Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

30 Eylül 2020 Çarşamba 10:17:55

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Başvuran Herkese 8-9 Ekim'de 1200 TL Ödeme Yapacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Nakdi destek ödemeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, onbinlerce hak sahibinin merakla beklediği "Nakdi ücret desteği ödemeleri ne zaman yapılacak?" sorusuna da yanıt verdi. Bakan Selçuk 8-9 Ekim 2020 tarihleri arasında Nakdi ücret ödemelerin yapılacağını duyurdu. Bilindiği üzere Koronavirüs pandemisi nedeniyle ücretsiz izne çıkarılan yahut 15 Mart'tan önce işten çıkarılan işçilere tanınmış bir haktı. Nakdi ücret desteği takvimiyle sürüyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Nakdi destek ödemeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, onbinlerce hak sahibinin merakla beklediği “Nakdi ücret desteği ödemeleri ne zaman yapılacak?” sorusuna da yanıt verdi. Bakan Selçuk 8-9 Ekim 2020 tarihleri arasında Nakdi ücret ödemelerin yapılacağını duyurdu. Bilindiği üzere Koronavirüs pandemisi nedeniyle ücretsiz izne çıkarılan yahut 15 Mart’tan önce işten çıkarılan işçilere tanınmış bir haktı. Nakdi ücret desteği takvimiyle sürüyor.

Bültenlerde yerini alan en güncel haberlerden biri olan nakit para desteklerinin ödemeleri için 8 Ekim – 9 Ekim tarihlerini kapsayan dönemde yapılacağı duyuruldu. Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın SELÇUK Eylül ayı için nakit ücret desteği için ödemeler 8 ekim itibariyle başlayacağı açıklandı. Pandemi sürecinde oluşan işsizlik ve pasif işsizlik durumlarında mağdur olan vatandaşlarımız için yapılması planlanan nakit destek yardımları yaklaştı. Uzun bir dönem işsiz kalmak zorunda olan vatandaşlarımız için ve kısa dönem işsizlik maaşı alma koşullarını sağlamayan vatandaşları için önemli bir duyuru!

Ekonominin bu dönemde oldukça olumsuz etkilendiği ve bu dönemde vatandaşlarında hayatlarının olumsuz etkilendiği görülüyor. Devletin bu konuda yapmış olduğu düzenlemeler dönemin etkilerini biraz daha yumuşatmak adına önemli adımlar. Vatandaşların karantina ve sosyal anlamda gerilmesinin yanı sıra onların maddi anlamda da eksikliklerinin olması hayatlarını oldukça zorlaştırıyor. 

8 Ekim – 9 Ekim aralığında vatandaşların sakin ve acele etmeksizin nakit desteklerini alabileceği ve herkesin kendi alımlarının gerçekleşeceği günlerde gitmesi yığılmanın engellenmesi için büyük bir önem arz etmektedir. Pandemi sürecinin kontrol altına alınması adına hem ekonomik hem de sosyal anlamda devletin yapmış olduğu projelerin hayatın daha normale dönmesine yardımcı oluyor. Borçlandırmaların arttığı ve vatandaşların alım gücünün azaldığı bu dönemde işsizlik oranlarının da artması böyle bir nakit desteğinin devlet tarafında yapılmasını zorunlu kılmıştır. Bu desteklerin ve projenin ne kadar devam edeceği hala bilinmiyor. 

8 Ekim – 9 Ekim ARASINDA YAPILACAK!

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Eylül ayı dönemi için yapılacak olan desteklerin yoğunlukların önlenmesi ve Pandemi kontrolü için 8 Ekim ve 9 Ekim aralığında yapılması planlanıyor. 15 Mart itibariyle iş akdi bitirilen fakat işsizlik ödeneğine hak kazanamayan vatandaşlarımız için 30 Eylül’e kadar iş bulamadıysa , iş verenler tarafından ücretsiz izne tabi tutulan ve kısa dönem işsizlik ödeneğinin şartlarını karşılamayanlar TC kimlik numarasının son hanesine göre nakit desteğinden yararlanacaklardır. Kimlik numarasının son hanesi 0, 2 ve 4 olan vatandaşlarımız 8 ekiml, 6 ve 8 ile biten vatandaşların 9 Ekim nakit desteğini alabileceklerdir.

Bu beş günlük nakit desteğin yapılacağı zaman diliminde sakin ve sosyal mesafeye dikkat ederek bir tavır takınmak önemlidir. Pandeminin yayılma hızını azaltmak ve kendi sağlığınızı da korumak için belirtilen günler arasında kurallara uygun davranılmalıdır. Normalleşme sürecinin hem ekonomik hem de sosyal anlamda kontrollü bir şekilde devam etmektedir. Maddi durumları ortalamanın altında olan vatandaşlar için beklenilen bu ödemeler bir nebze durumu düzeltmesinde etkili olacaktır. Gelinen bu durumda bireysel ve toplumsal olarak ortak bir tavır almak ve devletin destekleriyle daha iyi günlere gidilmesi bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı