Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

17 Kasım 2020 Salı 12:39:31

Asgari Ücrete Sonunda Beklenen Zam Geldi! Asgari Ücretliye müjdeli haber! Zam Oranları Yenilendi! 192 TL Ek Zam Ödemelerinizi Alabilirsiniz

Asgari Ücretle geçinen vatandaşlar için beklenen zam haberi geldi. Ülkemizde Asgari Ücret ile çalışan çok sayıda vatandaşı merakla beklediği zam haberi geldi. 2021 Ocak ayında alınacak zam öncesi bir de ek ödeme müjdesi verildi. Asgari Ücretli vatandaşların maaşlarında en az 192 TL ek ödeme olacak!

Asgari ücretler için zam yapılması beklenmesiyle beraber on binlerce vatandaşımız bu zorlu süreç içerisinde zam oranlarının yetersiz kaldığı ve ek zam yapılması gerektiğine dair taleplerini oluşturmaya başlamış bulunmaktadır. Pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiren son dakika gelişmeler gündemimizde bulunmasının ardından asgari ücretle çalışan bireyler son dakika gelişmeler ile ön plana çıkmaktadır. 192 TL olarak belirlenen ek zam yeni zam oranlarının güncellenmesine sebep olmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Milyonlarca vatandaşımız bu fırsatlardan yararlanabilmek için araştırmalarını gerçekleştirirken bu müjdeli haber sonrasında sevindirici haber vatandaşlarımıza sunuldu.

Asgari ücretle çalışan bireyler korona virüs ile mücadele döneminde en çok etkilenen kesimler arasında bulunmasının ardından maaşlarına yapılması beklenen zam oranları ile ilgili son dakika gelişmeler bulunmaktadır. 2021 Ocak ayı itibari ile zam alması beklenen asgari ücretliler için ek zam ödemesi 192 TL olarak belirlenmesi ile sevindirici haber sonunda geldi. Ancak raflar da meydana gelen enflasyon zam oranları vatandaşlarımızın ceplerini yakması sebebiyle bu zorlu süreç içerisinde ek ödemelerinde artış göstermesine yönelik yeni çalışmalar yapılmaktadır. Böylesine bir süreç içerisinde pek çok vatandaşımız Asgari ücret zam oranlarını merak içerisinde araştırarak Ocak ayında alacakları zam miktarını araştırmaktadır.

ASGARİ ÜCRETLİLER İÇİN SON DAKİKA GELİŞME!

2021 Asgari ücret zam oranları yapılan açıklamalar sonrasında bir hayli artış göstereceğine dair detaylar paylaşılmasının ardından asgari ücret tespit komisyonu oluşturulmuştur. Asgari ücret enflasyon oranlarına göre artış göstermesinin ardından yüzde 11 civarında yapılan zam miktarının yaklaşık yüzde 15 olarak belirleneceği gündemimizde ki yerini almaktadır. Pek çok vatandaşımız için sunulan destek ödemeleri ile beraber maaşlarına yapılan zam miktarı pek çok talepler oluşturulmasının ardından sonunda meclise geldi.

2021 yılı içerisinde yaklaşık yüzde 15 civarında asgari ücret zam yapılması eklenmesiyle beraber pek çok vatandaşımız için umut kaynağı olunmaktadır. Aynı zamanda belirlenen unsurlar kapsamında asgari ücretlilerden kesinti yapılan vergilerinde artık kesilmeyeceği ve bu kapsam doğrultusunda 192 TL vergi ödemelerinin de vatandaşlarımızın cebine kalacağı bildirilmiştir. Ek zam olarak gündemimizde ki yerini alan 192 TL vergi kesinti ödemeleri alacakları zam oranlarının dışında olması pek çok vatandaşımız için sevindirici haberler arasında bulunmaktadır.

2021 ASGARİ ÜCRETLİLERE AGİ UYGULAMASI!

2021 Asgari ücretliler için AGİ uygulanmaya başlanacağı açıklanması ile beraber de vatandaşlarımız araştırmalarını sürdürmeye başlamış bulunmaktadır.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan son dakika gelişmeler doğrultusunda pek çok vatandaşımız merak içerisinde araştırmalarını sürdürürken ön plana çıkmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda yapılan açıklamalar da, ‘’ TBMM’ye iletilen bütçe tekliflerine göre kendi maaşına yüzde 8,3 zamla 88 bin TL’ye kadar artması sağlanırken, bir ayda 6750 TL zam alması yani asgari ücretin üç aylık maaşına denk geleceğine işaret ederken; saray için de 28,1 zam artışı istendi. Fakat vatandaşlara da yoklukta sabır etmek düşüyor.’’ İfadeleri kullanılmıştır.

2020 YILINDA ASGARİ ÜCRET NET HESAPLAMASI

  • ASGARİ ÜCRET 2.943,00
  • SGK PRİMİ% 14 412,02
  • İŞSİZLİK SİG. PRİMİ % 1 29,43
  • GELİR VERGİSİ% 15 (*) 154,51
  • ASGARİ GEÇİM İNDİRİMİ 220,73
  • DAMGA VERGİSİ% 0,759 22,34
  • KESİNTİLER TOPLAMI 618,30
  • NET ASGARİ ÜCRET (**) 2.324,7

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı