak açıklamasında bulundu.

Ödeme alamayanlara Sosyal Yardımlaşma Vakıflara ödeme yapacak!

E-DEvlet üzerinden 1000 tl yardım alamayan ancak nakit paraya muhtaç durumda olan vatandaşlara e-devlet üzerinden reddedildikleri belgeyle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden muhtaç olduklarını kanıtlayarak yeni ödeme alabilecek. Vatandaşlardan sadece muhtaçlık ve ihtiyaç durumunu güzel bir şekilde kanıtlaması yetecek.

SED Destek ödemeleri kaçırmayın!

Aile Çalışma ve Sosyal hizmetler bakanlığı vakıflar haricinde SED destekleri ödemeleri de yapıyor. Çocuklar için aile çocuk sayısına göre 365 TL ile 821 TL arasında nakit yardımları Okul destek projesi kapsamında alabilirsiniz.

SED ve Vakıflar ödemeleri il müdürdükleri içerisinde yer alan Sosyal Hizmet merkezlerinden alabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı