Avukatlık Oldum, Bankalar Kredi verir mi?

Avukatlık oldum bankalar kredi verir mi? İcralık ve avukatlık olanlar bankalardan kredi ve kredi kartı kullanabilirler mi? Bu merak ettiklerinizi haberimizde sizlere vereceğiz. Eğer avukatlık olduysanız ve daha sonrasında kredi almak istiyorsanız bazı şartlara uygun olduğunuz taktirde verdiğimiz bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Avukatlık Oldum, Bankalar Kredi verir mi?

Avukatlık oldum bankalar kredi verir mi? İcralık ve avukatlık olanlar bankalardan kredi ve kredi kartı kullanabilirler mi? Bu merak ettiklerinizi haberimizde sizlere vereceğiz. Eğer avukatlık olduysanız ve daha sonrasında kredi almak istiyorsanız bazı şartlara uygun olduğunuz taktirde verdiğimiz bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bankalardan kredi ve kredi kartı aldığınız zaman belirli tarihlerde ödemelerini yapmanız gerekiyor. Bu ödemeleri gününde yapmak da çok önemlidir. Eğer kredi notunuzun ve sicilinizin bozulmasını istemiyorsanız tüm borçlarınızı gününüzde ödemelisiniz. Eğer bankada kullandığınız ürünleri 3 ay yani 90 gün boyunca hiç ödemezseniz banka sizi icraya verecektir. İcralık olduktan sonra dosyanız bankadan çıkar ve avukatlara düşer. Bu durumda da banka siciliniz de KIRMIZI dediğimiz o kategoriye girer. Kırmızı kalem yiyen müşterilerin artık banka çalışmaları olmaz.

Eğer icralık durumunuzu ödemediyseniz ve bu durumda da bankadan kredi alacaksanız böyle bir sistemin olmadığını söylemek istiyoruz. Hiçbir banka ve bankaların sistemleri kredi başvurusu için böyle bir kampanya yapmaz. Şimdi sizlere bu konunun detaylarını ve icralık olduktan sonra nasıl kredi alacağınızı söyleyelim.

İcralık Olduktan Sonra Nasıl Kredi Alınır?

İcralık olduğunuzda bu borçları bitirmeden kredi alamazsınız. İcralık borçlarınızı bitirmek istiyorsanız avukat veya varlık şirketleri ile görüşüp taksitle veya indirimler dosyanızı kapatabilirsiniz. Bu borçları ödedikten sonra bankadan ve icra dairesinden de dosya düşümünüzün yapıldığını kontrol etmelisiniz. Eğer dosyanız açık görülüyorsa bunları sizin kapatmanız gerekiyor. (Avukatlar bunu yapmalıdır, ama her avukat uğraşmak istemiyor.)

İcralık işlemlerinizi kapattıktan sonra da eğer kredi almak istiyorsanız bazı müşteri grubunda olmanız gerekiyor. İcralık olan ve borcunu kapatan kişi emekli veya devlet memuruysa borç işlemlerinden sonra kendi maaş aldığı bankadan kredi başvurusunda bulunabilir. Ama kişi özel sektör çalışanıysa bu kredi alma süreci epey bir uzun sürecektir. Kişi özel sektörde çalışıp kredi almak istediğinde ipoteği varsa da bazı bankalar yardımcı olur. Ama genel olarak eğer bu tarzda bir müşteriyseniz ilk olarak kredi kartı almayı denemelisiniz. Kredi kartı alıp düzenli kullandığınız durumda kredi notunuz yükselecek ve geçmişiniz silinecektir. En az 2 kredi kartı ile bu işlemi yapabilirsiniz. Kredi kartı almak için ilk olarak kendi maaş aldığınız veya sürekli çalıştığınız bankaları seçebilirsiniz. Akbank, Denizbank, Garanti BBVA ve TEB kolay kredi kartı veren bankalardır.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi

Ziraat Bankası avukatlık borcunu kapatan emeklilere borç kapatma kağıtlarını getirdiklerinde ve maaşlarını Ziraat Bankası’na taşıdıklarında 1-2 gün içinde irdelemeye gönderip kredi almalarını sağlamaktadır. Bu şekilde yeni bir kredi sicilinizi oluşturabilirsiniz. Bu sistem ayrıca devlet memurlarını içinde geçerlidir.

Ziraat Bankası ayrıca ipotekli kredi vererek hem esnafa, hem de özel sektör çalışanlarına fırsat vermektedir. Bu bankadan ipotekli kredi almak için gayrimenkul veya arsa vermeniz gerekiyor. Verdiğiniz ipoteğin belirli ekspertizine kadar kredi alabilirsiniz. Bankadan kredi alanlar ayrıca kredi kartı alarak da kolay bir şekilde kredi sicilini düzeltmeye devam edecektir.

Burgan Bank İcralık Olanlara Kredi

Burgan Bank’ta emekli olan, ipoteği olan kişilere icralık dosyalarını kapattıktan sonra kredi veren bir bankadır. İhtiyaç kredisinde 100.000 TL’ye kadar, ipotekli kredide 500.000 TL’ye kadar kredi imkanı vermektedir. Emekliler için bu krediyi almak Burgan Bank’a maaş taşımasıdır. Maaşınızı taşıdığınız gün icralık borçlarınızın da düşümü olduysa hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi başvurusu olduktan sonra değerlendirme size ne kadar kredi vereceğini söyler ve onaylanan kadar kredinizi kullanabilirsiniz. Burgan Bank şubelerinden kredi başvurusu yapmanız mümkündür.

İcralık Olanlara PTT Kredisi

Bu krediyi almak içinde PTT üzerinden emekli maaşı almanız gerekiyor. Sadece ihtiyaç kredisi için verilen bu kredi türünde emekli maaşınızı taşımanız veya bu bankadan almanız gerekmektedir. PTT aktifbank kredisi olarak da geçen bu krediyi 60.000 TL’ye kadar anında alabilirsiniz. Başvurular PTT gişelerinden mesai saatleri içinde yapılmaktadır. Kredi başvurusundan sonra değerlendirmeye alınacak ve banka size geri dönüş yapacaktır. Aktifbank müşteri hizmetleri kredi başvurusunu sizin yaptığınızdan emin olmak için arama da yapacaktır. Teyit işlemleri olduktan sonra cep telefonunuza mesaj gelecek ve kredi sonucu size bildirilecektir. Onay almanız durumunda başvuru yaptığınız gişeden onaylanan tutar kadar paranızı alabilirsiniz.

YORUM EKLE