Asgari Ücretliye ve Emekliye 463 Lira Ek Ödeme Müjdesi! Yeni Torba Yasayla Geliyor

Asgari Ücretliye ve emekliye 463 TL ikramiye müjdesi geliyor. 2020 yılında zammı beğenilmeyen Asgari Ücretli 463 TL ikramiye müjdesi geldi. Peki Asgari Ücretliye ve emekliye ikramiye nasıl verilecek. Asgari Ücretli 463 TL ikramiye nasıl verilecek. Meclise gelen yasa onaylanacak mı merakla bekleniyor.

Asgari Ücretliye ve Emekliye 463 Lira Ek Ödeme Müjdesi! Yeni Torba Yasayla Geliyor

Asgari Ücretliye ve emekliye 463 TL ikramiye müjdesi geliyor. 2020 yılında zammı beğenilmeyen Asgari Ücretli 463 TL ikramiye müjdesi geldi. Peki Asgari Ücretliye ve emekliye ikramiye nasıl verilecek. Asgari Ücretli 463 TL ikramiye nasıl verilecek. Meclise gelen yasa onaylanacak mı merakla bekleniyor.

Mecliste Asgari Ücretliye ve emekliye Ek ikramiye müjdesi!

Asgari Ücretliye ikramiye müjdesi geldi. Daha önce meclise gelen "Asgari Ücretliden Vergi Alınmasın" tasarısı retedilmişti. Ancak bir çok parti çekimser olarak oy vermişti. Erdoğan'ın da Asgari Ücret zammından memnun olmamasından dolayı bir canlı yayında "Sürprizlerimiz ve iyileştirmelerimiz" olacak açıklaması sonrası gözler neler yapılacağını çevrildi. Asgari Ücretli için meclis yolunda iki fikir var.

3 Ayda 1 Vergi Alınmasın!

Asgari Ücretli çalışanlar için 3 ayda 1 vergi alınmasın yasası onaylanacak gibi görünüyor. Asgari Ücretli çalışan üç ayda bir, yılda dört kere vergi alınmayarak ikramiye ödemesi yapılması planlanıyor. Erdoğan'ın büyük sürpriz olarak onaylayacağı yasa şimdiden görüşmelerin başlaması için binlerce çalışana ümit oldu. 

Çalışan ödesin, Sigorta yarı ödensin!

Bir diğer fikirde çalışan tarafından Asgari Ücretliye üç ayda bir sigortaya ödenen paranın yarısı ödensin, yarısı işçiye verilsin. Böylece SSK'da Asgari Ücretliye bir jest yapmış olacağından bu fikirde fiyat 450 TL yakın çıkıyor. Bu sebeple hangisi olursa olsun, Asgari Ücretli 450 TL üç ayda bir de olsa ikramiye alsın.

İYİ Parti teklifi, MHP Onaylayacak gözler AKP'de!

İyi Parti'nin geçtiğimiz aylarda getirdiği Asgari Ücretliden vergi alınmasın yolu yeni gelecek tasarıda MHP tarafından çekimser olan oy evet denileceği öğrenildi. Gözler şimdi AKP çevrildi ancak AKP'de onaylayacak Erdoğan istedi yorumları peşi sıra geldi. 

Yeni Torba Yasaya Konulacak ancak bir şartla!

Yeni Torba yasayla birlikte Asgari Ücretliye ikramiye müjdesinde bir şart konuldu. Patronlara da Asgari Ücret desteği sağlanacak. İşverenler için 75 TL olan asgari ücret desteği 200 TL çıkartılacak. Böylece işveren 3 ayda bir ödenecek Asgari Ücret ikramiyesini Devletten alabilecek. Yasal düzenleme TBMM'ye sunulacak yeni torba yasada açıklanacak. 

İlk ödemeler Eylül'de

İyi Parti'nin verdiği teklif sonrası Cumhuriyet Halk Partisi'nden gelmesi beklenen yeni gelişmeler yaşandı. Asgari Ücretli çalışanların şartlarının iyileştirmesi için verilen önerge geçerse ilk ödemeler Eylül ayında yapılacak.

Asgari ücretliye ikramiye ödemeler için TBMM'de onaylanacak yasayla birlikte Haziran ayının sonunda ilk ödeme tarihleri açıklanacak.

Emekliye'de ödeme yapılacak!

Asgari ücretli gibi emeklilere büyük bir sürprizler ek ödeme yapılacağı ve kararın son günlerde SGK yıpranması nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından duyurulacağı açıklandı.

Meclis açılır açılmaz Asgari Ücretliye 463 TL mecliste görüşülecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 16:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selma güleç
Selma güleç - 9 ay Önce

Ben selma güleç engelli maasıyla nasıl geçinirim diyorum benim yorumum

Can soysal
Can soysal - 9 ay Önce

İyi olur bir nebze rahatlama. Ama bu haberin assı varmı tv lerde haberlerde hiç bahsedilmiyor

Semra inanc
Semra inanc - 10 ay Önce

Babam emniyetten emekli lise mevzunuyum mübaşi olur milli eğitime olur bana uygun ne olursa

İlhami anac
İlhami anac - 9 ay Önce

Eger sayın iyi parti genel bakanı Sayın meal aksener hanfendı bu yasayı onaylatırsa basımın tacıdır

Amele
Amele - 8 ay Önce

Asgari ücretliye yani bizlere 3 kuruş vercekleri zaman ödleri kopuyo bin dereden su getiriyolar 3 toplantı 5 toplantı aynı hassasiyeti kendi maaşlarına zam yaparkrnde görelim çekimser oy kullansınlar bakalım

hakan
hakan - 8 ay Önce

umarım meclisten geçer biran önce yoksa çok zor bu şartlarda geçirebilmek

hakan
hakan - 8 ay Önce

Daha önceleri neden böyle birşey düşünülmemiş. Çok iyi olur asgari ücretli bizler için

Asgari çalışan
Asgari çalışan - 8 ay Önce

Üç ayda bir çalışana ödeme yapılacak mı...Mart ayı geldi. Onaylandı mı ? Bilmiyoruz. Bilgi alabilir miyiz.