Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

18 Eylül 2020 Cuma 17:50:49

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Daha önce hiç para yardımı almayanlar 700 Lira – 1200 Lira Destek Verecek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde geliştirilen yardım paketleri her geçen gün artıyor. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda devlet onayında dağıtılan maddi yardımların tamamı karşılıksız oluyor. Özellikle Korona virüs sonrasında başlatılan yardım paketleri ile alakalı 5,5 milyon vatandaşımıza maddi destek sağlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde yeni başlatılmış olan ve tamamı ile Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında getirilen yardımlarla beraber daha önce hiç para yardımı almamış olan vatandaşlarımız 700 TL ile 1,200 TL aralığında herhangi bir maddi yardımı alabiliyorlar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde geliştirilen yardım paketleri her geçen gün artıyor. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda devlet onayında dağıtılan maddi yardımların tamamı karşılıksız oluyor. Özellikle Korona virüs sonrasında başlatılan yardım paketleri ile alakalı 5,5 milyon vatandaşımıza maddi destek sağlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde yeni başlatılmış olan ve tamamı ile Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında getirilen yardımlarla beraber daha önce hiç para yardımı almamış olan vatandaşlarımız 700 TL ile 1,200 TL aralığında herhangi bir maddi yardımı alabiliyorlar. Ancak başvuru koşulları ve uygunluk durumunda alabiliyorlar.

Korona virüs sonrasında milyonlarca vatandaşımıza 1,000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi yapılmıştı. Toplam 5,5 milyon vatandaşa 1,000 TL maddi yardım parası dağıtıldı ancak geri kalan vatandaşlarımıza herhangi bir maddi yardım yapılamamıştı. İşte bunun önüne geçebilmek ve daha önce hiçbir kurumdan maddi destek alamamış olan kişilere özel olacak şekilde 700 TL ile 1,200 TL arasında maddi destek sağlanacak. Maddi destekler tamamı ile Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında olacak. Bu sayede para yardımı yapılmış olan tüm vatandaşlarımız haricinde milyonlarca vatandaşımıza daha maddi destek sağlanacak. 1000 TL’lik maddi yardımdan hiçbir şekilde faydalanamayan, herhangi bir kurumdan maddi destek göremeyen tüm ihtiyaç sahiplerine maddi yardım yapılacak. Bundan böyle tüm vatandaşlarımıza 700 TL ile 1,200 TL aralığında para yardımları yapılacak. Ödemeler genellikle aylık olarak yapılacağı söylendi ancak bu konu hakkında hala detaylı bilgi verilmedi. Haziran 2020 tarihinde başvuruların başlayacağını ve 7 gün kadar başvuru alınacağını belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konu ile alakalı açıklamalarına bu şekilde yön verdi.

HİÇ PARA YARDIMI ALMAYANLAR PARA YARDIMI ALACAK!

Daha önce hiç para yardımı almayan vatandaşlarımıza özel olarak geliştirilen bu yardım paketi ile beraber Korona virüs sürecinde iş hayatından olmuş tüm kişiler faydalanabilecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde yapılacak olan ödemeler için aracı kurum ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları olacak. Bu sayede her ilçe ve mahallede kimlerin gerçekten yardıma ihtiyacı olduğu bilinebilecek. Direkt kurum nezdinde yapılan yardımların büyük bir kısmı maddi yardıma ihtiyacı olmayan, Korona virüs sürecinde dahi maaş alabilen kişiler oldu. Ancak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bu konuda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na göre çok daha nezih bir şekilde gerçek ihtiyaç sahiplerini bulabiliyor. İşte tam olarak bu sebepten ötürü en az 3 milyon vatandaşımıza 700 TL ile 1,200 TL aralığında maddi destek yapılacağı açıklandı.

DEVLETİN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YAPTIĞI YARDIMLAR NELERDİR?

 • 65 yaş aylığı: 672, 81 TL,
 • Engelli ve engelli yakınına aylık: 1.519 TL,
 • Engel oranı %40-69 arası olanlara aylık: 537,08 TL,
 • Engel oranı %70 ve üzeri olanlara aylık: 805,62 TL,
 • Dul kadınlara aylık: 275 TL,
 • Doğum yardımı paraları; ilk çocuk için 300, ikinci için 400 ve 3 çocuk ve fazlası için 600 TL, ikiz çocuk için çocuk başına 150 TL,
 • Çocuklara yönelik okul desteği: 35 ile 60 TL aralığındadır,
 • Asker ailelerine yönelik yardım iki ayda bir: 550 TL,
 • Asker çocuklarına verilen aylık: 100 TL
 • Tüberküloz ve SSPE hastalarına aylık yardım: 1.460 TL,
 • Tüberküloz hastalarına bakanlara aylık: 600 TL,
 • Öksüz ve yetim olanlara verilen aylık: 100 TL,
 • Kronik hastalığı olan ve cihaz kullanan hastalara aylık: 200 TL

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı