Asgari Ücretliye 463 Lira Ek Ödeme Meclis Yolunda

Asgari Ücretliye 463 TL ikramiye müjdesi geliyor. 2020 yılında zammı beğenilmeyen Asgari Ücretli 463 TL ikramiye müjdesi geldi. Peki Asgari Ücretliye ikramiye nasıl verilecek. Asgari Ücretli 463 TL ikramiye nasıl verilecek. Meclise gelen yasa onaylanacak mı merakla bekleniyor.

Asgari Ücretliye 463 Lira Ek Ödeme Meclis Yolunda

Asgari Ücretliye 463 TL ikramiye müjdesi geliyor. 2020 yılında zammı beğenilmeyen Asgari Ücretli 463 TL ikramiye müjdesi geldi. Peki Asgari Ücretliye ikramiye nasıl verilecek. Asgari Ücretli 463 TL ikramiye nasıl verilecek. Meclise gelen yasa onaylanacak mı merakla bekleniyor.

Mecliste Asgari Ücretliye Ek ikramiye müjdesi!

Asgari Ücretliye ikramiye müjdesi geldi. Daha önce meclise gelen "Asgari Ücretliden Vergi Alınmasın" tasarısı retedilmişti. Ancak bir çok parti çekimser olarak oy vermişti. Erdoğan'ın da Asgari Ücret zammından memnun olmamasından dolayı bir canlı yayında "Sürprizlerimiz ve iyileştirmelerimiz" olacak açıklaması sonrası gözler neler yapılacağını çevrildi. Asgari Ücretli için meclis yolunda iki fikir var.

3 Ayda 1 Vergi Alınmasın!

Asgari Ücretli çalışanlar için 3 ayda 1 vergi alınmasın yasası onaylanacak gibi görünüyor. Asgari Ücretli çalışan üç ayda bir, yılda dört kere vergi alınmayarak ikramiye ödemesi yapılması planlanıyor. Erdoğan'ın büyük sürpriz olarak onaylayacağı yasa şimdiden görüşmelerin başlaması için binlerce çalışana ümit oldu. 

Çalışan ödesin, Sigorta yarı ödensin!

Bir diğer fikirde çalışan tarafından Asgari Ücretliye üç ayda bir sigortaya ödenen paranın yarısı ödensin, yarısı işçiye verilsin. Böylece SSK'da Asgari Ücretliye bir jest yapmış olacağından bu fikirde fiyat 450 TL yakın çıkıyor. Bu sebeple hangisi olursa olsun, Asgari Ücretli 450 TL üç ayda bir de olsa ikramiye alsın.

İYİ Parti teklifi, MHP Onaylayacak gözler AKP'de!

İyi Parti'nin geçtiğimiz aylarda getirdiği Asgari Ücretliden vergi alınmasın yolu yeni gelecek tasarıda MHP tarafından çekimser olan oy evet denileceği öğrenildi. Gözler şimdi AKP çevrildi ancak AKP'de onaylayacak Erdoğan istedi yorumları peşi sıra geldi. 

Yeni Torba Yasaya Konulacak ancak bir şartla!

Yeni Torba yasayla birlikte Asgari Ücretliye ikramiye müjdesinde bir şart konuldu. Patronlara da Asgari Ücret desteği sağlanacak. İşverenler için 75 TL olan asgari ücret desteği 200 TL çıkartılacak. Böylece işveren 3 ayda bir ödenecek Asgari Ücret ikramiyesini Devletten alabilecek. Yasal düzenleme TBMM'ye sunulacak yeni torba yasada açıklanacak. 

İlk ödemeler Mart'ta!

İyi Parti'nin verdiği teklif sonrası Cumhuriyet Halk Partisi'nden gelmesi beklenen yeni gelişmeler yaşandı. Asgari Ücretli çalışanların şartlarının iyileştirmesi için verilen önerge geçerse ilk ödemeler Mart ayında yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 20:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selma güleç
Selma güleç - 2 hafta Önce

Ben selma güleç engelli maasıyla nasıl geçinirim diyorum benim yorumum

Semra inanc
Semra inanc - 2 hafta Önce

Babam emniyetten emekli lise mevzunuyum mübaşi olur milli eğitime olur bana uygun ne olursa

İlhami anac
İlhami anac - 1 hafta Önce

Eger sayın iyi parti genel bakanı Sayın meal aksener hanfendı bu yasayı onaylatırsa basımın tacıdır

Can soysal
Can soysal - 1 hafta Önce

İyi olur bir nebze rahatlama. Ama bu haberin assı varmı tv lerde haberlerde hiç bahsedilmiyor