Almanya'da Kredi Veren Türk Bankaları

Almanya’da kredi veren Türk bankaları nelerdir? Almanya’daki Türk bankalarından kredi alma şartları nelerdir? Nerede olursanız olun, her şartları sağlayan kişi kredi başvurusunda bulunabilir ve ihtiyaçlarını böylece karşılayabilir veya yatırım yapabilir.

Almanya'da Kredi Veren Türk Bankaları

Almanya’da kredi veren Türk bankaları nelerdir? Almanya’daki Türk bankalarından kredi alma şartları nelerdir? Nerede olursanız olun, her şartları sağlayan kişi kredi başvurusunda bulunabilir ve ihtiyaçlarını böylece karşılayabilir veya yatırım yapabilir. Ülkemizde kurulan Türk bankaları, Almanya’da yaşayan gurbetçilerimiz için de Almanya sınırları içerisinde banka şubelerini açmışlar ve hizmet vermeye başlamışlar. Bu bankalardan da kredi başvurusu yapabilir ve uygun faiz oranlarında kredilerinizi geri ödeyebilirsiniz. Aşağıda sizinle Almanya’da hizmet veren Türk Bankaları’nın isimlerini paylaştık. Hangi şartlarda bu bankalardan kredi çekebileceğinizi merak ediyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Almanya’da Kredi Veren Türk Bankaları

Almanya’da ikamet ediyorsanız, orada bulunan Türk bankalarından kredi kullanabilirsiniz. İhtiyaç kredisi başta olmak üzere, konut ve taşıt kredilerine de başvuru yapabilirsiniz. Bu krediler için uygulanan şartlar, ülkemizdeki kredilerden farklıdır ve her bankanın sunduğu krediler de farklılık gösterebilir. Almanya’da yaşayan Türklerin kolaylıkla bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmeleri ve acil nakit ihtiyaçlarınızı k karşılayabilmeleri için bazı Türk bankaları o sınırlar içerisinde de hizmet vermektedir. Şu an Almanya’da hizmet vermekte olan 6 adet Türk bankası bulunmaktadır.

Almanya’da Bulunan Türk Bankaları Nelerdir?

Türk nüfusunun Almanya’da oldukça çok olması, oradaki Türk bankalarının da sayısını da etkilemiştir. Bu bankalar, orada yaşayan vatandaşlarımızın bankacılık işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmeleri için açılmıştır. Bu bankalardan 25.000 Avroya kadar kredi kullanabilirsiniz. Almanya’da bulunan Türk Bankaları ise:

  • Kuveyt Türk Bankası’nın ise 1 şubesi
  • Yapı Kredi Bankası’nın 4 şubesi
  • Garanti Bankası’nın 4 şubesi
  • Ziraat Bankası’nın 7 şubesi
  • Halkbank’ın 7 şubesi
  • İş Bankası’nın 9 şubesi vardır.

Almanya Ziraat Bankası

Ülkemizde de en çok tercih edilen Ziraat Bankası, Almanya’da bulunan gurbetçilerimiz için de hizmet vermektedir. Ziraat Bankası, Almanya’da International AG olarak işlemlerinizi sürdürmektedir. Ziraat ile 84 ay vadeli ihtiyaç kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz. Uygulanacak olan faiz oranı yaklaşık olarak %0,67 oranında olacaktır. Ayrıca, Ziraat Bankası orada ikamet eden gurbetçilerimiz için ayrı kredi kampanyaları ve avantajlar sunmaktadır. Detaylı bilgi için www.ziraatbank.de adresini ziyaret edebilirsiniz. Kredi başvuruları genel olarak şubeden yapılsa da, ihtiyaç kredi için başvuruları internet bankacılığı kullanarak yapabilirsiniz.

Ziraat Flex Kredisi başvuru yaptığınız zaman 12 ile 120 ay arasında vade seçeneği ile ödemelerinizi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, bu kredi ile 70.000 € ' ya kadar kredi kullanabilmenize olanak tanımaktadır. Ziraat Bankası “Evim Türkiye” adlı kredi kampanyası ile Türkiye’de ev sahibi olabilmeniz çok basit. 250.000 € ' ya kadar kredi kullanabilir ve bu krediyi 5 yıl vadede ödeyebilirsiniz. Bu krediden faydalanmak için Almanya’da ikamet etmeniz yeterli olacaktır. Ziraat International AG ev kredisi başvurusu sadece banka şubeler aracılığıyla yapılmaktadır.

Almanya Kredi Kullanma Şartları

Almanya’da bulunan Türk bankalarından kredi kullanmak istiyorsanız öncelikle gerekli kriterlere uygun olmanız gerekir. Burada başvurunuz önce değerlendirilip, daha sonra sonucu size bildirilecektir. Kredi kullanabilmeniz için kredi skorunuz oldukça önemlidir. Kredi notunuz düşük olması durumunda istediğiniz krediyi kullanamayabilirsiniz. Almanya’da www.meineschufa.de adresinden kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu görüntüledikten sonra risk grubunda değilseniz, gelirini olması durumunda istediğiniz bankadan kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi başvurunuzu hızlandırmak için, gerekli belgeleri de başvuru sırasında teslim edebilirsiniz. İhtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgeler:

  • Kimlik kartı
  • Pasaport
  • İkametgah Belgesi
  • Gelir Belgesi

Yukarıda sizinle Almanya’da kredi veren Türk Bankalarının neler olduğundan bahsettik. Dünya genelinde istenilen kredi kullanma şartlarını sağlamanız durumunda istediğiniz bankadan kredi kullanabilirsiniz. bu bankalardan kredi kartı da çıkartabilmeniz mümkün. Elbette, Almanya’ya ait bankalardan da kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca Kredi özellikleri hakkında detaylı bilgi almak için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE