Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

24 Temmuz 2020 Cuma 15:49:26

Artık kredi çekip emekli olunabilecek! Bu fırsattan herkes yararlanabilecek!

Ülkemizde borçlanma ile emekli olabilmek için insanların normalden çok daha fazla emek sarf ettiği bilinen bir gerçektir. Eğer SGK ya da Bağ-Kur prim borcunuz varsa hemen Ziraat Bankası’na emeklilik kredisi başvurusu yaparak onaylanan krediniz ile beraber hemen emekli olabileceksiniz. Ziraat Bankası’nda başlatılan bu emeklilik kredisi kampanyası ile beraber SGK ya da Bağ-Kur prim borcu olan kişilerin daha rahat bir şekilde emekli olabilmeleri sağlanmış olacak.

Ülkemizde borçlanma ile emekli olabilmek için insanların normalden çok daha fazla emek sarf ettiği bilinen bir gerçektir. Eğer SGK ya da Bağ-Kur prim borcunuz varsa hemen Ziraat Bankası’na emeklilik kredisi başvurusu yaparak onaylanan krediniz ile beraber hemen emekli olabileceksiniz. Ziraat Bankası’nda başlatılan bu emeklilik kredisi kampanyası ile beraber SGK ya da Bağ-Kur prim borcu olan kişilerin daha rahat bir şekilde emekli olabilmeleri sağlanmış olacak. Vatandaşlarımızın emeklilik için daha fazla beklememesi ve SGK ya da Bağ-Kur prim borçları altında ekonomik olarak ezilmemeleri amacı ile başlatılan bu kredi kampanyası ile beraber siz de hemen rahat bir şekilde emekli olabileceksiniz. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile emekli olabilmek için Ziraat Bankası’na gerekli başvurularını tamamlayarak tüm SGK ya da Bağ-Kur prim borçlarını ödeyebilecekleri ve bu ödemeyi yapmalarını takiben emekli olabilecekleri belirtilirken aynı zamanda kullanılacak olan kredinin rahat bir şekilde ödenebilmesi için vade sürelerinin uzun tutulduğu belirtildi.

SGK BAĞ-KUR PRİM BORCU BULUNAN SİGORTALILAR, ZİRAAT BANKASI’NDAN KREDİ KULLANARAK EMEKLİ OLUYOR.

Ziraat Bankası ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu arasında Bağ-Kur kapsamında birikmiş sigorta prim borcu bulunan sigortalıların prim borçlarının Ziraat Bankası kanalıyla kredilendirilerek ödenmesine yönelik protokol imzalandı. Emekli maaşı ödemelerinde sektör lideri olan Ziraat Bankası, imzalanan bu protokolle emekli olmak için diğer kriterleri tamamlayan ancak birikmiş Bağ-Kur prim borcundan dolayı emekli olamayan hak sahibi çiftçilere uygun koşullarda kredi imkânı ile emekli olabilme fırsatı sunacak. 31 Mayıs 2018 tarihi itibariyle uygulamaya alınan protokol kapsamında 60 ay vade ve avantajlı %1,28 faiz oranı ile kredi kullandırılacak. Kredi tahsis ücreti alınmayacak olan kredinin taksitleri, hak sahibine bağlanacak emekli maaşı ile karşılanacak.

KAMPANYA KOŞULLARI

  • 7143 sayılı “Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Yapılmasına İlişkin Kanun” kapsamında, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunun;
  • 4-b bendi (Bağ-Kur) kapsamında hizmeti olan ve bu hizmetler dikkate alındığında 4-b (Bağ-Kur) kapsamında yaşlılık aylığı bağlanacak sigortalıların birikmiş sigorta prim borçlarının (yapılandırılmış sigorta primi, yapılandırılmış genel sağlık sigortası borcu ve durdurulan sürelerin ihyası dâhil),
  • 4-b bendi (Bağ-Kur) kapsamındaki hizmetlerine ait sigorta prim borcu (zorunlu veya isteğe bağlı) bulunup, bu hizmetler dikkate alındığında 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının a bendi (SSK) gereğince aylık bağlanacak sigortalıların sigorta prim borçlarının,
  • 4-a (SSK) ve/veya 4-b (Bağ-Kur) bendi kapsamında hizmetleri bulunan ve bu hizmetler dikkate alınarak sadece hizmet borçlanması (doğum ve askerlik borçlanması) yapılması suretiyle yaşlılık aylığı bağlanacak sigortalıların borçlanma tutarlarının ödenmesine İlişkin kredi kullanılabilecektir.
  • Birikmiş prim borçları, yaşlılık aylığının hak edilmesine ilişkin bilgi ve bağlanacak maaş tutarı SGK İl Müdürlüklerinden öğrenilebilir.
  • Ziraat Bankası’nın uygun faiz oranları ile kredi kullanmak için tüm Şubelerimize başvurulabilir.

EMEKLİ MAAŞLARINI ZİRAAT BANKASI’NDAN ALAN MÜŞTERİLERE SUNULAN AVANTAJLAR:

  • Emekliler, özel günlük para çekme limiti ile tüm maaşını ATM’den çekebilir,
  • 750 TL’ye varan promosyon ödemesinden faydalanabilir,
  • Emekli maaş hesabı için hesap işletim ücreti ödemez,
  • Özel kredi faiz oran ve komisyonları ile tüm ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı