Altın'a Destek ONS'dan! Uzmanından Alım Fırsatı uyarısı! Daha Yükselir mi mi?

Altın'a Destek ONS'den geliyor. Altın Yatırımcısını bekleyen sürprizle ne? Peki Altın neden yükseliyor? Altın daha yükselir mi? Altın'a ONS desteği sonrası yeni fiyatlar belli oldu. Peki Altın daha düşecek mi yükselecek mi? Altın'da son durumu sizler için hazırladık. İşte Altın fiyatlarında beklenenler.

Altın'a Destek ONS'dan! Uzmanından Alım Fırsatı uyarısı! Daha Yükselir mi mi?

Altın'a Destek ONS'den geliyor. Altın Yatırımcısını bekleyen sürprizle ne? Peki Altın neden yükseliyor? Altın daha yükselir mi? Altın'a ONS desteği sonrası yeni fiyatlar belli oldu. Peki Altın daha düşecek mi yükselecek mi? Altın'da son durumu sizler için hazırladık. İşte Altın fiyatlarında beklenenler.

Altın fiyatlarında son durum olacak? İran - ABD geriliminin ardından rekor kıran Altın fiyatları Suriye - Türkyie gerilimi sonrası hız yükseltti. Ateşkes sonrası ve Türkiye Rusya geriliminde son durum ve diğer faktörleriyle ONS Altın, Çeyrek Altın, Cumhuriyet Altını fiyatları ne durumda? Altın fiyatları yeniden yükselişe geçebilir! 520 TL'yi aşan Çeyrek Altın tekrar 524 TL seviyesinin üstünde! Ancak Altında yükselme durmayacak! Cumhuriyet Altını da 2200 TL'nin üzerini test ediyor! Tüm kapsamıyla Altın - ONS Altın teknik analizi ve diğer detayları haberimizde...

Altın fiyatları, İran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani'nin ABD tarafından öldürülmesinin ardından tarihi seviyelere çıkmıştı! Tarihi İran - ABD gerilimi, İran'ın Irak'taki Amerikan üslerine füze saldırısıyla tavan yapmış, Altın fiyatlarındaki yükselişte bu yolla sürmüştü! Şimdi, Türkiye Rusya geriliminin yerini karşılıklı ateşkes ve barış aldı Son olarak anlaşma sonrası yeni haftada Altın yükselişe geçmişti. Ancak ekonomistler ve yatırım uzmanları, Altın için 'Yeniden Daha da Yükseliş' analizleriyle gündemde! İşte ONS Altın ve Altın fiyatlarıyla ilgili son gelişmeler...

ALTIN FİYATLARI - GÜNCEL ONS ALTIN FİYATLARI

Altın fiyatlarında İran - ABD gerilimini, Türkiye Rusya gerilimi izleri halen daha sürüyor! El yakan Altın fiyatları, gerginliğin bir nebze düşmesinin ardından düşüş yaşamadan yükselişe geçti! Vatandaş Altın fiyatlarını (ONS Altın, Gram Altın, Çeyrek Altın, Cumhuriyet Altını) araştırmaya başladı.  

Bugün, Altın fiyatları yatay seyrini sürdürüyor. Hafta sonu itibariyle piyasalar kapalı ve bu sebeple Altın fiyatlarında bir hareketlilik gözlenmiyor. Şimdi gelelim Anlık ONS, Çeyrek, Yarım, Tam ve Cumhuriyet Altını fiyatlarına...

Gram Altın - Alış: 320.71 TL Satış: 320.22 TL
Çeyrek Altın - Alış: 512.09 TL Satış: 524.84 TL
Yarım Altın - Alış: 1021.18 TL Satış: 1048.69 TL
Tam Altın - Alış: 2050.87 TL Satış: 2090.38 TL
Cumhuriyet Altını - Alış: 2114.74 TL Satış: 2167.62 TL

ONS ALTIN FİYATLARI ARTACAK MI? ALTIN FİYATLARINDA DESTEK NOKTASI

Son gelişmelerin ardından ONS Altın fiyatları ise 1644 Dolar seviyelerinden işlem görüyor.

ONS Altın fiyatları için uzmanlardan analizler paylaşılmaya devam ediliyor. Uzmanlar, ONS Altın'da 1640 Dolar seviyesinin Destek Noktası olduğunun altını çizerek 1640 Dolar'dan düşük olan seviyeleri 'Altın SAT' seviyesi olarak gözlemlediklerini aktarıyor. Ancak Altın için pozisyon 'SAT' olarak güncellense bile ONS Altında 1640 Dolar seviyesinin 'Normal', İran olayının etkisi olmaksızın geldiği seviye olduğunu, yapay olan kısmın yalnızca 20-30 dolarlık kısım olduklarını belirtiyorlar.

1640 Dolar / ONS Seviyesi kırılsa bile 1-2 günlük süreçte Altın fiyatlarının tekrar yükselişe geçmesi bekleniyor. 1640 Dolar / ONS Altın seviyesinin kırılmasına dek yükseliş trendinin süreceği vurgulanıyor. 

Altın Daha Düşer mi?

Altın daha düşmesi beklenmiyor. Bu seviyelerin altında stop yapıldıkdan sonra Altın yukarı doğru gidecektir. Altındaki yönü değiştirecek bir olay bulunmuyor. Bu sebeple altın bir kaç güne yukarıya atmak isteyecektir kendini. Günlük grafiklerde uzman yorumuna bakıldığında, 1550 ve 1560'a kadar düşebilir ancak şu an Alım Fırsatı olduğunu dile getirdi. 

Dolar / TL etkisi de var!

Türkiye, kritik günlerde hem Dolar düşüp hem paranın değeri düşüyor. Bu sebeple altın tepki vermek zorunda kalıyor. ONS altın 1650 üzerinde kalıp yükselişi sürecek ve çeyrek altınları dahi bozmaya gerek yok yorumu geldi. Kısa vadeli al sat yapanlar için beklenebilir ancak uzun dönem için alma fırsatını kaçırmayın. 

GRAM ALTIN YÜKSELECEK Mİ? 350 TL'Yİ GEÇECEK Mİ?

Küçük yatırımcının gözü ise Gram Altında. Gram altında yükseliş ne kadar sürecek? Gram Altında destek noktası ne? Bu soruların yanıtı araştırılıyor. Öncelikle Gram Altındaki yükseliş Dolar/TL'deki kayıplardan değil ONS Altın ile birlikte gözlemleniyor. ONS Altın 1655 seviyelerini (rekor) gördü ancak şu sıralar 1644 seviyelerine geri döndü. Gram Altında Trend seviyenin 327-330 TL aralığında olduğu vurgulanıyor. 330 TL seviyesinin altında Gram Altın 'SAT'a dönüşüyor. Gram Altındaki seviye, ONS Altın ve Dolar/TL paritesiyle yakından ilgileniyor. Bu nedenle yapay kırılmalar Gram altında 'SAT' seviyesini öncelemeyecektir.

Savaş hikayesi bittiğini düşünürsek 1644'e kadar çekilmeleri bir daha görmeyiz. Savaş ihtimali kalmadığı için gönül rahatlığıyla altın yatırımı normale dönme seviyelerinde sürecektir. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 23:07
YORUM EKLE