Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

20 Kasım 2020 Cuma 16:48:28

Bakan Elvan’dan Merkez Bankası yorumu! Desteğimiz kesilmeyecek!

Merkez Bankası’nın para politikalarına destek vereceklerini açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, öncelikli amacın toplumsal refahın yükseltilmesi olduğunu söyledi.

Yazılı bir açıklamada bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, öncelikli hedefin toplumsal refahın yükseltilmesi olduğunu belirtti. Adil gelir dağılımı ve istihdam artışının, toplumsal refah için önemli yapı taşları olduğunun altını çizen Elvan, istikrarın önemine değindi.

“Temel hedef fiyat istikrarı”

Merkez Bankası’nın faiz artırımına gitmesi kararını desteklediklerini ifade eden Bakan Elvan, piyasaları rahatlattı. Elvan, Merkez Bankası’nın temel hedefinin fiyat istikrarını sürdürmek olduğuna işaret etti. Buna yönelik politikaları belirleme görevinin Merkez Bankası’na ait olduğunun altını çizen Elvan, öngörülebilirliğin toplumsal refah için ne kadar önemli olduğuna değindi.

“Bu hamle şeffaflığı artırdı”

Merkez Bankası’nın dün bir parasal sıkılaştırma gerçekleştirdiğini belirten Elvan, sade bir para politikası izleneceği sinyallerini aldıklarını belirtti. Elvan, ayrıca Merkez Bankası’nın bu hamlesinin şeffaflığı da artırdığını sözlerine ekledi.

“Destek asla kesilmeyecek”

Makroekonomik istikrarın son derece elzem olduğunu kaydeden Bakan Elvan, kredi ve mevduat piyasalarında aracılık maliyetlerinin düşürülmesinin önemin değindi. Finansal kurumların operasyonel kabiliyetlerini artıracaklarını dile getiren Elvan, makroekonomik istikrara olan desteklerinin asla kesilmeyeceğini bildirdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı