Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

13 Mayıs 2020 Çarşamba 14:09:04

Bakandan Açıklama Geldi! Bayram Harçlığı 500 TL Geliyor! Her Aileye Ödenecek Yeni destek Onaylanıyor

Bayram Harçlığı 500 TL oluyor. CHP ve İYİ Parti Bayram Harçlığı için AKP kulislerine yüklenmeye başladı. Her vatandaşa, hiç bir şart olmaksızın 500 TL verilmesi gerektiğini dile getiren İyi Parti lideri Meral Akşener ikna edeceğiz dedi.

Bayram Harçlığı 500 TL oluyor. CHP ve İYİ Parti Bayram Harçlığı için AKP kulislerine yüklenmeye başladı. Her vatandaşa, hiç bir şart olmaksızın 500 TL verilmesi gerektiğini dile getiren İyi Parti lideri Meral Akşener ikna edeceğiz dedi.

Bakandan açıklama!

Bakan Zehra Zümrüt, içişleri Bakanlığı olmasada Aile ve Çalışma Bakanlığı adı Bayram Harçlığı olan bir ödeme için kolları sıvadı ancak net miktarı önümüzdeki hafta açıklanacak.

Her aileye 500 TL otomatik verilsin!

Habertürk ekranlarında Fatih Altaylı programına katılan İyi Parti lideri Meral Akşener, CHP ile de görüştüklerini ve AK Parti’yi her aileye 500 TL Bayram Harçlığı için görüştüklerini duyurdu. İyi Parti lideri Akşener, 500 TL Bayram Harçlığını tüm vatandaşlara verilmesi gerektiğini söyledi. Konuyla ilgili daha önce 400 TL aileye ve 100 Tl çocuklara gidecek açıklamalarına hükümetten duyuru gelmişti. 

Neler Yaşanmıştı?

Son zamanlar yayılan haberler doğrultusunda ve en fazla konuşulan yardımlar doğrultusunda açık kapı destekleri için Bakanlıktan beklenen açıklama geldi. Son zamanlar en çok merak edilen soruları arasında ve birçok kişinin araştırdığı konular arasında Açık kapı başvuruları ne oldu? Açık kapı bayram harçlığı başvuruları doğru değil miydi? Gibi pek çok sorular ile karşı karşıya kalmanız mümkündür. Özellikle basında yer alan açıklamalar doğrultusunda yetişkinler için 400 TL, çocuklar için 100 TL bayram harçlığı adı altında yardım yapılacağı açıklanmıştı. Bu konu ile ilgili basın açıklamasının detaylarını haberimizden öğrenme fırsatını bulabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı 2017 tarihinde yürürlüğü Açık kapı yardım başvurularını sokmasıyla birlikte il valilikleri tarafından yürütüldüğü bilinmektedir. Ancak son zamanlar da açık kapı yardım başvuruları en çok gündeme gelen konular arasında bulunmaktadır. Korona virüs salgınının ülkemizde etkisini sürdürmesiyle birlikte devlet tarafından pek çok yardım ve destek sağlandı. Ancak açık kapı ile ilgili başvurular birçok vatandaşın akılların soru işareti bıraktı.

Açık Kapı 400 TL Bayram Harçlığı Yardım İddialarına Açıklama Geldi!

Açık kapı uygulaması üzerinden yapılan yardımları merak eden vatandaşlar, yetişkin kişiler için 400 TL, çocuklar için ise 100 TL yardım ödeneceği hakkında gerekli açıklamaları yaparak karşılaştırmalar yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda ve basın açıklaması doğrultusunda son nokta konuldu.

En çok gündeme gelen açık kapı başvuru yardımları hakkında yapılan kamuoyunu bilgilendirme açıklaması doğrultusunda ‘’ Sigortalı veya sigortasız olmasına bakılmaksızın, yetişkinlere 400 TL çocuklara da 100 TL yardım yapılacaktır. Bir an önce başvuru yapın’’ tarzında yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Böylelikle bu haberlerin yalan olduğu hakkında gerekli açıklamalar da bulunuldu.

Açık Kapı Nedir? Başvuruları Nasıl Yapılır?

Açık kapı uygulaması günümüzde vatandaşlarla daha en üst düzeyde iletişim kurulmasını sağlayan, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde sürdürülerek takip edilmesini sağlar ve hızlı bir şekilde sonuçlandırılması amacıyla kurulmuştur.

Açık Kapı uygulaması üzerinden ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar doğrultusunda kurumun resmi internet sitesi üzerinden yani acikkapi.gov.tr ile başvuru yapma fırsatını bulabilmektedir. Böylelikle site içerisinde yer alan başvuru yap butonuna tıklayarak ve başvuru formunu doldurarak başvurunuzu tamamlama fırsatını bulabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı