Altın'da İşler Değişecek! Tonlarca Altın Türkiye'ye geliyor! O isim Türkiye'de!

Son dönemde bölgesel gerilimlere 'Arabulucu' sıfatıyla yaklaşan Türkiye, güvenli liman olarak görülmeye devam ediyor. Venezuella altını Türkiye'ye geliyor. Venezuela ve Türkiye'den uzmanlar araştırmalarını tamamladı! Venezuela'nın tonlarca altını Türkiye'de işlenecek ve Türkiye, tonlarca altına ev sahipliği yapacak! Venezuela'dan ne kadar altın gelecek? Türkiye ne kazanacak?

Altın'da İşler Değişecek! Tonlarca Altın Türkiye'ye geliyor! O isim Türkiye'de!

Son dönemde bölgesel gerilimlere 'Arabulucu' sıfatıyla yaklaşan Türkiye, güvenli liman olarak görülmeye devam ediyor. Venezuella altını Türkiye'ye geliyor. Venezuela ve Türkiye'den uzmanlar araştırmalarını tamamladı! Venezuela'nın tonlarca altını Türkiye'de işlenecek ve Türkiye, tonlarca altına ev sahipliği yapacak! Venezuela'dan ne kadar altın gelecek? Türkiye ne kazanacak? Tüm detaylarıyla haberimizde...

Kısa bir süre önce Devlet Başkanı Maduro'nun yıkılması için 'Darbe girişimi' başlatan Guaido ve ABD yanlılarının emellerine ulaşamadığı Venezuela, altınlarını Türkiye'ye göndermekte kararlı! Tonlarca Venezuela Altını Türkiye'nin Çorum ilinde işlenecek ve Türkiye, bu ticarette Venezuela ile Kazan-Kazan ilişkisine girecek! Venezuela Devlet Başkanı Maduro ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki dostluk, ikili ülke ilişkilerinde sıcak ticari anlaşmalara da ortam hazırlıyor. Geçtiğimiz dönemde Türkiye'ye gelen Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Tareck Zaidan El Aissami Maddah, Türkiye ile Venezuela ilişkilerine dikkat çekerek 'Stratejik müttefik' terimini kullanmıştı. 

VENEZUELA ALTININI TÜRKİYE'DE SAKLAYACAK

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Maddah, Türkiye ziyareti esnasında yaptığı açıklamalarda Türkiye ile ilişkilerini geliştirmek istediklerini ve ticari olarak da işbirliğini her alanda geliştirmeye hazır olduklarını vurgulamıştı. Maddah, Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu hammaddenin sağlanması konusunda da Türk yetkililerle temaslarda bulunmuştu.

Türkiye ile Venezuela arasında imzalanan altın, madencilik, tarım ve diğer alanlara ilişkin iş birliği anlaşmaları, yakın gelecekte meyvelerini verecek. Venezuela, binlerce ton altınını işlenmesi ve muhafazası için Türkiye'ye partiler halinde gönderecek. Türk Hava Yolları'nın İstanbul - Caracas doğrudan tarifeli seferleri de iki ülke arasındaki 'iyiniyet ve işbirliğinin' bir nişanesi olmuş durumda.

2020 yılında Altın ne olacak?

2020 yılı sonu altın ne kadar olacak? 2020 yılında altın fiyatları yükselecek mi? Düşecek mi? Uzman yorumları nelerdir? Bu haberimizde sizlere bu merak ettiğiniz konular hakkında bilgiler vereceğiz.  Altın fiyatları her yatırımcının merak ettiği konuların başında gelmektedir. 2019 yılında bu rakamlar oldukça mutlu ediciydi. Yatırımcıların merak ettiği konulardan birisi de 2019 gibi 2020 yılında da bu rakamların nasıl olacağıdır.

Son günlerde özellikle ABD ve İRAN ilişkilerinde tansiyonun artması altın fiyatlarında da artışa sebep olmuştur. Dünya üzerinde olan ticari savaş da altın fiyatlarında 1.560 dolar üzerine çıkmasına en büyük etken olarak gösterilmişti. Yatırımcılar 2020 yılında altın fiyatlarının ne kadar olacağını uzman yorumlarına bakarak değerlendirmektedirler.

Altın Fiyatları 2020 Yılında Ne Olur?

Altın yatırımları yapanlar dünya ekonomisine baktıktan sonra biraz endişelenmiş gibi görünüyorlar. Bu durumda 2020 yılında uzmanlar, henüz tam bir açıklama yapmazken, sene içinde olacak ekonomik savaşlar ve dış politikalardan sonra altın fiyatlarının düşeceğini veya artacağını kestirememektedirler. Yatırım yapan şirketler altın artışlarının olacağını söyleseler de 2020 yılı içinde sürekli olarak bu alana yatırım yapacak olan kişilerin haberleri ve güncel olayları takip etmesi gerekmektedir. Bu durumda tecrübeli uzman yatırımcıların görüşlerini takip etmek, haber ve güncelliklerini kaçırmamak gerekiyor. Çünkü yapacağınız yatırımlarda kulaktan dolma bilgiler ile işlem yapmamanız gerekmektedir.

2020’de Altın Fiyatları Düşer mi? Çıkar mı? Ne Olur?

Bu fiyatların günlük ve hatta saatlik olarak da değiştiğini biliyoruz. Bu yüzden şu an için altın fiyatları pozitif alanda olsa da piyasa takibini yapmayı da ihmal etmemeliyiz. ABD devleti başkanı TRUMP’un yaptığı açıklamalar altın fiyatları için çok önemlidir. Altın haricinde dolar ve finans piyasasında da ABD’nin payının büyük olduğunu söylemek istiyoruz. Bu sebeple 2020 yılında güncel siyasi olayları takip etmenizi öneririz.

Son günlerde özellikle ABD ile ÇİN arasındaki ticaret savaşları devam ederse ve bu savaş sonunda sonuç olarak olumsuz olursa altın fiyatlarının yükseleceğini söyleyebiliriz. Bu ticaret savaşlarının etkilerinin dindirilmesi çin ABD merkez bankası FED’in faiz indiriminin yapılması bekleniyor. Böyle bir olay sonuçlanırsa altın için olumlu bir etken olacağını da söyleyebiliriz. Eğer bu olaylar yaşanırsa 2020 yılı karlı bir yıl olabilir.

GOLDMAN SACHS Şirketi 2020 Yılı Altın Tahminleri Nedir?

Altın yatırımı yapan ve altın piyasasını takip edenler Goldman Sachs şirketini de duymuşlardır. Bu şirket çeşitli değerlendirmeleri sürekli olarak güncel tutan bir kurumdur. 2020 yılında resmi internet sitesinde paylaştıkları altın yorumlarında ABD ve ÇİN ticaret savaşlarının altını çizmiştir. Eğer bu sitenin yorumuna göre bu ticarette sonuç alınmazsa 2020 yılında altın fiyatlarında 1.600 dolar üzerinde bir işlem yapılacağı tahminlerinde bulunmuşlardır. Diğer yorumlara da bakılırsa en yüksek olarak 2020 yılında 1.650 dolar’a kadar altın fiyatlarının yükseleceği söylenmektedir.

YORUM EKLE