Asgari Ücretliye Kredi Veren Bankalar

Asgari ücretliye kredi veren bankalar hangileridir? Bankalardan asgari ücretli olan kişiler ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi alabilir mi? Sizlere bu haberimizde bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Bankalardan kredi almak isteyenler gelir belgelerine göre kredi limiti oluşturularak nakit sıkıntısını giderebilirler.

Asgari Ücretliye Kredi Veren Bankalar

Asgari ücretliye kredi veren bankalar hangileridir? Bankalardan asgari ücretli olan kişiler ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi alabilir mi? Sizlere bu haberimizde bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Bankalardan kredi almak isteyenler gelir belgelerine göre kredi limiti oluşturularak nakit sıkıntısını giderebilirler. Asgari ücretli olanlar ve bankalardan kredi almak isteyenler politikalara uygun olduklarında maaşlarına göre kredi alabilirler. Her bankanın kredi verme şartları ve banka limitleri ayrıdır. Bunun için ilk olarak hangi bankadan kredi alacağınızı önceden belirlemeniz gerekiyor. 
Asgari ücretliler bankalardan kredi alabilirler. Asgari ücretli olanlar 2.324 TL üzerinden 2020 yılında kredi başvurusu yapabilirler. Bazı bankalar bu aldığınız maaşın 10 katına kadar kredi verirken, bazı bankalar ise aldığınız maaşın 22 katına kadar kredi vermektedirler. Sizlere şimdi kredi başvurusu şartları ve başvuru yapacağınız bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. 

Kredi Başvurusu İçin Şartlar Nedir?

Bankalardan kredi başvurusu yapmak için öncelik kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Ayrıca daha önce bankalarda hiçbir ürün kullanmayan ve sıfır kredi puanı olanlarda kredi başvurusunda bulunabilirler. Ama bu şekilde kredi alacaksanız yüksek limitler beklemeyiniz. Kredi notu düşük olan, ödemelerinde sıkıntı olan, bankalarda icralık olan ve yeni işe başlayan kişilerin kredi başvuruları onaylanmayacaktır. Başvuru yapmak için kredi skoru ve çalışma sürenizin bankalara göre en az 3 ay ve 6 ay arasında olması gerekiyor. Şartlara uygun olmanız durumunda hangi bankalardan kolay başvuru yapabilirsiniz şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler verelim. 

Vakıfbank’tan Maaşın 22 Katına Kadar Kredi

Vakıfbank üzerinden asgari ücretli olan vatandaşlarımız maaş aldıkları banka Vakıfbank ise maaşının 22 katına kadar, Vakıfbank üzerinden maaş alınmıyorsa da 15 katına kadar kredi başvurusunda bulunabilirler. Vakıfbank müşterileri en az 6 aylık sigortalı olmanız durumunda bu kredileri 60 ay vadeye kadar ve 3 ay ertelemeli olarak krediyi alabilirsiniz. 
Vakıfbank ayrıca asgari ücretli olan vatandaşlara konut kredisi, ipotekli kredi ve taşıt kredisi de vermektedir. Gelir durumunuz uygun olduğunda bu krediler anında onay alacak ve krediniz kullandırılacaktır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 

Ziraat Bankası ülkemizde kamu bankası olmasından dolayı emekli dâhil tüm kesime uygun faizlerle kredi vermektedirler. Asgari ücretli olarak çalışan ve nakit sıkıntısı olan kişiler, banka şubelerine giderek kredi başvurusu yapabilirler. Banka şubelerinden asgari ücretli olan vatandaşlara en fazla 50.000 TL kredi verilmektedir. En uygun faizlere 60 ay vadeli kredilerinizi bu bankadan alabilirsiniz. 
Ziraat Bankası ayrıca kendi bankasından maaş alan müşterilere %0.99 faiz oranları ile konut kredisi vermektedir. Banka şartlarına uygun olduğunuzda bu kredileri alabiliyorsunuz.

Garanti BBVA Asgari Ücretliye Kredi Başvurusu

Garanti BBVA asgari ücretli olanlara 30.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Bu krediyi almak için sadece kimlikle başvuru yapabilir ve kredinizi kullanabilirsiniz. En az kesintisiz 90 günlük sigortanızın olması durumunda Garanti BBVA sizin kredinize onay verecektir. İnternet üzerinden veya banka şubelerinden istediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapıldıktan sonra krediniz değerlendirilecek ve hemen sonucu öğrenebileceksiniz.

İŞ Bankası Online Kredi Başvurusu

İş bankası 40.000 TL’ye kadar İŞ CEP üzerinden anında kredi başvurusu yapma imkânı tanımaktadır. Özellikle asgari ücretli olan ve banka şartlarına uygun olduklarında online kredi başvurusu yaparak bankaya gitmeden kredi kullanabilirler. İş bankası online kredi alabilmeniz için bu bankada bir hesabınızın olması ve bu hesapla birlikte verilen internet bankacılığını kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca bu bankadan kredi alacakların kredi skoru en az 1300 ve üzerinde olması gerekiyor.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olanlar, hem ihtiyaç kredisi hem de borç kapatma kredisi alabilirler. Şekerbank şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Eğer bankadan maaş alıyorsanız uygun faiz oranları ile kredi alabilirsiniz. Banka kredi kartı ve kredi borçlarınızı kapatmanız içinde sizlere özel kampanyalar yapmaktadırlar. Uygun faizle 60 ay vadeli kredi kullanmak için kredi notunuzun 1100 ve üzerinde olması gerekiyor. Ayrıca konut kredisi ve taşıt kredisi içinde Şekerbank kredi kampanyalarını tercih edebilirsiniz. Şekerbank 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız da bir kefil ile bu limitte kredi alabilirsiniz. 

Sizlere bu yazımızda asgari ücretliye kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizlerde bu bankalardan ve maaş aldığınız şubelerden maaşınızın katlarına kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz.

YORUM EKLE