Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

13 Kasım 2020 Cuma 13:49:41

Son Güncelleme: 13/11/2020 13:49:31

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 5.000 Ve 10.000 TL Ödünç Para Verecek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığından ödünç para müjdesi geldi. Aile Bakanlığı 5000 TL ile 10000 TL arasında ödünç para verileceğini duyurdu. Vatandaşlara Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dev desteği heyacanlandırdı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hiç görülmemiş bir yeniliğe imza atıyor. Vatandaşlarımız tarafından en çok maddi yardıma ihtiyaç olunduğu şu zamanda vatandaşlarımız bu yardımlar için bekliyorlar. Devletimiz de her geçen gün yeni bir proje ile vatandaşlarımızı sevindirmeye devam ediyor. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan yardımlar için korona virüs sürecinin uzamasıyla birlikte de vatandaşlarımız her geçen gün yardımların hem sayısı hem çeşidi artıyor. Yardımların çeşitlerinin artması farklı kesimden insanlara ulaşması için gerekli oluyor. Sayıca arttırılması da daha çok insana ulaşması için gereklidir. Vatandaşlarımız Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak olan yeni yardım projesi neler? Yapılacak olan bu yeni yardım projesi için hangi koşulları sağlamak gerekiyor? Gibi pek çok soruyu merak ediyor. Merak eden ve araştıran vatandaşlarımız için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımız devletten gelecek olan her türlü yardım kampanyasını bekliyorlar. Bu yardımlar maddi destek ve diğer pek çok alanda vatandaşlarımıza tanınan kolaylıklar oluyor. Vatandaşlarımız korona virüs ile birlikte gelen pek çok ekonomik sıkıntıdan dolayı oldukça mağdur olmuşlardır. Vatandaşlarımız tarafından bu süreçte en çok maddi anlamda yaşanan desteklere öncelik verilmiştir. Vatandaşlarımız nakit ihtiyaçlarını karşılamak için önceleri bankalara ihtiyaç duysalar da vatandaşlarımız için bu paralar tekrar faiz ile ödeneceği için geri ödemek için de vatandaşlarımız ekonomik anlamda yetersiz oldukları için vatandaşlarımız faiz olmadan borç para alabilecekleri yerleri araştırdılar. Bankalardan faizsiz borç almak mümkün olmadığı için de vatandaşlarımız bu konuda mağdur oldular. Ama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bu konu ile ilgili yeni bir girişimde bulunuldu.

Artık faizsiz borç almak mümkün!

Artık faizsiz de borç para almak mümkün vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan yardımlar neticesinde vatandaşlarımıza borç para verilecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak olan yardımlara bir yenisi eklendi. Vatandaşlarımız bu yardımlar için detayları bekliyorlar. Şartları sağlayan vatandaşlarımız için ödünç para verme sistemi başlıyor. Vatandaşlarımız borç faizsiz alacakları borç paralar için oldukça mutlular. Bu uygulama uzun süre önce yürürlükten kaldırılmıştı ama şimdi tekrar uygulamaya geçmesi düşünülüyor. Vatandaşlarımıza korona virüs salgını kapsamında maddi sıkıntılarla vatandaşlarımız mücadele edebilsinler en az zarar ile bu salgını atlatabilsinler diye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca yürütülen ödünç para yardımı 5.000 ve 10.000 TL olmak üzere iki şekilde sağlanıyor. Ancak diğer sosyal yardımlardan farklı olarak ödünç para yardımı alanların sonraki dönemde bu parayı geri ödemeleri gerekiyor. Bu paralar vatandaşlarımıza karşılıksız verilmiyor.

Vatandaşlarımız için geri ödeyecekleri ödünç para desteği sağlanıyor. Vatandaşlarımız bu paraları her ne kadar geri ödeyecek olsalar da bankalardan geri faizler anapara kadar da para ödemektense bu uygulama vatandaşlarımızın yüzünü güldürüyor. Vatandaşlarımız yapılacak olan bu ödünç para sistemi için başvuruların ne zaman başlayacağını şartlarını oldukça merak ediyorlar. Vatandaşlarımız arasından bu paranın verilmesi için öncelikle ihtiyaç sahiplerinin bu parayı alması amaçlanıyor. Vatandaşlarımızdan kesinlikle anapara dışında geri ödemelerde faiz alınmayacak vatandaşlarımız sadece aldıkları anapara kadar geri ödeme yapacaklarıdır.

Başvuru için gerekli şartlar nelerdir?

  • Başvurusunu iletecek kişinin banka veya herhangi bir bakanlığa borcu bulunmaması,
  • Ödünç para başvuru formundaki bilgilerin doğru ve eksiksiz verilmesi,
  • Başvurusunu ileten bireylerin iş arkadaşlarından en az 2 kefil gösterilmesi,
  • Daha öncesinde ödünç para yardımından yararlanılmamış olması,
  • Ödeme tablosunda belirtilen taksitlendirme planına uygun hareket edilmesi gerekir.

Nasıl başvuru yapabilirim?

Vatandaşlarımız bu yardım desteğini kaçırmak istemiyorlar. Bunun için de başvuruların nasıl ve nereden yapıldığını oldukça merak ediyorlar. Eğer vatandaşlarımız gerekli şartları sağladılar ise ödünç para yardımı için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına kimlik kartları ile birlikte birebir başvuru yaparak bu destekten yararlanabilirler.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı