Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

20 Kasım 2020 Cuma 12:29:57

Altın fiyatları daha düşecek mi ? Altın yükselecek mi ? Güncel altın fiyatları

Hem Türkiye’de hem de dünyada popüler bir yatırım aracı olan altın merak konusu oldu. Altın fiyatlarının devamlı yükselirken bir anda düşmesi insanlarda şok etkisi yarattı. Altın fiyatları günden güne düşerken, daha da düşecek mi soruları da sorulmaya başlandı. Peki, altın fiyatları düşecek mi yoksa yükselecek mi ? Güncel altın fiyatları…

Uzun bir süredir devamlı yükselişte olan hatta fiyatlarıyla rekor kıran altın, büyük bir düşüşe geçti. Türkiye’de önemli bir yatırım aracı olan altın, vatandaşların özel günlerinde ve düğünlerinde sıkça alıp birbirlerine hediye ettikleri bir maden. Düğün, özel gün dışında birikim olarak da genç yaşlı demeden herkes altın alıyor. Son yaşanan siyasi olaylar ve sağlık sektöründe yaşanan gelişmeler ile altın fiyatları da hareketlenmeye başladı. Vatandaşların merak ettiği konu ise, altın fiyatları düşmeye devam edecek mi yoksa bizi şaşırtıp yükselecek mi ?

Geçen haftalarda ABD’de yapılan başkanlık seçiminde Donald Trump ve Joe Biden’in rekabet etmesiyle altın fiyatlarında yükseliş yaşanmıştı. Bu duruma ek olarak Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına saldırmasıyla da zaten artışta olan altın fiyatları daha da yükselmişti. Yükselen altın fiyatları karşısında ne yapacağını şaşıran ve kara kara düşünen vatandaşların yüzü güldü.

Amerika Birleşmiş Devletleri’nde yapılan başkanlık seçimlerinde şimdiki başkan Trump’ı büyük bir fark ile mağlup eden Joe Biden’in başkanlık seçimini kazanmasının ardından altın fiyatlarında düşüş yaşanmaya başladı. Biden’in ABD’de de başkanlık seçimlerini kazanmasının ardından bir de sağlık sektöründe büyük bir gelişme yaşandı. Yaşanan gelişmeyle tüm dünya büyük bir sevinç yaşadı. Kovid-19 aşısı konusunda aylardır tüm dünya araştırmalar ve çalışmalar yapıyordu. Ve güzel haberi Türk bilim insanları verdi. Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci Covid-19 aşısını buldu. Yapılan testler ve denemeler sonucunda buldukları koronavirüs aşısının %90’dan daha yüksek derecede etkili olduğu ve işe yaradığı kanıtlandı. Aşının bulunmasıyla altın fiyatları düşmeye devam etti.

Aylardır rekor yükseliş yaşayan altın, şimdi de rekor düşüş yaşıyor. Bu durum karşısında vatandaş sevinse de, birikim için alanlar da altın yükseldiğinde altınlarını satmadığı için üzgünler. Düğüncüler, özel günler için altın yapacaklar hemen altın almaya koştular.

Güncel altın fiyatlarına bir bakalım;

20 Kasım Cuma 2020 altın fiyatları;

  • Çeyrek altın fiyatı: 766,20 TL,
  • Yarım altın fiyatı: 1.523,20 TL,
  • Tam Altın fiyatı: 3.175,1800 TL,
  • 22 Ayar Altın fiyatı: 428,97 TL,
  • 18 Ayar Altın fiyatı: 230,80 TL,
  • 14 Ayar Altın fiyatı: 296,63 TL,
  • Cumhuriyet Altın fiyatı: 3.028,10 TL,
  • ONS Altın fiyatı: 1.867,52 TL,
  • Gremse Altın (iki buçukluk altın) fiyatı: 7.400,0500 TL’dir.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı